Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez miért probléma?

Ez miért probléma?

Figyelt kérdés
Múltkor előbb értem be a melóhelyemre. Nemrég jött hozzánk egy új kolléga, és már bent volt egy másik munkatarsammal (ő már elég régi dolgozó). Nem vettek észre és hallottam, hogy rólam volt szó (gondolom a friss dolgozó kérdezgette, hogy ki milyen). Annyit hallottam a beszélgetésből, hogy azt mondta segítőkész vagyok meg kedves, de túlzottan udvarias, ami őt néha idegesíti. Az igaz, hogy másokra szoktam inkább figyelni, hogy nekik jó legyen, meg tudom magamról hogy sokszor bocsánatot kérek, amikor nem is kellene, de ezek tényleg idegesítő vonások? Nyugodtan írjatok, ha titeket is zavar az ilyesmi, tényleg erdekel, hogy vissza kell e vennem ebből :D
2022. ápr. 30. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne probléma, az udvarias kétséged számomra.
2022. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Lényeg,hogy a kollégádat mindenképp zavarja; hogy valaki bárki mást, aki akár nem is ismer, zavarja-e, az talán valamennyire irreleváns. :) Amúgy, szerintem végülis rokonszenvez veled; rosszat nem mondott. Mármint, okés, most jut eszembe, hogy azt írtad ,néha idegesíti; de szal szerintem bír téged, nem utál, nem néz le, vagy semmi ilyesmi. :):) Csak néha sok neki, de nem utál, szerintem kedvel téged, jófejnrk tart. :)
2022. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) nyilván az érdekli az embert inkább, amit a közeli ismerősei gondolnak róla, csak ezt mondjuk nekem még nem említette és lehet mások is így vannak vele, emiatt erdekel :D
2022. ápr. 30. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
,,csak ezt mondjuk nekem még nem említette " mert nem akart beszólni, meg tapintatlan lenni, meg bunko, meg konfliktust generálni veled, mert bír téged, és asszem talán úgy érzi te is őt,meg akarja őrizni a jó kapcsolatot, hogy bírjtáok egymást, tehét nem akarta felhánytorgatni, a szemedre vetni,hogy nehogy megbántson,meg,amúgyis ,olyan kedves vagy, szal alapból is ki akarna téged megbántani, szal inkább szerintem elfogad téged, plusz még, valszeg nemnagyon szokott ezen gondolkozni,de lehet, hogy még örül is, hogy nem vagy egy bunkó, és örül,hogy egy kedves kollégával sodorta össze az élet, és neme gy kiállhatatlan bunkoval. És ő is mindig szeretne veled kedves lenni; te is mindig kedves vagy ; és ez így jó. :) Szal,nem akarta az orrod alá dörgölni, nehogy megbántson, amúgyis,tök kedves vagy; szerintem örül neki, hogy iolyen vagy.
2022. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó tulajdonság az udvariasság, és ő sem mondott rólad semmit rosszat, szóval nincs miért izgulnod. :) Egyébként én meg tudom érteni a kollégádat, mert én is hasonló személyiség lehetek, mint ő. Én egy olyan csapatba kerültem az új munkahelyemen, ahol mindenki nagyon érzékeny, már-már hópihe személyiség. A múltkor például egy külön meetinget kellett kiírni csak azért, mert a másik csoporttól írtak nekünk egy e-mailt, hogy segítsünk be többet az új gyakornokoknak, és több túl érzékeny kolléganőmnek gondja volt a levél "hangnemével", pedig én semmi rosszat nem találtam a levél megfogalmazásában. Vagy pl. ha a közös teams csoportban valaki kérdez valamit, és a másik előbb válaszol, és csak aztán köszön, akkor sokan azért is bocsánatot kérnek, hogy előbb válaszolták meg a kérdést, és csak aztán jött a köszönés. :D Szóval nekem már ezek a dolgok túlzottan, már-már megjátszósan udvariasak, amik egy idő után engem is felidegesítenek. De persze ez legyen az embernek a legnagyobb baja, hogy a kollégái udvariasak. :D
2022. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!