Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fura lenne facebookon ismerősn...

Fura lenne facebookon ismerősnek jelölni az egyik tanáromat?

Figyelt kérdés

2021. jún. 12. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, fura lenne
Nem, nem lenne fura.
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Én tanár vagyok és sosem jelölök vissza se diákot se szülőt. Alapelv.

tőlem aztán lehet jelölgetni.

2021. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

XD

Nem gáz nekem is bevannak jelölve, és vissza is jelöltek 🤷‍♂️

2021. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Mért lenne fura?

Ha jófej tanárt akarsz bejelönli nagyeséllyel visszajelöl elöbb utobb

2021. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, vannak-e ismerősei a diákok közül. Ha a fél suli az ismerőse, jelöld be nyugodtan, de ha olyan, mint az első válaszoló, hogy elvből nem igazol vissza diákot (amit abszolút megértek), akkor neked is felesleges, és egy kicsit talán ciki is.
2021. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt jelöl be, akit akar, az már más kérdés, hogy viszonozzák is a jelölését. :D
2021. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3 Nem tudom, én furának érzem, bár több olyan tanárom is volt akik ismerősei (voltak) az osztálytársaimnak. Csak akkor még nem volt facebookom.


#4 Privát, hogy kik az ismerősei, de ha nem értettem félre valamit van olyan osztálytársam, aki az ismerőse.


#5 Nem is az a kérdés, hogy szabad-e/lehet-e, hanem hogy fura-e.

2021. jún. 12. 23:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok hát most mi fura lenne benne, ha tanárod ismered és ő is tudja, hogy te ki vagy, de ha látsz az ismerősei között csomó tanulókat, akkor meg végképp nem fura, ha te is bejelölöd.
2021. jún. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért a tanár és a diák között az alap a jó tanár-diák kapcsolat alap a jóbaráti viszony és sok ember (legyen tanár vagy nem) úgy jelöli vissza a Facebookon az ismerősöket, hogy ő a rokona, barátja.


Nekem egy barátnőm mesélte, hogy véletlenül bejelölte a Facen az egyik egyetemi tanárát és kapott tőle egy emailt, amiben elmagyarázta a tanár, hogy azért nem jelöli vissza, mert a rokonai és a barátai miatt van fenn Face-n.


Ebből kiindulva érdemes megnézni, hogy kik az ismerősei. Ha 1-2 (jobb képességű) diák van ott vagy nincs diák az ismerősei között, nem érdemes bejelölni.


Azt is érdemes nézni, hogy, ha vannak diákok, kb mikori diákok lehetnek, teht vannak e olyanok, akikkel egy évfolyamba jársz és még tanítja a tanár.


7-8 évvel ezelőtt én bejelöltem egy tanárt Facen miután láttam, hogy van pár közös ismerősünk és nem jelölt vissza. Majd egy beszélgetésnél szóba került a Facebook (mármint nem ez a konkrét eset hanem általánosságban az, hogy ő hogy van a Facebookkal) és mesélte hogy egy időben visszajelölgette a tanítványait és aztán leállt vele és nem jelöl vissza egy diákot sem, mert úgy érzi, kell a határ a tanár és a diák között..

2021. jún. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem az egyik tanárom jelölt be 12.-ben. A fél iskola az ismerőse.
2021. jún. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És kínos az, ha bejelölöm, de nem jelöl vissza?
2021. jún. 13. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!