Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám magam élőszóban...

Hogy tudnám magam élőszóban kifejezni jobban?

Figyelt kérdés

Szinte biztos vagyok benne hogy nagyobb szókincssel rendelkezem mint általában az emberek és a közvetlen környezetemben élők(magyarul és angolul is) , de mégis ha beszélgetésre kerül sor akkor megakadok.

Nem szeretem a small talkot kivéve ha iszogatunk vagy ha nagyon szűk 2-3 fős körben vagyok.



2020. jún. 16. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy először zavaró, hogy ami a fejedben választékosan, ezerféle jelentésárnyalat közül a legpontosabbat kiválasztva jelenik meg, az élőszóban lényegesen leegyszerűsödik, vagy a szükségesnél hosszabbá válik, ami már nem felel meg az élőszóban folyó kommunikáció felgyorsult tempójához, de a magabiztos kifejezésnek és a követhető beszédnek igen gyakran a megfelelő egyszerűsítés a titka.


Ne. Gondold. Túl.


(Lásd a fenti két gondolatot, ami ugyanaz, de élőszóban nyilván csak az egyik működik.)

2020. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a legtöbbször nem megy a spontán azonnali leegyszerűsítés. Van erre valami technika?
2020. jún. 16. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

3 oldalt ki írtam a netről nézd meg hátha használ:

Keresési eredmények

Internetes találatok



Hibák és erősségek - Tanulásmódszertan.hu

www.tanulasmodszertan.hu › blog › 2006-07-29-hibak...

24 éves vagyok, egyetemre járok, amit nem rögtön középiskola után kezdtem el, mert úgy láttam, hogy nem nekem való, nem vagyok elég jó tanuló ahhoz, ... Csináltam egy tesztet is a diszlexiáról (diszlexia.hu), aminek eredménye 122 pont lett! ... nem tudom megtanulni, hiába próbálom bemagolni, elfelejtem, amit tanultam ...

Hiányzó: társaságban ‎beszédbe ‎bekapcsolódni


Hatékony tanulás

www.jgypk.hu › tananyag › hatekony_tanulas

PDF

A gyakorlati pedagógia néhány alapkérdése. Hatékony tanulás. Gaskó Krisztina. Hajdú Erzsébet. Kálmán Orsolya. Lukács István. Nahalka István. Petriné Feyér ...


Együtt-tanulók kézikönyve

www.jgypk.hu › tananyag › Egyutt-tanulok_kezikonyve

PDF

Ha a pedagógia nem művészet, akkor ideje, hogy együtt-tanulásunk során ... Educatio Társadalmi Szolgáltató Közhasznú Társaság, 2008 ... meg tudom állapítani, hogy a kooperatív tanulás szempontjából az adott ... beszédben fogalmazni. ... Ilyen az, ha Kiss Jancsink már otthon is elővesz egy jó könyvet, amelyet mondjuk ...

Írta: V Aranka - ‎Idézetek száma: 9 - ‎Kapcsolódó cikkek

2020. jún. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!