Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kell aggódni, ha valaki...

Kell aggódni, ha valaki furcsa posztot oszt meg Facebookon?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm nagyon érzékeny ezért ha valakivel összeveszik, mindig kirak idézeteket, amik ehhez kapcsolódnak.


Pl ha megsérti a barátnője, akkor 2-3 képet kirak egy idézettel, hogy milyen az, amikor csalódunk a barátunkban és miért jobb a magány.


Másnapra megnyugszik, leszedi a képeket és újra rakja ki a vidám posztokat meg a barátnős képet.


Én ezekből szeretek kimaradni, nem is közeli ismerősöm, hogy a privátszférájába másszak, de ma este nagyon furát írt ki és nem tudom hova tenni.


Kiírta hogy el kell fogadni, ha valaminek vége van és hátra kell azt hagyni, aztán letörölte, majd kirakott egy hasonló kiírást.


Én most nagyon nem tudom, hogy inkább hagyjam ahogy szoktam, mert átmeneti vagy inkább ne.


Azt látom, hogy már többen reagáltak rá, tehát nyugodjak meg, mert valószínűleg már foglalkoznak vele vagy ne?


Nem vagyok klinikai szakpszichológus, ezért is szűröm ezt most ki nehezen, de nagyon sok embertől olvastam itt, hogy már kísérelt meg öngyilkosságot, ezért kérdezem itt, hogy hátha tudják mondani, ezért kéne aggódnom vagy ez is a szokásos "rossz a kedvem" kiírások egyike.


Ráírni se merek, mert mi van, ha terhes neki, ha írok vagy nem jót írok, egyrészt én, ha szomorú vagyok, szeretem ha békén hagynak és zavar ha izélgetnek, ezért is gondoltam, hogy megkérdezlek titeket, mielőtt akármit lépnék vagy nem lépnék.


2022. ápr. 24. 23:00
 1/9 A kérdező kommentje:
(konkrétan az üzenetet amit kiposztolt se értem, hogy véget ért egy barátsága/kapcsolata/munkája vagy magára az életre céloz)
2022. ápr. 24. 23:02
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne mássz bele, biztosan vannak közelebbi ismerősei akik "kezelésbe veszik", ügyelnek rá.


Nézz rá ha ez megnyugtat de nem kell ezen rágódni!


Foglalkozz a magad dolgaival és néha kukkants oda.

Ennyi.

Valószínűleg ez nála rendszeres ahogy irod.

2022. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

A volt csajom pontosan ilyen a mai napig Facebookra írja ki az összes érzelmét stb...velem is volt ilyen időszak, de nem kell komolyan venni, legtöbbször elhagyja az ember mert rajön hogy csak magát szopatja vele.


Max annyit írj meg neki "figyu nem mintha közöm lenne hozzá de ezekkel a postokkal csak magadnak ártasz" de csak akkor tedd ezt ha egyáltalán egy pici közöd is van az egészhez, amúgy inkább hagyd vagy töröld le, kövesd ki stb.

2022. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Megnyugodtam.


Nagyon féltem, hogy butaságot csinál, de akkor már nyugodtabb vagyok, hogy nem fog.

2022. ápr. 24. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer és ezerszer inkább írj egy felesleges üzenetet, mint hogy ne írj semmit és aztán bánd.


Ennyi elég, hogy "helló, mi a baj? látom, valami megviselt. segíthetek esetleg?".


(Ezért nincs egyetlen ismerősöm sem fb-on, mert nem vagyok kíváncsi mások életére. De ha így alakulna, hogy ezt látnám, biztos rákérdeznék.)

2022. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenre mondják hogy attention whore.
2022. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
#6 c-c-c... pont megeloztel, szorol szora ugyanezt akartam irni.
2022. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ilyen ismerősöm lenne akkor nem lenne az ismerősöm.


Az a baj, hogy ilyeneknek felesleges írni, mert nem neked/nekem akarja elmondani a bánatát, hanem egy adott illető figyelmét akarja felhívni.

2022. ápr. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nemrég kirakott egy vicces képet, minden rendben, él és jó a kedve.


De ezután a műsor után lehet kikövetem őt, ahogy írta valaki.

2022. ápr. 25. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!