Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen állatokat ettek a...

Milyen állatokat ettek a kínaiak az elmúlt évezredekben, ami számunkra furcsa lenne ? Manapság mi változott náluk ?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 02:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Kína hatalmas ország. Nem ugyanazt zabálja pl. egy déli meg északi. Te sem ugyanazt, mint egy orosz vagy svéd. Nem lehet ilyen egységesen beszélni róluk.
2020. nov. 1. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Azok meg esznek minden szart .
2020. nov. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Csatlakozom ez előttem szólóhoz, azok aztán tényleg minden szart megesznek. Még nézni is rossz.

Barátkozz össze az egyikkel a kínai büfében, aztán majd elmondja náluk mik a fő fogások.

2020. nov. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Szűk látókörűeknél él ez a sztereotípia, hogy a kínaiak azok akik mindent megzabálnak. Kína hatalmas ország, és tartományonként egészen különbözőek lehetnek a szokások. Ha szétnéznél kicsit a nagyvilágban, tudnál olyan dolgokról, hogy mit meg nem esznek az emberek, hogy nem Kínára fókuszálnál. Persze most ezzel jól fel lehet bőszíteni a népet a corona miatt, de nem hiszem el, hogy van még aki elhiszi, hogy a világjárvány egy nyomorult denevér miatt tört ki.
2020. nov. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

4#

Te kevered a szezont a fazonnal. Ki beszélt most itt a koronáról? Személyszerint én egy percig nem hittem soha, hogy denevér zabálás miatt van bármi vírus. De nem is hozta senki szóba rajtad kívül a vírust most.

Szóval visszatérve az eredeti kérdéshez, minden szart megesznek. Szoktam látni ezeket a zabálós videókat, hát ott van még ami mozog, mikor lenyelik. Hányinger. Oké, hogy sok tartomány van, de azért na.

2020. nov. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországon is ettek (esznek?) olyanokat, hogy te meg se mernéd kóstolni.

Úri udvarokban hattyú, páva, mindenféle énekesmadár. Utóbbit csempészik ki mai napig Franciaországba. Rigó, fülemüle, ilyesmik.

Kisebbség: még 50 éve is egész biztos lopták a döghúst a dögkútból. Tudják, hogy hány napig kell beásni, hogy a föld kiszívja a mérgeket. De esznek például sündisznót is. Haverom azt mondja, hogy nagyon finom. 😉

De megettek mindent, ami él és mozog, ma meg olyan drága, hogy nem tudod megfizetni. Folyami rákot pl. Azt fogtunk mondjuk mi is a Cuha patakban. Nyúl, mindenféle hal, törpeharcsa, angolna, sőt kecskebéka és csiga is. Kis gida, bárány, gyöngytyúk, liba, kacsa, ezeket is lehet kapni, de mi nem igen esszük.

Elképzelni se tudod, hogy a kínaiak mit esznek, mert nem ismered az ottani élővilágot, de tigris péniszt mai napig, mert azt hiszik, hogy növeli a potenciát. Ott egy-egy rovar is felkerül az étlapra. De nyugodj bele, hogy a legtöbb országban régen mindent megettek, ami ott él és nem mérgező (Japánban azt is, lásd gömbhal), általában a ragadozó állatok kivételével, mert nem jó a húsuk.

2020. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok. Én nem videóból ismerek kínaiakat, hanem személyesen. Nem mindegyik eszik meg minden szart. Nagyon nem mindegy, hogy Kína melyik részéről jött. De természetesen egy adott részen sem mindenkinek ugyanolyan az ízlése. Én magyar vagyok, mégis utálom a lecsót, pörköltöt, tokaszalonnát és egyéb zsíros kajákat. Pedig a sztereotípiák szerint minden magyarnak szeretni kéne. Kínát inkább úgy kéne elképzelni, mint az Európai Uniót vagy az USA-t. Egy magyar sem ugyanazt eszi, mint egy olasz, ahogy egy texasi sem ugyanazt, mint egy bostoni. Nem lehet kijelenteni, hogy minden kínai összezabál mindent, ami él és mozog.
2020. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Nézzétek meg ezt:


https://www.youtube.com/c/SlimeSlimely/videos


Aztán ne mondja nekem senki, hogy nem esznek meg ezek minden mozgó dolgot kínában...

2020. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Ketfajta ennivalo van:

-eheto

-mergezo


Minden mas csak a modern kor talalmanya. Ha ehes az ember … megeszik minden ehetot.

2020. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
Te értelmi fogyatékos vagy utolsó ? Nem bírod felfogni, hogy nem minden kínai egyforma ? Ennyi erővel én meg linkelhetném Bartost és nem fogadnám el, hogy a magyarok nem esznek fényképtől kezdve mindent. Valamelyik kínai eszik rovarokat, patkányt, stb., de valamelyik nem. És nem ezek, hanem ők. Nem tárgyakról, hanem emberekről beszélünk.
2020. nov. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!