Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Boldog vagy? Ha igen miért?...

Boldog vagy? Ha igen miért? Ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
Minél hosszabban írod le annál jobban meg tudlak érteni.

2020. márc. 12. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Igen.

Nagyon sok olyan alapvető dolgot megtagadott tőlem az élet, mint mondjuk a baráti kapcsolatok, a szerelem, a házasság, vagy a családalapitás. Közben, részben ugyanabból az alap problémából fakadóan szociális fóbiám lett. Ezért karrier szempontjából sem válhattam sikeressé.


De boldog vagyok, mert már nem vágyakozomazok után a dolgok után, amik nincsenek, vagy nem lehetnek, és nem berzenkedem, amiért tőlem ilyen általában magától értetődő dolgokat is elvett az élet. Rájöttem, hogy ilyen vagy olyan okból sok hasonló ember él a földön, és rájöttem, hogy bármilyen szűkek is a korlátaid, ha megtanulsz azokon belül mozogni, azokon belül megkeresni a lehetőségeidet, akkor boldog ember lehetsz. Ha állandóan vágyakozol mások "normális" élete után, akkor viszont garantált a boldogtalanság.

2020. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Igen! Mert úgy fogom fel ;). Ez rövid, tehát érthetetlen.
2020. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Röviden: 10 évvel ezelőtt irány Anglia egy szatyorral, most van egy 5 szobás házam, egy Jaguar XF kocsim (is), remek munkám, évi kb 12m Ft fizetésem, szerető feleségem, és gyerekeim. Itt nincs politika, napi szopatás, Orbán Viktor, vagyis a válasz: IGEN!!!!
2020. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
#1 vagyok, és nem fér a fejembe, ki és mért pontoz le? Kérdeztek, a saját életemről, válaszoltam a saját életemről. Ha nem tudsz azonosulni vele, akkor sem vagy jogosult lepontozni, mert semmi közöd hozzá! Ahogy nekem se a másik személyes válaszához. Csak elolvashatom, de nem birálhatom.
2020. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Igen mert még van a fizumbol mert nem fizettem be a szàmlàkat. Igy egy kicsit olyan, mintha lenne penzem :D

Valamint nagyon vàgyom egy sràcra, nincs baratom, es alakul is vegre valami, ugyan egy sraccal csak, kevés lesz, de kezdetnek jo.

2020. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Jelenleg olyan közömbös állapotba vagyok. Nincsenek túlzottan minden napi problémáim, nyugi van az életemben. Bár az álmaimtól elérhetetlennek tűnő távolságba vagyok. Mikor utoljára próbáltam törekvéseket tenni arra, hogy közelebb kerüljek az álmaimhoz, annyit értem csak el hogy borzalmas depresszióba taszítottam vele magam és ez elég nyomasztó.
2020. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok boldog, mert nem azt a tevékenységet, munkát végzem, amit szeretnék.
2020. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Igen, boldog életet tudhatok magam mögött. Mindig ott voltam, azt csináltam, amire a korom predesztinált. Erre manapság azt mondanák, hogy egy ösztönlény szintjén éltem. Pedig az igazi boldogság ebben rejlik. Gyerekként játszottam, kamaszként hülyeségeket csináltam, és begyűjtöttem az érte járó pofonokat, fiatal felnőttként csajoztam ezerrel, aztán családot alapítottam, gyermekeket nemzettem, s neveltem fel. Bármilyen munkám volt is, mindig vigyáztam, hogy kétkezi munka is legyen mellette, ami a napi sikerélményt megadja a férfiembernek. A párommal sok éve rendületlenül imádjuk egymást, a csemetéim is remekül megállják a helyüket. Most a házamat újítom fel, s mivel mindent én magam csinálok, pedig semmi közöm a kőműves, vizes, villanyász, vagy burkoló szakmához, naponta látom az eredményt, a haladást. És ez a kulcsszó; HALADÁS.

Önmegvalósítást hajszoló fiatalként egyszer azt írtam:

Szomorú ember az,

aki felért a csúcsra,

Mert lefelé vezet

annak minden útja.


Az ember mozgásra termett. Akkor boldog, ha halad. A stagnálás, a mozdulatlanság maga a halál. Akkor is elmozdul tehát, ha tökéletes harmónia veszi körül. Az aranykalitka, bármennyire aranyból van is, mozdulatlanságra kényszerít.

2020. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon boldogtalan vagyok.


Én valahogy úgy fogalmazom meg, hogy szerintem az élete valakinek önmagában akkor szép, ha:

- Elfogadható testi egészsége van, vagyis nincs olyan krónikus betegsége, amitől napról-napra szenved. Illetve a testi épséget se tartom annyira fontosnak, sok esetben egy vak, tolószékes boldogabb, ha pl ott a párja és olyan dolgokat csinálhat, amit szeret, mint aminek megvan kezelába, de akár mentális gond vagy családi tragédia miatt se szerettei és a munkáját is gyűlöli.

Szóval testileg ne legyen mindennapos kifejezett szenvedés,

- legyen normális párkapcsolata,

- ne legyenek anyagi gondjai,

- legyen elviselhető a munkájuk.


Namost lelkileg tropa vagyok.

6 éven át egyértelműen feleslegesen tanultam, de ahogy jön a koronavírus miatt összeomlás, lehet, hogy mint az eddig 8-at is.


Párkapcsolatom nincs és a nehéz élet miatti egyre mélyebb lelkiállapot csak messzebb visz ettől.


2-3 hónapnyi tartalékom van már csak, mindezt úgy, hogy nagyon rosszul alakult az elmúlt pár hónap, így élelmiszeren kívül nagyjából semmit se vettem. A nadrájaimon van szakadás, a pólóim kinyúltak és fakók, a kardigánjaim hónapján szintén szakadás van...



Az idült betegségeim miatt legalább még nem szenvedek ANNYIRA. Bár estére kellemetlenek szoktak lenni.

2020. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
NEM mert tul rossz manapság az emberek felfogasa az értelmeseket lenézik a hülyéket istenittik ezért tart itt a világ egy szaros nulla már bocsanat
2020. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!