Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedik így néhány...

Miért viselkedik így néhány eladó?

Figyelt kérdés

Egy kisebb könyvesboltba voltam szétnézni és konkrétan mellém állt az eladó, amikor odanéztem, akkor úgy tett, mintha könyveket pakolt volna, de közben folyamatosan figyelt. Ebben a boltban én már többször is voltam, és gyakran elkezdett figyelni vagy odajött pár méterre tőlem. Borzasztóan idegesítő, mintha azt hinné, hogy lopnék (pedig normálisan nézek ki).

Ilyenkor illik odaszólni valamit?


2022. ápr. 25. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Kit érdekel az illem, ha nem lopsz?
2022. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem illik odaszólni, de valóban kellemetlen helyzet. Nagyobb könyvesboltokban, pl Libriben nyugodtabban lehet nézelődni, ott nem jönnek a nyakadba.
2022. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És mit lehet ilyenkor mondani? Olyan kényelmetlenül érzi magát az ember, pedig én szeretek alaposan beleolvasni a könyvbe, mielőtt megveszem.
2022. ápr. 25. 17:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez egy kisebb könyvesbolt, ahol a szakomhoz szükséges tankönyveket árulják.
2022. ápr. 25. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom volt már emiatt gondjuk, és lehet, hogy pont őt dorgálták meg érte. Lehet ezért figyel extrán mindenkire.

Én csak egyszer voltam így egy afféle közösségi boltban. Végig pásztázott a biztonsági őr. Mivel elég kellemetlen volt, szóltam neki, hogy uram a legnagyobb tisztelettel szeretném jelezni, hogy nem lopni jöttem. De ha nem hiszi el nézze meg milyen autóval jöttem...

2022. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Dicsérd meg, hogy "milyen szép tőle, hogy minden egyes vásárlót testközelből szemmel tart."
2022. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Meg kell kérdezni: "Segíthetek valamiben?"
2022. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
Kérd el a számát és hívd randira.
2022. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan sok volt a lopás. Jelezheted nekik mikor elmész, hogy megérted a miértjét, de kellemetlenül érzed magad hogy ilyen közelről és nyilvánvalóan figyelnek. Kérd meg hogy legyenek diszkrétebbek - te vagy a vásárló, semmit nem nyernek ha elüldöznek.


Szerintem is parasztság ennyire egyértelműen bámulni.

2022. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Én megszoktam kérdezni hogy "nem szeretne esetleg a nyakamba ülni?"

Volt egyszer olyan hogy teljesen rám mászott az eladó egy bio boltban. Úgy állt mögöttem, mintha meg akarna dugni. Éreztem a nyakamon ahogy kifujja a levegőt. Nagyon bepörögtem. Rászóltam hogy szeretne megdugni vagy mi?bejövök neki? Miért mászik rám? Nem lehet elolvasni mi van ráírva a kibaxott termékre?


Na de általában inkább csak sóhajtok egyet és kimegyek. Nem vásárolok ilyen helyeken.

2022. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!