Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Soha nem akarok terhes lenni,...

Soha nem akarok terhes lenni, egyszerűen undorodom az egész procedúrától, ez valóban ennyire furcsa/szokatlan/önző dolog?

Figyelt kérdés

Kb. 6-7 éves lehettem amikor ment egy dokumentumfilm a terhességről/szülésről a tv-ben és mikor vége lett, elkezdtem zokogni anyumnak hogy én ezt soha nem akarom és csak nagy nehezen tudott lenyugtatni. Ez már nagyon régen volt, de azóta nem változott semmi. Egyszerűen minden a terhességgel és a szüléssel kapcsolatban szimplán visszataszító és megalázó számomra. Természetesen ha ezt elpanaszolom bárkinek, mindig azt a választ kapom hogy fiatal vagyok még, majd úgyis meggondolom magam. A legrosszabb válasz mégis az, hogyha majd találok egy megfelelő férfit, majd neki szeretnék szülni. Ettől csak iszonyatosan cringe-elek (nem tudom magyarul ezt kifejezni), hiszen miért mennék keresztül ennyi lelki és testi szenvedésen a férjem miatt? Ez tényleg önzőség? Vagy szimplán az hogy nem szeretném a testemet roncsba vágni, mert akkor nem tudnék szinte tükörbe nézni? Arról nem is beszélve hogy nem egy olyan esetről hallottam ahol az anyuka depresszióba esik szülés után és nem érez szeretetet a gyereke iránt, számomra ennél borzasztóbb dolog nem is történhetne velem.

Ezt félretéve szeretnék gyerekeket, és gyakran gondoltam ezzel kapcsolatban az örökbefogadásra. Tudom, nem egyszerű dolog, sőt nagyon összetett és komplikált de én hiszem hogy ha elérkezik az életemnek ez a szakasza, képes leszek egy ilyen embertpróbáló dologra. Azt is többször hallottam hogy nehéz lesz úgy férjet találnom hogy nem akarok neki gyereket szülni, de őszintén ha ezért nem szeretne velem lenni akkor nem is érdemel meg.

Ez tényleg furcsa szemlélet? Hiszen egyre több olyan nőt látok/ismerek akik nem vállalnak gyereket mert megtehetik.


2021. dec. 4. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálsz az életeddel és a testeddel, amit akarsz. Nincsen kötelező életút senkinek.
2021. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem. Gyereket szertnék, ha nem nekem kellene megszülni. Na ne más választás nagyon nincs.
2021. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Én is így voltam vele, hogy szeretnék gyereket, csak ne nekem kelljen megszülni, szenvedni, vajúdni, kinyomni, szétszakadni stb.

Mindig is a császármetszés volt a szimpatikusabb. Eldöntöttem, hogy ha lesz gyerekem, akkor biztos császárral. Szerencsére indokolt volt, így nem kellett fizetnem érte.

2021. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Mennyi idős vagy?
2021. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező akkor védekezzél kötesd el magad.ah szülsz gyereket megváltozol
2021. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Leszarom ki vállal gyereket és ki nem. Te se foglalkozz azzal, hogy kinek tetszik, hogy te nem akarsz gyereket és kinek nem. Magánügy. A Föld egyébként is túlnépesedett. Nem muszáj és nem is kéne mindenkinek szaporodni.
2021. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem furcsa, teljesen normális, és ettől még találhatsz párt is.

Sajnos beszélni még mindig tabu a középkor felé tartó családpolitikának hála

2021. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
A te döntésed. Kit érdekel. Egy olyan dologról alkotsz véleményt, amit nem ismersz de amúgy meg senkinek semmi köze hozzá.
2021. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
21%

Téged nagyon frusztrálhat valami...


Én is így gondoltam, úgy 16 éves koromig.

De nem hangoztattam.


Most 10 évvel később van egy gyönyörű kisbabám. A nő alapesetben úgy van beállítva, hogy ez számára édes szenvedés.

Az én testem nem ment roncsba. 4 hónapos a kislányom és egy nagyon pici pocakot leszámítva régi az alakom. Semmi stria, semmi lafogó bőr.

A depresszió sem garantált.

Megértem az álláspontodat, mert kis kölyökgólya fejjel én is így láttam, de ne általánosságban beszélj ezekről a dolgokról.


Amúgy akad bőven pasi, akinek nem kell gyerek.

2021. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne legyél!😅
2021. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!