Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi szükség a motivációs...

Mi szükség a motivációs gurukra, ha vannak szakképzett pszichológusok a világon?

Figyelt kérdés
Persze bármi tud motiválni egy embert, de ha mégis segítő kell, akkor miért nem egy pszichológus, miért a közhelyekket beszélő motivációs guru?
2022. ápr. 22. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok embernek egy szépen csomagolt szar kell, ami azonnali megoldást ígér, kedves szavakat rak eléd és azt az illúziót kelti, hogy neked nem kell dolgoznod az eredményért.


A pszichológusnál emberek összetörnek, zokognak, kilépnek a komfortzónából, hogy újra összerakják magukat egy univerzálisan jól működő emberré, mindezt kínkeserves munkával, időt és pénzt nem kímélve...



A motivációs guruk a mentális fejlődés fogyókúrás teái. A rájuk fogékony embertípus az, aki sosem megy terembe edzeni és ha megy is, nem izzad le.

2022. ápr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Placebo hatás miatt. Nyilván egy olyan betegséggel küzdőt, akin a klinikai szakpszichológus segíthet, nem fog kigyógyítani, de azt, aki egy nehéz életszakaszon megy át, de mentálisan egészséges, stabil, lehet fel tudja tölteni.
2022. ápr. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy minden ember sérülékeny és fogékony a stresszre, egy mentálisan stabil embert is negatívan érinthet pléldául egy munkahely elvesztése, de az első sokk után ők könnyebben össze tudják magukat szedni, viszont a folyamat alatt nekik is kell valami, amibe belekapaszkodnak és az nem feltétlenül a klinikai szakpszichológus kanapéjábak a karfája kell, hogy legyen, lehet egy mozivációs emberke.


Én is télen magam alatt voltam pont egy munkaügyi incidens miatt, de aztán szépen feldolgoztam, elfogadtam a negatív következményeket, amiket az incidens okozott és azt is elfogadtak, hogy ez kihatással lesz a jövőbeli munkáimra is.

Nem volt motivációs emberke akit követtem, hanem a barátaimmal és anyukámmal átbeszéltem.


Aztán magam alatt voltam, amikor megtudtam, hogy anyukàlámat el fogom veszíteni, a betegsége miatt (rák), de az első sokk után megértettem, hogy most inkább arra kell koncentrálni, hogy vele lehetek és szerencsés vagyok, hogy szépen elbúcsúzhatunk egymástól, nem egyik napról a másikra vesztem el.

Itt se nézegettem motivációs trénereket, hanem a barátaimmal megbeszéltem és az egyikük felrámgatott a hajamnál fogva a padlóról, amiért örökké hálás leszek.

2022. ápr. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Ez a kettő két külön kategória, két különböző problémával foglalkozik, tehát nem lehet őket összehasonlítani, egy kalap alá venni.
2022. ápr. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ma nagyon trendi ez a pozitív életszemlélet, e mellett Mo. a coach-ok országa, azaz mindenki (lehet) coach. Azonban a pszichológusok is igen nagy pénzhajhászok, több esetben nem akarnak/tudnak segíteni, csak mondják a dolgokat. Tény azonban, hogy mindig "nekem" kell szembenézni a dolgokkal, és a változást eszközölni.
2022. ápr. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kamu fogyi tablettákra is hatalmas az igény, pedig lehet kapni futópadot, biciklit, súlyzókat.
2022. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszéve, hogy ezek a fogyi cukkok milyen hatásúak. Én egyszer anorexiás koromban megreggeliztem aztán ittam egy bögre fogyiteát. Nagyon fájt a hasam utána, szúrt a gyomrom, enni se bírtam, kb mintha kövek lettem volna a gyomromban és utána még csak fogyni se fogytam, mert fel voltam puffadva.
2022. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Marketing
2022. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz ami miatt létezik homeopátia a fejlett orvoslás korában. Vannak akik a kuruzslásra inkább vevők sajnos.
2022. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!