Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A terhes nők miért hiszik...

A terhes nők miért hiszik magukat istennőnek attól, hogy terhesek?

Figyelt kérdés

Rihanna meg Emily Ratajkowski (lehet rosszul írtam) kapcsán merült fel. Mindketten amikor teherbe estek, kb ez lett az identitásuk. Rihanna amióta terhes, rendesen félisten módjára mászkál fel-alá, -20 és 30 fokban is kilóg a hasa. Beyoncé régebben amikor terhes volt, felfuxozva készítetett magáról fotókat, ahol úgy pózolt, mint valami érinthetetlen, felsőbbrendű termékenységi istennő. Emily meg éppen csak azt nem posztolta ki, hogy hogyan csinálták meg a gyereket vagy hogy milyen színűre festette át a wc kagylót, amikor rosszullétekkel küzdött.


Az ismerőseim között is megfigyeltem ezt a jelenséget. Amint teherbe esik egy nő, a teljes személyisége eltűnik. Minden ami őt jellemzi, az az, hogy "terhes". Minden második nőismerősöm félpucér terhesfotókat posztol magáról cringe szentimentális dumákkal, elmosódott pacaszerű ultrahangfotókkal halmozzák el a közösségi hálót, mindenki ugyanazokat a sablonos paneleket használja a posztjaiban "csodavárásról" meg arról, hogy "most nyert minden értelmet". Ami még furcsább, hogy teljes meggyőződésük, hogy ez kivétel nélkül mindenkit érdekel. Pedig ha belegondolunk objektívan, a terhes has például nem kifejezetten szép látvány.


Átvettük az amcsiktól a gender reveal partykat meg egyre divatosabbak az egyéb teljesen feleleges, önfényezésből álló események, amik végigkísérik a terhességet és kb az a funkciójuk, hogy a terhes nő (meg az apa is) minél több figyelmet kaphasson és minél több nyáltól csöpögő poszt születhessen.


A terhes nők 0-24 a hasukat tapogatják, bármit is csinálnak éppen. Bármi van, a téma az ő terhességük legyen. Később következik a mártírkodás, ők a saját fejükben tulajdonképpen hősök, áldozatok és istennők egyben, akik valami olyasmit hoztak létre, amit még soha senki. Közben meg erre a legtöbb nő képes és meg is teszik, semmi különleges nincs benne. Az ember évezredek óta szaporodik, ez nem egy új dolog, hogy lehet, hogy ettől még mindig ennyire meg van őrülve mindenki? Mert amúgy a körülöttük lévő emberek is általában zombi módjára csöpögtetik a nyálukat, mintha nem lenne holnap.


Ilyeneket, hogy "Ha NeM TeTsZiK Ne NéZd" felesleges ideírni válasznak, mert ők teszik ki ezeket, lehet róla véleményem és kíváncsi is lehetek, hogy mi okozza ezt. A választ szeretném tudni, hogy ez miért lett ennyire intenzív az elmúlt években.


Ez pusztán a hormonok műve, hogy ilyenkor az ember nem tud racionálisan gondolkodni? Vagy társadalmi okai is vannak?



2022. ápr. 22. 15:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
Ma már terhes férfiak is vannak. Velük mi van?
2022. ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Én is gondterhes vagyok
2022. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszik. Úgy 40 terhes nőt ismertem eddig életem során, egyikük sem gondolt még csak hasonlót sem.
2022. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
46%

Ha logikusan belegondolsz, persze hogy csak erről tudnak beszélni. A gyermekvállalás az egész életüket, sőt a testüket is átalakítja. Szerintem semmi kivetnivaló nincs abban ha az örömüket, az életükben való változásokat meg akarják osztani másokkal. Más kérdés persze, hogy sokak erre nem kíváncsiak, de attól még megtehetik ha akarják.


Egy gyermek születése igenis nagy dolog. Attól még hogy minden nő képes rám, nem lesz egyszerűbb. Nemcsak megszülik, hanem felnevelik, gondoskodnak róla mind érzelmileg mind fizikailag. Már a terhesség során minderre fel kell készülniük. Kis millió előkészületet kell megtenniük a baba érkezéséig, hogy megfelelően tudjanak gondoskodni róla. Persze hogy csak ez jár a fejükben.


Lehetnél empatikusabb, kedves kérdező, ha pedig az nem megy, akkor ne foglalkozz a témával a továbbiakban.


22 éves nő, akinek még nincs gyermeke

2022. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%
Feltűnési viszketegség.
2022. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

vannam ilyen nők, akiknek ez az egyetlen értelme az életüknek. Volt egy beosztottam, 2 évvel volt idősebb nálam, de már volt 2 gyereke és csak róluk tudott beszélni. Egyszer nem engedtem beírni a túlóráját, mert kb. 3x annyit késett a héten, utána elszabadult a pokol és csak azt tudta hajtogatni, hogy mennyire rossz főnök vagyok, mert nekem nincs gyerekem. wtf?


Na ilsen agyi szinten vannak ezek a nők

2022. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%
Amikor én terhes voltam, egyáltalán nem képzeltem magam istennőnek. Sőt, még a férjem előtt sem szívesen mutogattam magam meztelenül. Sehova sem posztoltam pocakos képeket. Szerintem nem minden terhes nő olyan, mint amit írtál. Ezek a celebek, akiket említettél, ők eleve ilyen magamutogatók. Sok nő még szégyelli is a megváltozott testét.
2022. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
35%

6 bekezdést írtál erről, úgy, hogy az általad említett nők szinte mind világsztárok, akikről semmit sem tudsz.

Ha itt valakinek nincs személyisége, akkor az te vagy.

2022. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván nem minden terhes nő ilyen, de tény, hogy létező jelenség.


Sokaknak az az egyetlen, amit fel tudnak mutatni az életben, hogy szaporodóképesek és elvárják, hogy ettől mindenki essen hasra. Ugyanez van akkor is, amikor megszületik a gyerek. Ezt tudták letenni az asztalra, erre a legbüszkébbek. Pedig nem a világ csodája, az egysejtű is képes szaporodni.


Családon belül nyilván érdekel (majdnem) mindenkit hogy nő a hasa az illetőnek vagy milyen a gyerek, de azt elfelejtik, hogy az ismerősök nagy ívben leszarják.

2022. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%
Az ember nem sok alkalommal teljesedhet ki az életében fénymásolóként.
2022. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!