Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy kis problémám a korán...

Van egy kis problémám a korán keléssel, tipp/tanács?

Figyelt kérdés

Eddig nem okozott problémát 05:00 kor kelni. Este fél 10:00 kor már ágyban vagyok és alszom… szóval mostanában nehezebb felkelni. 05:00 helyett 06:00 kor sikerül… így egy órás csúszásban vagyok, ami reggeli kapkodással jár.


Sajnos demotiváltságot is érzek, régen mindig izgalommal vártam a napokat. Ez persze tudom hogy fejben dől el.


Mivel tudnám magam megint rászorítani a koràn kelésre. Köszönöm a válaszokat!


2022. ápr. 28. 06:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csak a hozzászokást tudom írni tanácsnak. Tényleg.


Én hajnali fél 5-re jártam be dolgozni. Nem akkor keltem, arra mentem.

Az első hét sz1r volt, utána teljesen természetes volt, és pikk-pakk felkeltem, sokszor már magamtól, még az ébresztő óra előtt.

2022. ápr. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alvási ciklusod folyton el akar csúszni, mivel sokáig fennmaradni könnyebb, mint korán felkelni. Be kell vállalnod egy-két fáradtabb napot, és magadra erőltetni a reggel öt órát.


A motiváltság pedig ilyen, sajnos jön és megy, ha pedig az élethez való kedved lankad, az jelenthet szezonális depressziót. :/

Próbáld elkerülni a depresszív állapotot tudatosan, mielőtt elhatalmasodna rajtad. Tartsd szem előtt az életed pozitív értékeit, alakíts ki kellemes napi rutint, stb.

2022. ápr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a motiváción dolgozz. Nem szorongsz? Ha engem nyomaszt valami, gyakran a fölkelésnél jön ki.
2022. ápr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Bioritmustól függ. Bár neked ezek szerint régen ment. :/


Nekem olyan a bioritmusom, hogy a reggel 7 előtti ébredések pokol, többedik ébresztőre kezdek ébredezni (van, hogy az első magától hallgat el), mikroalvásaim vannak készülődés közben.

Ha egyszer kell korán ébredni/kelni, még megvagyok valahogy, de ha zsinórban, akkor pokol és tök mindegy, hánykor feküdtem le, mennyit aludtam. Egész egyszerűen a szervezetem aludni akar legalább 7-ig.

8-kor kelve még 6 óra alvás esetén is sokkal jobban vagyok. Illetve akkor már előfordul, hogy magamtól ébredek.


Nem tudod valahogy megoldani, hogy ne hajnalok hajnalán kelj?


Mi változhatott amúgy?

2022. ápr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Saját tapasztalatból mondom, hogy ha szeretem a munkámat (munkahelyemet), sokkal könnyebb fölkelni reggel. Ha utálom, akkor nagyon nehéz. :-)

Nem lehet, hogy nálad is valahol itt van a probléma gyökere?

2022. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gyereket kell suliba vinni, még nem viszi el magát. 07:15 kötelező beérnie.


Nem szorongok és nem félek.


A munkàm nem is munka, nekem soha többet nem kell dolgozni, mert azt csinálom amit szeretek, ez a hitvallásom és filozófiám.


Szerintem az lehet a háttérben, hogy sokat dohányzom és tényleg dehidratált vagyok, illetve hogy “eldöntöttem” fejben hogy 05:00 kor kelni nehéz.


Szóval a fejemben vannak gondok. Régen azért imádtam korán kelni mert amíg mindenki alszik még volt időm meditálni, elmondani egy hàlaadó imát. Ezekhez tudatosság kellene.


Erre is írhatok tippeket. Véleményt!

2022. ápr. 28. 08:09
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

1. A telefont\vekkert tedd az a szoba másik felébe, hogy mikor felébredsz rá, igenis ki kelljen kelned az ágyból és tenni pár lépést. Ez már az a testednek egy kezdőlökést.


2. gondolj arra, hogy ez a nap másabb lesz, és igenis törekedni fogok arra, hogy a jobb ember legyek, mint amilyen tegnap voltam. El is mondhatsz egy imát, hogy ma 1 szál cigivel kevesebbet akarok szívni.

2022. ápr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kevés neked a 7 óra alvás, próbálj kicsit korábban feküdni.

Hét végén mennyit alszol?

2022. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknek 7:15-re beérni? Ööö hűha.


Igyál több vizet!


El tudom képzelni, hogy a leszokás nehéz, de iQos, e-cigi?

2022. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy olvastam hogy a vizkúra sokat segít például a korán kelésben de sok más problémán segít.
2022. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!