Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak az emberek...

Girlll3 kérdése:

Miért akarnak az emberek sokáig élni, ha idősebb korban leépülnek és megcsúnyúlnak?

Figyelt kérdés
Nekem sikerült fiatalon kifogni egy nyavalyát, amitől fájdalmaim vannak. Semmi kedvem jobban leépülni és valami krónikus betegségben meghalni, mint cukor vagy vesebaj, esetleg rák. Elég az ízületeimmel bajlódni. Ezek mind fájdalmas dolgok.

2022. máj. 1. 19:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
47%
Nem mindenki a te helyzetedben van. Engem a megcsúnyulás nem érdekelne, öregen meg bevállalom pl. az opioid-függőséget is
2022. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem szükségszerű, hogy az ember leépül. Én ismerek fitt kisöregeket is, és arra törekszem, hogy én is olyan legyek majd.
2022. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Opioid függés? Hogy ne fájjon semmi? Akkor is öregen kihullanak a fogak, meg butulnak is. Áh, bizonyos kor felett tükörbe nézni is car.
2022. máj. 1. 19:41
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Például mert kismillió más céljuk lehet az életben, mint szépségkirálynőnek lenni.
2022. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Azért, mert látok nagyon sok fiatalt, meg kis gyereket meghalni (kórházban dolgozom), akik magasról tennének rá, hogy hogy néznek ki, csak élhetnének még. Azért. De nem csak azért. A-nélkül is teszek rá, hogy a gyerekeket látom meghalni, hogy majd hogy nézek ki. Oszt most mit csináljak? Öljem meg magam? Élni akarok még, mert sok a dolgom. Mert szeretnék majd még nyelveket tanulni, annyi idősen bejárni Ázsiát, kirándulni, kávézgatni, aludni. Tegyétek helyre nagatokban ezeket a dolgokat, hogy csak a 25 év alatti csini babák boldogok, mert nem igaz! Amúgy ha csak reálisan közelíted meg: kár ezen filózni, mert úgysem fogod magad csak ezért megölni. Szóval előre!
2022. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5 Ha mindenféle országokat bejárnék és nem egy irodában rohadnék, úgy, hogy közben fájdalmaim vannak, akkor én is akarnék sokáig élni. De hát annak az esélye, hogy utazgatni fogok és semmim se fog fájni, igen, csak kevés.
2022. máj. 1. 20:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem szeretnék úgy sokáig élni, ha beteges és gyenge és kiszolgáltatott lennék. Ha ilyen 30-35 éves koromban megrekednék jó 100 évre, akkor abban benne lennék. Főleg, ha a körülöttem élők is így lennének, tehát nem kéne eltemetnem életem szerelmét, a gyerekeimet, a barátaimat, hanem vígan élnénk együtt sokáig, fiatalon, energiával tele és egészségesen. Így, hogy a lassú leépülés vár rám, így én sem nagyon vágyom a rekordok könyvébe kerülni az életkorom miatt. Persze, menő dolog, hogy elmondhatod magadró, hogy megérted a 125. éved is vagy valami, de azon túl szerintem a 125-ből nagyjából olyan 75 atomszopás lehet. Na jó, lehet, hogy csak 65. Hűha. Szóval na, érted. A hosszú élet nem annyira poén, ha közben beteg vagy és folyamatosan gyengülsz.

Bár ennek ellenére az emberben megmarad az életösztön, és nyilván 80 évesen sem vágyik a halálra kifejezetten az, aki egészséges pszichéjű, hiába, hogy fáj mindene és naponta 3 marék gyógyszert kell szednie, hogy még úgy-ahogy működjenek a szervei. Addig is van ideje a családjával lenni, megismerni az unokákat, dédunokákat esetleg, továbbadni a tapasztalatait, az élete történeteit.

2022. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet a helyzeteden változtatni valamit? Gyógytorna, kezelések, tehát egy szintet fenntartani?

Ne add fel, még bármi lehet, találhatnak rá valami gyógymódot. Előtted az élet.

Az emberek csak követni akarják részben a konvenciós dolgokat, valamint a tudásukat, erejüket hasznosítani akarják, ha már megszülettek tartalmasan akarják élni az életüket. Az idős korral nem feltétlen számolnak, az ember önmaga is tehet sokat arról, milyen lesz az időskora.


Nekem van egy alapbetegségem, 40 vagyok, akkor tegyem el magam üresbe?

2022. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jah, gyógytornázom. Nem adtam fel. Csak nem lelkesedek semmiért. Szívem szerint utazgatnék, de arra pénzem nincs, akinek meg lenne a családból, az meg már eltemette magát és csak a munkájának él.
2022. máj. 1. 21:27
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
5. Én át adnám egy olyannak az életem ha annyira élni akar. Ha lehetne ilyet kár hogy nem lehet. Nem értem mit lehet szeretni ebben. Konkrétan ha beteg lennék se érdekelne. Kórházból is eljönnék.
2022. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!