Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám magam kifejezni?

Hogy tudnám magam kifejezni?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nem tudom magam kifejezni rendesen, nem tudok normálisan beszélni... Nem beszédhiba, hanem pl làtok valamit a tv-ben és utána nem igazán tudom elmondani, elmesélni szép, egész mondatokban, hogy mit láttam, hanem elkezdem mondani és olyan idétlen mondatokat rakok össze. Hogy tudnám ezt fejleszteni?
2022. ápr. 25. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem olvass sokat, mármint könyveket. Ez fejlesztené legjobban a szókincsedet.
2022. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Amikor egyedül vagy, akkor próbáld meg elmondani hangosan.

Ne beszélj túl gyorsan. Az is okoz ilyet, ha túl gyorsan jönnek a gondolatok és nem tudod olyan gyorsan kimondani, így összekavarodik minden. Csak nyugodtan.

2022. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
Hallgass olyan embereket akik választékosan beszélnek. Youtube-on rengeteg féle témában nyilvánulnak meg nagyon értelmes emberek, Zshowtime, Tanulom magam Attis, Partizán, Hormonmentes, és még tudnám sorolni bőven. Előnye, hogy szórakoztató is, főleg ha olyan vagy mint én, és nem szeretsz olvasni, nem kötnek le a könyvek.
2022. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem olvass sokat, tényleg fejleszti a szókincset, és a fogalmazáskészséget.

2. Nézz meg egy tartalmas rövidfilmet, és írj róla fogalmazást. Úgy elégedett vagy az eredménnyel? Csak mert ebben az esetben talán kevésbé a szókincs vagy a fogalmazási készség a probléma, főleg, ha ez elsőre is sikerül, javítgatások nélkül.

3. Olvass hangosan.

4. Nézz egy rövidfilmet, vagy olvass, és diktafonra (okostelefon hangrögzítőjére) gyakorolj: mondd el a tartalmát, vagy egyszerűen beszélj bármiről.

5. énekelj

6. játssz el valami "darabot", szituációt (szinészkedés)

7. Ezekhez akár kereshetsz egy segítőtársat is, akivel együtt csináljátok, az szerintem talán még jobb lenne, hiszen motiválnátok egymást, és külső visszajelzést kapnátok egymástól, inspirálnátok egymást.


Gyakran ez attól a szorongástól van, hogy túl nagy elvárásod van magaddal szemben, tökéletesen akarod kifejezni magad, és a teljesítménykényszered leblokkol.


Gyakran van az is, hogy az ember a saját hangjától "megijed", nem fogadja el, de ha mással társítja, pl. ének, mozgás, akkor könnyebben áttöri ezt a gátlást. Ez ugyanolyan, minthogy verset is könnyebb zenével, énekelve megtanulni, mint csak úgy magában.


Talán vannak ilyen amatőr csoportok, akár pszichodráma, stb. próbálj szerencsét.


Egyébként szabadbeszédben, amikor csak úgy akárkivel akármiről beszélgetsz, az is nehéz? Milyen szituációban hogy megy?


Majd írd meg akár privátban, hogy a tanácsom megfogadod-e, és milyen tapasztalataid vannak, ill. ha van kedved velem próbálni, abban is benne vagyok.


Sok sikert!

2022. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!