Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hanyas években voltál te...

Hanyas években voltál te gyerek? Milyen emlékeid vannak ebből az időszakból, korszakból?

Figyelt kérdés
Mi volt az akkori kor jellemzője, szimbólumai?

2022. ápr. 24. 19:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pontos idős randizás elég rövid ideig működött, talán csak pár hónapig, kevés ember emlékezhet rá. De nekem egy nyaram ráment. :D
2022. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Kisiskolás, kiskamasz a 2000-es évek első felében voltam.


Nem volt még számítógépünk, internetünk.


Ha volt valami kedvenc zeném, azt a rádióba vagy zene csatornán vértam hogy játszák hogy meghallgathassam. Onnan lehetett audio vagy vhs szalagos kazettára felvenni ha vissza akartam hallgatni. Talán volt hogy kértem rádiós kívánságműsorba, hogy fel tudjam onnan venni. Vagy megvetted szalagos kazettán, cd lemezen. Volt egy rokonunk, akinek akkor már volt számítógépe, neki volt csomó zenéje, és írt ki nekem cd-re amit itthon hifin tudtam hallgatni. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2022. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Na, még nem írták, de nekem kb ez a legélesebb emlékem a 2000es évekből: minden magazin hátoldalán volt vagy 100 háttérkép és 20 csengőhang amit meg tudtál venni egy sms-sel a nokia telefonodra :D
2022. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Nekem is megmaradt a Cartoon Network. A kazettás rajzfilmek, Harry Potter, Sims, Viva TV, Las ketchup zenéje, MP3 stb...
2022. ápr. 24. 20:42
 15/38 A kérdező kommentje:
Régi Windows gépek.
2022. ápr. 24. 20:43
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazi számomra kultikus gyerekkor kb 2006 és 2012 között volt. Akkoriban VIVA tv, Tokio Hotel, No thanx és Csacska angyal lázban egtem. Meg persze az újságok bravo, popcorn,im, girl. Volt már telefon , de még csak telefonálásra használtuk. Lejartunk a játszóterre rőpizni, Ping pongozni, kártyázni. Imádtam.
2022. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szinte mindenkinek a fiatal evei a legszebbek, azok utan vagyakozik vissza, barmikor is volt az.

Nekem, 9-eshez hasonloan, a 80-90-es evek. Sztem sokkal nyugodtabb volt az elet, sajnalom is a mai fiatalokat valahol. Igaz, technikai fejlettseg sehol nem volt. Eveket kellett varni egy vezetekes telefonra. A hazibulit imadtam en is, epp nemreg neztem meg ujra nosztalgiabol😂

Meg altalanosban, szam.tech szakkoron commodore 64esek voltak😂. Mire betoltott egy programot, vege is lett a foglalkozasnak😂 Iskolakopenyben jartunk, oroszt tanultunk🤷🏼‍♀️

De micsoda nyarak voltak, Istenem😍

Senki nem fikazott senkit az oltozkodese vagy a haja miatt. Barmit viselhettel.

Hianyzik ez a kor.

2022. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Még egy pár dolog ami beugrott:


Pokemon Tazo, Master Crock kártyák, pupákok, Beyblade, yu-gi-oh, Bionicle.

2022. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
18 éves vagyok, falun nőttem fel, falusi élményeim vannak
2022. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

95ös születésű vagyok, 2013-ban lettem 18 éves.


De a konkrét gyerekkort én olyan 11-12 éves koromig számítanám, utána kamasz voltam :)


Emlékek: sokat fociztunk az utca sarkon, cserélgettük cdn, dvd, a videójátékokat, fényképeket még analóg géppel csináltuk, kábel tv is sokára lett, és internet is (utóbbi kb 2005 körül).


Rengeteg viva tvt néztem, és ha tetszett egy zene akkor mp3 lejátszóval felvettem az egész számot és úgy hallgattam :D


Ja, és akkoriban kezdett népszerű lenni az emo stílus (kb 2005-6).


Sokkal több minden miatt kellett személyesen utána járni annak, amit nem tudtál, pl ha nem volt neted, akkor ki kellett menni a helyi buszmegállóba, hogy megtudd a menetrendet.

Sokkal körülményesebb volt egy film beszerzése, sorozatokat akkoriban nem is néztünk vissza utólag, csak tvben.


Nyáron sokan görkoriztak, sok simsont láttam még akkoriban, meg sok olyan autó modellt ami mára már szinte kikopott az utakról, pl opel kadett, 1200es lada, egyes golf, a dinnyés ifák :D


Vicces így utólag visszagondolni, de internet előtt, mi (és sokan mások a környéken) pénzért vettünk írott lemezeket, amin sokszor mozis kalóz filmek voltak, értsd: kamerával felvették a moziban :D Mostani szemmel élvezhetetlen kategória lenne, de akkor alig vártuk, hogy az aktuális új címeket megtudjuk nézni.


Akkoriban kályhával fűtöttünk, voltak még télen nagy havak, nyáron pedig a vízelvezető árkok tele voltak, lehetett benne ebi halat fogni.


Hirtelen ennyi jut eszemben, köszi a kérdést, jót nosztalgiáztam :)

2022. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!