Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy mindent mi teremtünk az életünkben, amikor a valóság az, hogy rengeteg dolognak ki vagyunk szolgáltatva?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a megmondóemberek és a nagyokosok mindig azzal jönnek, hogy mindent mi magunk teremtünk az életünkben és minden rajtunk múlik, mindenért mi vagyunk felelősek, nem okolhatjuk a külső körülményeket stb stb stb. Ennek ellenére én is úgy érzem, hogy az ember rengeteg dolognak ki van szolgáltatva, amire nincs ráhatása, ám az illető dolognak az emberre van.

2019. máj. 9. 20:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Mert játsszák az eszüket, ettől érzik magukat valakinek, imádnak okoskodni.

Egészen addig, amíg el nem üti őket egy autó, aztán tolószékbe kerül.

Utána látványos az ego visszaesése.

2019. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést minimum 50 oldalban lehet megválaszolni. Nincs kedvem és mâsoknak sem hiszem, hogy lesz. Nem veszel számításba tényeket. Mondjuk a hideget meleg követi, még a sivatagban is.
2019. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Mert most ez a new age ezo bullshiting a divat.
2019. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Általában ezeket a baromságokat olyan emberek hangoztatják akiket alapból elkényeztet az élet.
2019. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Hât jó xD
2019. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok megmondóember, de ha elhiszem, hogy tehetetlen vagyok, élni sincs értelme. Kevés dolgot tudok felsorolni, amit ne tudnék befolyásolni.
2019. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi is az a körülmény, amiről nem tehetsz és amin nem tudsz változtatni?

Vak vagy, süket, béna, tolókocsis, értelmi fogyatékos?

2019. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

"Konkrétan mi is az a körülmény, amiről nem tehetsz és amin nem tudsz változtatni?"


Nem születtem gazdagnak, szépnek, tehetségesnek. újjá születni meg nem tudok, tehát ezen biztos nem. Pedig mennyivel könnyebb, boldogabb életem lehetne.

2019. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Jujj ti vagytok azok a valláskritika rovatban aktív felhasználók akik szerint minden Isten hibája? :D
2019. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

A mentális egészségünk, neveltetésünk, környezeti tényezők, testi betegségeink, piaci tényezők, mentális adottságaink (pl IQ) is rengeteget befolyásolnak.


Én nem hiszek abban, hogy minden megoldható.


Igyekszem sportolni, nyelvet és egyebeket tanulok, a munkahelyemen igyekszem becsületesen végezni a dolgomat, törekszem az egészséges életmódra (ami nem könnyű, mert nincs időm eleget aludni, stresszelek, nem szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket - bár magamba diktálom őket, még írom is olykor, hogy mennyit sikerült enni - és legszívesebben csokit ennék csokival).

Próbálok szociális életet élni (ami az időhiány és az introvertáltságom miatt nem könnyű), az elmúlt időszakban kb havi 1 programot szerveztem.


Mégse halad semerre az életem.

Nem jó a fizetésem, nem a legjobb a munkám, családból 1 emberrel tartom a kapcsolatot, aki ott húz le ahol tud, egyedülálló vagyok.

Mai nap is sírtam már kétszer és egész álló nap rossz kedvem volt.


Szerintem én sohasem fogok kitörni.


Ott van Édesapám (ő az, aki lehúz). Mára megkeseredett, alkoholista (vagy legalábbis annak a szélén áll).

Voltak rossz döntései, de mégis tanult, megpróbálta valóra váltani az álmait, élvezni az életet. Ha nem volt munkája, új dolgot tanult, de megpróbált közel maradni ahhoz, amit szeretett.

Semmi se jött össze neki. Semmi.


A gyakorikérdéseken igaz, hogy csak rajtad múlik minden.

Bár igaz lenne a való életben is.


Ha igaz lenne, holnap a rugalmas munkaidejű melóhelyemre mennék be, persze 6 órában, mert úgy is keresnék annyit, amennyiből meg lehet élni. Utána foglalkoznék a kreatív hobbijaimmal, hétvégén pedig elutaznék a párommal.


Se párom, se időm a kreatív hobbikra, se pénzem...



26/N

2019. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!