Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hanyas években voltál te...

Hanyas években voltál te gyerek? Milyen emlékeid vannak ebből az időszakból, korszakból?

Figyelt kérdés
Mi volt az akkori kor jellemzője, szimbólumai?

2022. ápr. 24. 19:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Én nemrég lettem felnőtt papíron. Most vagyok 18 éves.
2022. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Lehet kisgyerekkor is. Milyennek élted meg azt a korszakot? Milyen volt a kultúra, divat, technika, emberek stb...?
2022. ápr. 24. 19:52
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Trapéz farmer, hülyék voltak akkor is az emberek, még ment a videókazi,cd,dvd tk-k, sokkal több ember volt az utcákon, színesebb volt kicsit minden imádtam akkor gyerek lenni, egésznap a többi gyerekkel játszottam, most is szívesen vissza mennék azokba az időkbe.


Nem tudok pontos időt mondani talán a 2000-es évek elején kezdődött az egész.

2022. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
100%
Kisgyermek 90 és években voltam. Emlékszem 99' szilveszterre. Még videós volt a buliban. Azóta is megvan a vhs az akkori sulibalrol. Egyebkent a telefon nélküli élet, ami bizonyos szempontból jobb volt.
2022. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
3: Én imádtam a 2000-es évek elejét! Akkor az emberek sokkal boldogabbak voltak és feleannyi probléma nem volt, mint manapság, lásd Covid, háborúk.
2022. ápr. 24. 20:00
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

90es/korai 2000es években voltam gyerek.

Amire emlékszem: volt kazetta lejátszóm, egy csomó mesém VHSen, és pokemon kártyám. Az egyik barátnőmnek volt csak számítógépe, és nála felváltva Marioztunk. Nyaranta barátságkarkötőket fontunk, és jobb híján mindenki a Vad Angyalt, vagy hasonló szappanoperákat nézett.

Kb ünnepnek számított amikor eljutottunk egy mekibe, mert akkoriban nem volt még minden városban.

Mindennapos volt tinimagazinokat olvasni, és igy visszagondolva a divat elég... random volt.😅 Manapság minden híresség full ugyanúgy néz ki, de régen láttál mindent "A" listás celebektől is (sárga farmer deréknadrág + rikítózöld póló +farmerdzseki+szőke rasztahaj)


Plusz asszem jóval kevesebb autó volt akkoriban, mint most😅

2022. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2000-res években voltam gyerek, ez olyan 2012-ig tartott számomra...


Nagyon szerettem. Telefonok, meg ilyen vackok nem érdekeltek minket, gépezni is csak este, végső unalmunkban szoktunk, nem ilyen egymástól eltávolodott, fizikai-lelki-szellemi nyomorékok voltunk, mint jelen korunk fiatal áldozatai.


Rengeteget fociztunk, játszottunk mindenfélével — legyen az labda, kártya, jojó, buborékfújó, bármi... Nagyon sokat beszélgettünk, túráztunk, táboroztunk. Annyiféle játék volt akkoriban... Egyik évben Yugioh kártyát gyűjtöttünk, az volt a legmenőbb, akinek volt legalább két Exodiája, rákövetkező évben meg Duel Masters, focis kártyák, jojók, matricák, ami éppen divatba jött... Nike meg Adidas melegítők, feliratos pólók és pulóverek, gyerekként nagyon menőnek hitt mindenféle elb*szott hajak, barátságkarkötőket cserélni... És k*rvajól éreztük magunkat.


Mindenki arra vágyott, hogy bejöjjön nálukna Cartoon Network — de egy Jetix minimum. Gépen mindenféle elb*szott böngészőjáték — amikkel jobbára csak informatikaórákon tudtunk játszani :D


Már vártuk az újabb iskolai napot, hogy megint együtt lehessünk, jól érezzük magunkat. Suli után bandázások, közös edzések... Aztán hazamenni Nagymamához, aki a Második esélyt nézi. Megnézni a családdal a Mónika showt, amin a térdünket csapkodjuk a röhögéstől, Édesanya meg szörnyülködik, hogy ilyen családi életek vannak.


Este kimenni a családdal a térre focizni, vagy haverokkal a játszótérre. Filmet néznina kertben a sufni falára vetítve.


Életem legszebb időszaka volt, és ezzel sokan vagyunk így.

2022. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

80-as, 90-es években. Hááát, eléggé más világ volt, mint most. :) Emlékszem, mennyire menő volt, amikor megkaptam az első walkmanemet, azon hallgattam folyton az Ace of Base-t.

Divatról nem nagyon tudok nyilatkozni, gyerekfejjel még nem érdekelt. Aztán középiskolás koromban (ezredforduló környéke) jöttek divatba a trapézgatyák, a macskataposó cipők, meg a cérnavékony szemöldök (ill. srácoknak a szőkített haj).

2022. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években voltam gyerek, tinédzser. Volt moncsicsim és kemping biciklim, walkmanem, és menő kétkazettás magnóm. Kedvenc filmem a Házibuli volt, és a Végtelen történet.

Erről kevesen tudnak szerintem, de elmesélem: létezett egy 'pontos idő' nevű szolgáltatás a Matávnál, felhívtad a 08-at, és kb fél percig mondta neked a pontos időt. Na most valaki rájött, hogy ha beszél miközben hallgatja a pontos időt, mások is hallhatják, akik éppen abban az időben veszik igénybe a szolgáltatást. Pl. ha bekiabáltad a telefonszámodat, akkor számíthattál rá, hogy egy random idegen felhív. A fiatalok ezt használták randivonalnak. Elég sok fiút felhívtam így én is.

2022. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Hű, ezt a pontos idős trükköt még nem is hallottam :)
2022. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!