Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt honnan lehet tudni, hogy...

Azt honnan lehet tudni, hogy van-e szükség pszichológusra a depresszió kezeléséhez vagy nem kell?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és érdekelne, honnan tudom eldönteni, kell-e nekem pszichológus, vagy kikeveredhetek belőle magamtól is.

2021. ápr. 22. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
És nekünk ennyi infó alapján honnan kéne tudjuk, hogy szükséged van vagy sem pszichiáterre? Miből gondolod, hogy depressziós vagy? Pszichiáter vagy pszichológus tudja megállapítani, hogy van-e pszichiátriai betegséged, ahhoz el kell menni ilyen orvoshoz, ott felállítják a kórképet.
2021. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nagyon rossz passzban lenned, hogy elmenjél.

Amikor úgy érzed, hogy segítségre van szükséged az már elég ok.


Enyhébb esetben egyedül is ki lehet belőle keveredni de sok időt és energiát meg tudsz spórolni ha szakember segítségét kéred.

Depresszióból pont azért nehéz egyedül kikeveredni mert energia kell hozzá és sokszor abból van ilyenkor a legkevesebb.

2021. ápr. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lyra_0 válasza:
73%
Mindenképpen medj el! Pszihológushoz még a normálisnak mondható lelkiállapotú embereknek legalább félévente el kéne járniuk, hát még annak, aki depressziós!
2021. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!