Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy csak ivartalanítva lehet felelősségteljesen kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom fórumokon, facebook csoportokban, hogy ivaros kutyák gazdáira furán néznek az emberek. "Miért nincs ivartalanítva?"


Nekem egyik kutyám ivaros kan, sosem szökött, nagyon gazdacentrikus és simulékony, kanokkal sem agresszív, tüzelő szuka mellett sem veszti el a fejét. Nagyon jól kezelhető. Nem gyárt szaporulatot, figyelve van rá. 1,5 éves.


Másik kanom ivartalanított, mert ivarosan balhés volt, provokálta a többi kant. Ő főleg emiatt lett herélve, nem akartam, hogy összeakadjon egy másikkal. 12 éves, 7 évesen került hozzám, ekkor lett ivartalanítva.


Úgy gondolom ivarosan is lehet normálisan kutyát tartani. Emellett támogatom az ivartalanítást, nem zárkózom el tőle, de egyelőre tökéletes így, ahogy van. Ha úgy hozza a sors, menhelyről is szívesen fogadok örökbe ivartalan kutyát. Úgy érzem, hogy furán néznek az emberre, ha ivaros hobbi kutyája van.


Ti is tapasztaltatok ilyet kutyás közösségben? Mit gondoltok?



2021. febr. 11. 11:03
1 2 3
 1/26 kicsibarany ***** válasza:
79%
Értelek, de mégsem. Minek kockáztatni?
2021. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Mert szerintük felelőtlen betegségeknek kitenni egy kutyát a semmiért. Simán lehet hererákja, aztán ha szaporodni amúgy sem fog akkor nincs szüksége a zacsi tartalmára.
2021. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
19%
Az a baj az ivaros kutyakkal ... ha veletlenul talalkoznank egy seta alkalmaval ... valoszinu az ivartalan kutyam agyonverne az ivaros kanodat, mert a kutyad helytelenul viselkedne az ivarossaga miatt. Ha nem akarod paroztatni a kutyad, az ivarossag csak hatranyt jelent. Olyan szaga van az ivaros kannak es ugy viselkedik, hogy egy dominansabb ivartalan kan hormonok nelkul sem turi el.
2021. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Az ivartalanítás is kockázattal jár, ahogy minden műtét. Innen nézve miért kockáztatnék? Vannak érzékenyebb fajták, pl agarakról olvastam, hogy sokszor érzékenyek az altatószerekre.


Mondom, nem vagyok ellene, sőt. Mondjuk szukáknál fontosabbnak tartom, mint kanoknál. Szerintem mindkét esetben lehet felelősen tartani.

2021. febr. 11. 11:22
 5/26 anonim ***** válasza:
34%

Haziasitas lenyege, hogy az osztonoket minnel jobban elnyomjuk az allatban. Kutya eseteben az ivartalanitassal lehet ezt a legegyszerubben elerni.


Aki emberkozossegben tartja a kutyajat, attol joggal elvarhato, hogy ne legyen oszton leny a kutyaja, vehul is nem vadallat.


Persze ha valaki messze el a civilizaciotol, akkor nem kell beleszolni az elet rendjebe.

2021. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Agarakat futtatjak ... az agarak vadaszosztonet ugy lehet megtartani, ha tombolnak benne a hormonok ... agarakat azert nem szokas ivartalanitani, hogy megmaradjon bennuk a kraft.
2021. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy fegyelmezett a kutyád ivarosan is, de hogy tüzelési időszakot végigszenvedi, az biztos.

Gondolkodj el azon Kérdező, hogyha neked lenne kötelező ivarosan, szex nélkül végigélned az életed, az milyen lenne és maszturbálni sem lenne lehetőséged!...és most a betegségeket nem is sorolom.

Ivartalanítás után nincs vágy, így nincs szenvedés.

2021. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire érdekelheti a tüzelés, ha konkrétan póráz nélkül is elsétál a tüzelő szuka mellett. Nem foglalkozik vele, maximum utána szagol a levegőben és megy tovább. Mondjuk lehet ő ilyen ritka ösztönszegény példány, nem tudom.


Az ivartalanított kanom valóban ment volna a szukákra, őt el kellett húzni tőlük anno.

2021. febr. 11. 11:35
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Nincs baj azzal, ha valaki ivaros kutyat tart, de azt valoszinuleg egyedul kell tartani, atombiztos keritessel, hogy ne legyen problema. Stlagos, 1.80as keritesunk volt, en egy ideig nem is gondoltam az ivartalanitasra, mert egy szukank volt, amikor tuzelt, be volt zarva az eloszobaba es csak felugyelet mellett engedtem ki (annak is kegyetlen szaga volt), aztan egyik ejjel egy idegen kan atmaszta a keritest es elkezdte szetszedni a bejarati ajtot is. Itt kapott el a harci ideg meg a tehetetlenseg. Amint elmult a tuzelese, mar ment is ivartalanitasra. Tobb ilyen incidenst meg sem kockaztatnek, tehat akarmilyen kutyam lesz meg a jovoben, akar kan, akar szuka, elso idokben ivartalanitva lesz. Csak hasznat latom. Most ivartalan kanom van, nyugodt, kezelheto, nem jelolget, nem budos, meg se fordul a fejeben a szokes, pedig a szomszedban van 3 ivaros szuka.

Nem csak a gazdi, de a kutya elete is nyugodtabb így. Egy tuzelo szukat meg setaltatni is kockazatos...

2021. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem mindenkinek van ilyen jófej kutyája mint neked.
2021. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!