Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám kifejezni magam...

Hogyan tudnám kifejezni magam jobban beszéd közben?

Figyelt kérdés
Nehezen találom a szavakat és rosszul tudok fogalmazni.Hogyan tudok ezen változtatni és választékosan beszélni?

2018. aug. 4. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Választékos beszédre gondolsz?
2018. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen.
2018. aug. 4. 09:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvass sokat. Nekem bővíti a szókincsemet. Kezdj olyan regénnyel, amit szívesen olvasnál, hogy megjöjjön a kedved, majd egy idő után rátérhetsz a klasszikusokra. Egyfajta műveltséget adnak minden olvasó számára, bármennyire régiesen is íródtak.
2018. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, valóban sokat segít az olvasás a választékos beszéd kialakításában, valamint azt szeretném még hozzátenni, hogy meghallgathatnál egy-két jó előadást is...
2018. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Régen sokat olvastál, és most keresed a szavakat, nehezebben megy a gyors reagálás?
2018. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olvasni, olvasni, olvasni! Szepirodalmat stb nem bulvart. A valasztekos beszedet ez fejleszti!
2018. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig is nagyon keveset olvastam, a munkahelyen csapódik le leginkább, szörnyen nehezen megy kommunikáció, szorongok is emiatt, és nagyon szeretnék ezen változtatni.
2018. aug. 4. 10:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok akkor minél többet olvasni.
2018. aug. 4. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerűen, lénygere törően is fogalmazni, nem szükséges magasztos szavakat használni hozzá.
2018. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Viszont ne blogokat meg minden ilyen hülyeséget olvass, mert ami ott megy...

Szépirodalmat, nem feltétlenül az Aranyembert, de mindenképpen könyv formájában megjelent írásokat.

2018. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!