Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden 20 éves így érez?

Minden 20 éves így érez?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok és úgy érzem nincs irányításom az életem felett. Eddig suliba jártam és azt tettem ami el volt tőlem várva, de most? Mindenki azt várja tőlem el, hogy éljem az életem döntsek milyen munkát akarok dolgozni, úgy érzem azt várja el tőlem sok ember, hogy keresek egy munkát amit az egész életembe fogok dolgozni és éljek boldogan. Viszont én egyáltalán nem tudok dönteni, nem tudom mi akarok lenni, nem tudom mit szeretek, jóformán azt sem tudom ki vagyok, de mindenki elvárja tőlem, hogy tudjam mit kezdjek az életemmel. Valamiért ez annyira igazságtalannak érzem mert senki soha nem tanított meg arra, hogyan kéne éljek és döntéseket hozzak, az iskola egyáltalán nem tanít az igazi életről. Úgy érzem el vagyok veszve és nincs kihez forduljak mert többnyire csak olyan embereket ismerek akik utálják a munkájukat és ők sem tudják rendesen élni a saját életüket, ezért is ha egy olyan embertől meg kérdem mit tegyek, akkor nem hiszem, hogy megfelelő választ tud nekem adni. Van itt olyan valaki aki tudja mit csinál és élvezi is az életét? Vagy mindenki csak a társadalom elvárásait próbálja teljesíteni nem nézve arra boldog e?

2022. ápr. 27. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Szerinted?

Mi lenne, ha úgy fogalmaznál meg egy kérdést, hogy lehessen tudni, hogy mit kérdezel?

Amúgy magának a kérdésnek és a rizsának nincs értelme, nyilván különböző emberek vannak, így nem érez mindenki egyformán, és akkor mi van?


https://www.youtube.com/watch?v=88Cajq69Id0

2022. ápr. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Nem akarsz burkolo lenni? Megtanitalak greslappal dolgozni.
2022. ápr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan így vannak. Amíg tanulsz adottak a célok és szokatlan amikor hirtelen neked kell konkrét célokat kitűznöd magad elé.
2022. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Húha, aki nem úgy nö fel, hogy a telefonján meg a számítógépén puhítja z agyát annak ilyen idös korára kellene legyen egy kép a fejében, hogy mit is akar csinálni. Vannak álmai, érdeklödési köre, tudja mi tetszik neki, olvasni szerez vagy barkácsolni agy kertészkedni, természetben lenni, programozni, zenélni, rajzolni, számolni, megtudni mi hogy épül fel, stb. Ezen a vonalon elindulva máris alakul az élet.

Alapvetöen ajánlom hogy tanulj nyelvet. Emellett tüzz ki magadnak kisebb célokat és azt ha elérted jöhet a következö. Kezdhetsz akár egy új nadrággal, telefonnal, biciklivel vagy bármivel. Látod mennyi pénz kell hozzá, szedd össze a rávalót. Aztán jöhet a jogsi, autó, saját albi, jobb ruhatár, utazás, "drága hobbi", saját kégli, polgármesterség, föosztályvezetö, miniszterelnök, tudós, nobel díj, saját cég, saját egyház, ürutazás...

Kell hozzá némi önismeret, logika. Gondolkozz el azon mi érdekel, hogy tudnád elképzelni az életed hosszútávon hogy ne utáld, nézz utána mi kell ehhez, és máris ott állsz a rajtvonalon.

2022. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!