Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ragaszkodom ennyire a...

Miért ragaszkodom ennyire a depressziós és segítségre szoruló emberekhez?

Figyelt kérdés

Miért ragaszkodok ennyire a depressziós és segítségre szoruló emberekhez? Konkrétan nem is hozzájuk, de zavar ha nincs valaki akin segíthetnék.

Alapjáraton én egy nagyon életvidám ember vagyok és képes vagyok mindenben valami apró örömöt találni. Próbálok mindenhez pozitívan állni és a legtöbbet kihozni a dolgokból még akkor is ha mélyponton vagyok.... Magam is voltam depressziós és segítséget kellet kérjek, de már jobban vagyok sokkal, viszont nem emiatt akarok senkin segíteni.... Inkább csak szeretem az ilyen emberek problémáját meghallgatni, sőtt kíváncsi is vagyok ezekre az emberekre meg arra ami nyomja a lelkük.

Ez nem az a tipikus világ megváltósdi amin álltalában a legtöbb ember átesik....Hanem inkább az a rossz érzés amit az kelt bennem, hogy milyenek is az emberek. Hogy a legtöbben elfordulnak a másiktól jobbik esetben... roszabbikban bele rúgnak és leköpik majd ott hagyják....

Mindig is elszomorított az a tény, hogy az emberek nem foglalkoznak a másikkal, csak magukkal.

16 évesen nem hiszem, hogy ez normális. Színte most is csak a problémákkal küzdő bereket keresem, akikek tudok egy kis segítőkezet nyújtani. (Ezekből kifolyólag Pszichiáter akarok lenni.)


16/l



2018. szept. 26. 20:41
 1/4 anonim válasza:

Kb. 16-17 evesen hasonloan "botlottam" bele olyan emberekbe akiknek epp akkor szukseguk volt valakire, akivel atlendulhettek a gondjaikon. Valahol en is kerestem az ilyen beszelgeteseket... Akkoriban en is benne voltam egy erzelmi szakadekban es nekem is jobb volt olyannal lenni akirol azt gondoltam megert, hiszem atmegy rajta. Konnyebben megbizunk olyanban aki atelt mar hasonlot, vagy epp azt amit mi ereztunk es ez szerintem megmarad a kesobbiekben is. Szoval szerintem az, hogy neked jo erzes olyan emberekkel beszelgetned akiknek realisan szukseguk van erre, az a bizalom feltetelezese felejuk. Vannak olyan emberek akikben benne van ez a termesztes erzes, hogy segitsenek masokon. Ez nagyon jo, sok teruleten szukseg van a vilagnak rajuk.

Viszont amit en megtanultam sok-sok beszelgetes utan az az, hogy senkin nem segithetsz, ha nem akarja, sajnos. Pl. volt, hogy egy lany maga szembesitett vele, hogy tudja, hogy az eletet utalja, de nem akar rajta valtoztatni, mert valahol elvezi azt, hogy igy foglalkoznak vele.

Egy kerdes... te valoban depresszios voltal, es valoban kijottel belole?

2018. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

#1 vagyok.

Mellesleg szerintem az, hogy normalis-e a hajlandosag, hogy segits masokon, ha a tobbi emberhez merten nezzuk nem, nem normalis. Altalaban az emberek tul onzok ehhez a gondolkodashoz es nem tartjak "erdeknek" azt, hogy energiat es idot fektessenek masokba. Az ilyen segitokesz szellemisegu emberek felre tudjak rakni a maguk erdeket, hogy masok erdekeit hozzak elonybe.


(bocs, angol bill.-em van)

2018. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, azt leszámítva, hogy nem szeretnék pszichiáter lenni. Ezt azzal magyarázom magamnak, hogy nincs túl sok önbizalmam és így talán náluk van “esélyem”. 16/F
2018. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Nálam ez nem így van. Egy párkapcsolatom is van egy éve, bár vannak dolgok amik bántanak picit azzal kapcsolatban és részben köze van ehez a kérdésemhez.
2018. szept. 26. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!