Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudunk egy gyűlölköd...

Miért nem tudunk egy gyűlölködő, félelem mentén megnyilvánuló embernek szeretettel reagálni?

Figyelt kérdés
Kicsit közelebb kerültem a megoldásomhoz, de nem biztos hogy helyes. Ami nem szeretetből jön felénk, hanem félelemből vagy gyűlöletből, ahhoz nem tudunk szeretettel sem viszonyulni. A kör ott zárul be ha mindenre szeretettel reagálunk. Már csak azt nem értem miért vált ki automatikusan elutasítást minden olyan emberi viselkedés, ami nem a szeretet mentén jön létre?

2022. ápr. 22. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elmondom az én esetem: hittem hogy mindenkiben van valami jó, olyan nem létezhet, hogy van akiben semmi jó sincs. És emiatt úgy viszonyultam az általad vázold emberekhez ahogy leírtad. Szeretettel, türelemmel, odafordulással. Az eredménye: hülyének nézésem, naivnak gondolásom, hogy akiben ennyi empátia van mint bennem, azt simán át lehet verni, meg lehet vezetni. Szóval amit vázoltál az azért nem működik, mert azok akikről irtál, hogy gyűlölködbek stb, ők arra is képesek hogy csőbe húzzák az empatikus embereket az által hogy önmaguk ellen fordítják őket. Pl: az elved az mint ami nekem volt sok sok évtozeden át: mindenkiben van vmi jó, empatikus vagy. Namármost egy pszichopata/nárcisztikus az ezt ellened fordítja: túlkapásokat visszaéléseket követ el veled szemben, hiszen az elved az, hogy mindenkiben van vmi jó, és ha szeretettel megértéssel fordulsz feléjük, akkor ők is másképp fognak viszonyulni hozzád, másokhoz. Nem, sosem fognak. Téged, és a szeretetben hivő embereket pedig érzelmileg kifacsarják és eldodják. Szóval nem működik az elképzelésed. A gyakorlatban sajnos nem.
2022. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nárcisztikus esetében valóban felesleges próbálkozni, mert a világ összes szeretete kevés nekik, nem értik. Igazad van.


Nade “normális” ember esetében? Aki hajlamos beismerni hogy hibázott?

2022. ápr. 22. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Normális embernél eleve kizárt a gyűlölet.
2022. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert érezzük, hogy nem befogadó erre a dologra.
2022. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!