Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri pszichológushoz járni?...

Megéri pszichológushoz járni? Ha igen, hány alkalomra van szükség, és milyen gyakran? Nektek segített?

Figyelt kérdés
Vannak problémáim, így jó lenne elmenni, de iszonyatosan drágán dolgoznak. Csak akkor mennék, ha biztosra tudom, hogy van értelme. Önbizalomhiányom van, nem tudok határokat kijelölni, ezáltal mások kihasználnak. Szeretnék változni, de úgy érzem elakadtam, egyedül nem megy.

2021. febr. 24. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalomhiányodat kis, apró, elérhető célok kitűzésével és elérésével tudod megvalósítani.


"nem tudok határokat kijelölni, ezáltal mások kihasználnak"


Meg kell tanulni nemet mondani. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: ki lehet fogni jó pszichológust és kevésbé jót is. Nem tudok egyértelmű választ adni - fontos, hogy Te is megbízz benne, szimpatikus legyen, megnyílj előtte, stb.

2021. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

A legjobb befektetés az amit magadba fektetsz. Megéri eljàrni!

Keress önbizalom fejlesztő gyakorlatokat, azok is hatásosak. Ne add fel

2021. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kis apró célok kitűzése nem segített. Régen azt hittem, hogy ha bekerülök az egyetemre, lesz önbizalmam. Felvettek. Aztán azt hittem, hogy majd ha befejezem, akkor lesz. Kiváló minősítéssel végeztem. Aztán, majd ha munkát kapok...Minden összejött, de önbizalmam az semmi. Szóval, nem a céljaim elérésétől függ, hogy van-e vagy nincs.
2021. febr. 24. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk az egyetem az pont nem egy kis, apró cél :D

Viszont, ha jó végzettséged, jó munkád van és mégis problémáid vannak, akkor nem biztos, hogy pszichológus, lehet, inkább egy pszichiáter tudna segíteni, mert akkor akár komoly személyiség zavarjaid is lehetnek.

2021. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít drágának? Ha valakinek pszichológiai nehézségei vannak, ezzel az egész életét jelentősen megnehezítheti, főleg ha már klinikai szintű problémái vannak, szorongásos, depressziós megbetegedései, ami egyenesen tönkreteszi az életét. Ha egy lakás vagy egy autóért kiadnak az emberek sok-sok milliókat, a saját életük meg nem ér meg néhány tízezer vagy százezer forintot?

De az való igaz, hogy lutri a dolog, van sok gyenge szakember és nehéz jót találni, szóval próbálkozni kell amíg jót talál az ember és ez növeli a költségeket. De ha 2-3 pszichológust is kipróbál, még akkor sem éri el egy olcsóbb autó árát, szóval még így is relatíve csekély befektetés ahhoz képest hogy milyen fontos dologról van szó.

Viszont semmiképp se pszichiáterhez menj, ahogy előttem írták. Neki a szakterülete a gyógyszeres terápia klinikai jellegű megbetegedésekre és főként a tünetek ideiglenes csökkentése.

A hosszú távú megoldás a pszichoterápia. Ezen a területen a pszichológusok tudnak segíteni, azon belül is a kognitív pszichoterápiával foglalkozó szakemberek képviselik a jelenleg korszerű és tudományos alapú módszertant.

2021. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ milyen pszichológust fogsz ki. Jót, rosszat... Olyat akivel jól meg tudod értetni magad, vagy sem...

Mikor én jártam úgy éreztem nem segített, utólag viszont éreztem pozitív hatásait. Viszont nem nagyobbat mint egy motivációs videó, önfejlesztéses könyv vagy kurzus. Mintha innen onnan kis darabokból próbálnám újra felépíteni az életem. De a nagymamám is járt és neki ez mentette meg az életét. Szóval azt javaslom menj el, mindenképpen megér egy próbát. Sok sikert.

2021. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az önbizalomhiány önmagában normálisnak mondható.

De egyébként meg minden embernek elvileg legalább egyszer életében el kéne mennie, mert sokat javíthat a kedvén stb.

2021. márc. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!