Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináltatok mikor csúsztat...

Mit csináltatok mikor csúsztatok az egyetemen, esetleg nem vettek fel? Mit tegyek, ha nem tudom hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Már korábban is csúsztam az egyetemen, de most ismételten csúsztam egy félévet. Ezt a képzést mindenképpen szeretném befejezni, illetve ezt követően szeretnék majd továbbtanulni. Már csak a szakdolgozatom van vissza, a másik képzés pedig majd csak szeptemberben kezdődik, ha arra felvesznek persze. Így van egy szabad évem. Ezt szeretném a legjobban kihasználni, de egyelőre teljesen tanácstalan vagyok e tekintetben, hogy mégis mit tudnék kezdeni magammal, aminek értelme is van. Ugyanis nem szeretném, hogy csak úgy elteljen ez az időszak anélkül, hogy bármit is fejlődtem volna.

Dolgozom, viszont egyáltalán nem szeretem a munkámat és úgy érzem nem igen profitálok belőle. Mindig azért szerettem volna dolgozni, hogy talán tanulhatok belőle valamit, hasznos tapasztalatot szerezhetek, több embert megismerhetek stb., de ezt ez a munka nem igazán adja meg. Nem keresek annyit sem, hogy mondjuk abból érdemben félre tudjak tenni. Annyi pozitívuma van, hogy rendszert visz az életembe, felkelek reggel és legalább úgy telik el a nap, hogy elmentem otthonról és csináltam valamit. Viszont nincsen mire váltanom és örülök, hogy egyáltalán ezt a munkát megkaptam (vidéken, tapasztalat és végzettség nélkül).

Kerestem tanfolyamokat, viszont még nem találtam olyat, ami érdekel, az időtartamát tekintve beleférne ebbe az egy évbe és elérhető számomra (itt vidéken vagy online)

Nyelvet tanultam az egyetemen és ezt szívesen folytatnám is, de tanfolyam hiányában ezt is maximum egyedül vagy online, magántanárral tudom folytatni.

Valamint jelenleg nincsenek barátaim, nincsen párom, nincsen senkim és gyakorlatilag csak a munkám során vagy a bevásárlás alkalmával vagyok emberek között, nem többet. Ez is zavar és ezen is szeretnék változtatni, viszont nem találtam semmiféle közösséget, csoportot amihez csatlakozhatnék például hobbi kapcsán.

Szóval az egy visszatérő probléma, hogy úgy érzem itt helyben túl kevés a lehetőség. Emiatt gondolkozom azon, hogy felköltözzek Budapestre csak egyelőre bizonytalan vagyok, tartok tőle. Senkit sem ismerek Budapesten, ott sem lenne senkim, új albérletet kellene keresnem új lakótársakkal, új munka stb., tehát teljesen a nulláról kellene kezdenem mindent és ez természetesen sok pénzt is igényel. Attól tartok, hogy ha mindezt meglépem akkor még mindig nem biztos, hogy bármilyen szempontból is jobbra fordul az életem.


2022. ápr. 24. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Kocsma, buli, séta, bármi...amikor van időd élvezni kell az életet.


Én bárhova megyek új embereket ismerek meg, főleg ha a baráti körömmel megyek valahova. Tudni kell lazítani is, mert az élet rövid.


29f

2022. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretek bulizni, sem kocsmázni. Még ha lennének barátaim, akkor azt mondom szívesen beülnék velük meginni egy sört vagy valami, de egyedül nem szívesen. Sétálni szoktam vagy néha beülök valahova kávézni, elmegyek moziba stb., de senkit sem ismertem még meg így.
2022. ápr. 24. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonló típus vagyok, és pesten sem lettek barátaim. Ilyen munkahelyi barátságaim voltak, amik rögtön megszűntek, ha valaki máshova került. Ha a nyelvtanulást szeretnéd folytatni, arra esetleg nem gondoltál, hogy külföldre mész egy évre? Árban kb. már ott vagy, mint egy pestre költözéssel. Nálunk az egyetemen többen csinálták ezt, hogy vagy kihagytak egy évet, vagy az alapképzés után kimentek külföldre. Kicsit világot látsz, és nem csak ilyen savanyú környezetben lennél, mint itthon.
2022. ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Külföldben nem gondolkoztam, mert azt túl nagy lépésnek érzem. Egy ázsiai nyelvet tanulok, ennek az országába egész biztosan nem tudnék kiköltözni. Az angolomat mondjuk gyakorolhatom bárhol, de nem vagyok benne biztos, hogy csupán emiatt megérné kiköltözni és szerintem azért anyagiakat tekintve is többe kerülne mint felköltözni Budapestre (ahogy néztem ilyen 60-70 ezer forint plusz rezsi áron már lehet találni szobákat, két havi kaucióval). Valamint már nem kell majd rendszeresen bejárnom az egyetemre, de azért párszor biztosan be kell mennem majd személyesen is és azt is egyszerűbb itthonról megoldani.
2022. ápr. 24. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért egy költözésbe nem csak az albérlet árát kell beleszámolni. Na de nagyon ragaszkodsz ehhez a tanuláshoz, meg, hogy hasznos legyen. Tapasztalatból mondom, hogy a tudás és szakmahalmozás célok nélkül csak kiégéshez és boldogtalansághoz vezet. Pesten mit csinálnál? Főleg olyat amit az egyetem mellett tudsz végezni? Diákmunka?
2022. ápr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem a válaszod. Ha felmegyek Budapestre ugyanazt csinálom mint itt, dolgozom és befejezem az egyetemet (ami gyakorlatilag csak a szakdolgozatom, nem kell órákra járnom) csak ott több lehetőségem lenne minden téren és ebből a szempontból lehet jobb döntés lenne. A költözés kapcsán pedig nem tudom milyen egyéb költségekre gondolsz.
2022. ápr. 25. 09:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakot végzel? Milyen szakra akarnál továbbmenni? Milyen munka a cél? Mibe vagy jó? Miért csúsztál?

Ezek nélkül nehéz tanácsot adni

2022. ápr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az egyetemet tekintve nincsen bennem kérdés, tudom mit szeretnék tanulni (nyelvszakos vagyok és ezt is szeretném folytatni). Hogy az egyetem után pontosan mivel szeretnék foglalkozni az még nem teljesen forrt ki bennem, de talán inkább a tudomány érdekel. Esetleg

még a könyvkiadás, a kommunikáció, a fordítás, az újságírás is. Illetve a design, grafikai tervezés, de ilyesmit sosem tanultam és így nem is vesznek fel a megfelelő képzésekre, nemhogy munkára. Magánéleti okok miatt csúsztam, depresszió és szociális szorongás miatt.

2022. ápr. 26. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!