Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért furcsa az manapság ha...

Miért furcsa az manapság ha bevallom, hogy buta vagyok?

Figyelt kérdés

Egy idöben szégyelltem, de mára már nem. Tényleg nagyon buta vagyok, kicsi választ csak el a retardáltságtól. Jelenleg is munkanélküli vagyok, fünyírást, kerti munkákat vállalok, de sokszor ehhez is túl hülye vagyok. Rokonom egy komoly irodai munkával keresett meg, hát jól ki is nevettem, mert ilyen ember nem való olyan komoly környezetbe. Képzelem micsoda anyagi károkat okoznék annak a cégnek, így nem fogadtam el a lehetöséget. Nem értem miért furcsa ez? Szerintem jó dolog, hogy nem játszom meg az okosat mint sokan. Pl építkezésen dolgoztam segédmunkásként, ott volt egy két kolléga, akik úgy csináltak mintha 3 diplomájuk lenne. Szerintem ez nagyon gáz. Én úgy érzem a helyemen vagyok vagy még ott is túl magasan.

Miért nem lehet ezt elfogadni? Hogy nem akar minden buta ember feltörni? Valakinek kell takarítónak is lennie, nem lehet mindenki okos!


2022. ápr. 27. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Troll.
2022. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. ápr. 27. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyan buta emberrel nem találkoztam aki valamiben jobb ne lett volna tőlem. Valamiben biztos jó vagy. Lehet, hogy már megvan, lehet, hogy még nincs. Szóval nyugi.
2022. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Tájékoztatlak, hogy te, aki butának nevezed magadat, sokkal jobb helyesírással és átgondoltabb fogalmazással, mondatszerkesztéssel írtad a nyitókérdés kifejtését, mint a gyakoris átlag.

Egyszóval ha te buta vagy, akkor a gyakoris kérdezők fele-kétharmada nálad is butább.

Úgyhogy az én megítélésem szerint te nem vagy buta.


Ezzel együtt, ha úgy érzed, a helyeden vagy azokkal a munkákkal, amiket említettél, és így jól érzed magad a bőrödben, akkor maradj ilyen munkakörökben. Megjegyzem, egy segédmunkásnak is lehet stabil állása, remélhetőleg a te munkanélküliséged is csupán átmeneti.

2022. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól, mert valaki tud helyesen írni, még lehet buta. Én is az vagyok. Nem értek semmihez, nem tudok tanulni, hiába olvasom el 100-szor, 1000-szer az anyagot, semmi nem ragad meg. Van egy csupa 2-es érettségim meg egy használhatatlan, semmitérő szakmám. Kézügyességem sincs és kreatív sem vagyok. Ez van. Nekem sajnos marad a betanított munka.
2022. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
28%
Valóban troll.
2022. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

A helyesírás semmilyen korrelációban nincs a butasággal. Nagyon intelligens, okos embereket láttam borzasztó trehánysággal írni, és fordítva, buta embereket kiváló helyesírással.

A "butaság" ez esetben egyébként tanulási nehézséget jelent.

2022. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert az emberek egy részének elég pocsék az önismerete a rosszabb tulajdonságaikat illetően. Ha mégis feltűnik nekik hogy valamiben nem ők az istencsászárok, azt próbálják elrejteni és tagadni, de ugyanez igaz az önbizalomhiányos/szorongó emberekre is. Nem kifejezetten gyakori, hogy valaki tisztában van egy rossz tulajdonságával, és nyíltan elfogadja, nem titkolja.

Illetve valamiért az embereknek alap, hogy ilyen kijelentéseknél szépíteni és bókolni kell, mert ezt teszik a jó barátok/rokonok. Pl mikor én voltam kiskoromban nagyon kövér, és ezt szóvá tettem az akkori legjobb barátnőmnek, mindig azt a választ adta hogy "ez nem igaz, te nem is vagy kövér..." Nem tudom miért van ez így, de hétköznapi jelenség.

2022. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Rendesen tudsz írni úgyhogy nyugodtan elmehetsz irodai munkára mert van akinek még annyi sem megy mégis ott dolgozik.
2022. ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sztem inkább az a baj hogy a legtöbb ember manapság valahogy képtelen beismerni ha nem tud valamit és mindig 0 információ alapján biztos az igazában. Én mindig beismerem ha valamit nem tudok biztosra. Diplomás vagyok de az egyetemisták körében is folyton ezt látom.
2022. ápr. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!