Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is így van vagy én vagyok...

Más is így van vagy én vagyok fura?

Figyelt kérdés

Mióta felnőttem és elkezdtem dolgozni, saját háztartást vezetni úgy érzem nem tudok mindent a kezem alatt tartani és vagy egyikkel vagy másikkal elcsúszok.

Van, hogy napi 9-10 órákat dolgozom egész héten, ilyenkor mintha minden erőmet elvenné és teljesen elmarad a házimunka. Kaját úgy ahogy csinálok de már nem mosogatok csak fürdök, kutyával foglalkozom és már alszok is, hogy holnap előlről kezdjem. Ilyen napokon nincs kedvem magamat se szépíteni, fel kapom ami még tiszta és megyek.


Amikor nem dolgozom akkor eltudom végezni ezeket a dolgokat, szombaton a halom mosatlant, mosás, némi takarítás, főzés, vasárnap vagy program vagy csak ágyban fetrengés van, olyankor se csinálok sokat.


De ugyanez van, ha tanulnom kell mert tanfolyamot végzek és itthon vagyok több napig. Első napokon mindent megcsinálok, takarítok sütök, csak halasszam a tanulást. Aztán ha közeledik a vizsga időpontja megint elhagyom magam és a házat, mondván hogy tanulnom kell és buntudatom van barmi mást csinálni, pedig lenne rá 1-2 óra. Aztán meg bánom hogy utolsó napokra halasztottam a tanulást, de valahogy mindig jól jövök ki belőle.


Szóval nagyon szétszórt vagyok, ha rágörcsölök valamire( hosszú munka, tanulás) akkor nem tudok másra is koncentrálni vagy normálisan végezni a dolgaim . Ha ki mozdulok folyton azon jár az agyam, mit kéne tennem itthon ahelyett.

Ez normális felnőtt lét vagy velem van valami gond és változnak kéne?

Anyumtól kapom meg mindig a letolást, hogy hogy lehet így élni, miért nem pakolok el rögtön magam után stb . Ő nem feküdt le hajnali 2-ig ha a konyha pl nem volt tiszta.

Mit gondoltok?

24 n


2022. máj. 1. 23:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kimozdulok, változnom * bocsi a hibákért
2022. máj. 1. 23:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Rossz szerintem az időbeosztásod.

Van pont erre egy baromi jó könyv: Ennél zöldebb nem lesz - olvasd el!

Nagyon jó praktikus tanácsokat ad arra, hogy hogyan lehet beosztani az idődet úgy, hogy ne csússz így szét.

2022. máj. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pihenni is kell
2022. máj. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát a mosatlan edényt nem hagyom kint. Sokkal nehezebb később elmosogatni
2022. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez ismerős, a felnőtt élet kezdetével nekem is erősen újra kellett gondolnom az időbeosztásomat. Munka mellett nagyon kevésnek hatott a 24 órás nap, hogy mindenre maradjon időm ahogy korábban.

Ami szerintem segíthet, az pl a kellemes dolgok kombinálása a kötelező házimunkával. Pl takarítás vagy mosogatás alatt zenét, podcastet, hangoskönyvet hallgatni. Persze ez főleg a monoton házimunkák alá érdemes.

Szabadidős hobbikat is érdemes kombinálni minél jobban, időtakarékosabb úgy.

Ezen kívül érdemes folyamat figyelni hol és mire úszik el az idő, csomó régi szokásomat felül kellett bírálnom. Sok esetben ha van, akkor a maximalizmusból is érdemes elengedni, főleg 8-10 óra munka mellett. Az idő és teljesítmény arányában optimálisan elvégzett feladatok néha sokkal jobbak mint a tökéletesre elvégzett ami cserébe túl sokáig tartott. Főleg ha visszatérő folyamatos szintentartós feladatokról van szó.

2022. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor 12ztem, akkor is bőőőven volt időm ezekre. Nem értem, neked hogy nem megy. Pedig nekem összesen másfél óra volt az utazás, szóval jó esetben 10,5 órát voltam otthon. Ha a köztudatban lévő 8 órás alvással számolok és lekapok egy felet, ami pl a fürdés, meg ilyenek, akkor is van 2 órád minden nap!!, minden egyes nap. Ha kaját csinálsz pl béna jdióta vagy és két naponta, akkor is rengeteg idő marad.

És te nem 12zöl...

Szóval.. hol csúszik el a matek? Mit csinálsz? 12-13 órákat alszol?

Én az ellentétét érzem. Amikor már rég kész vagyok mindennel és már órák óta csak meditálok, zenét hallgatok, hobbizgatok, és már váltanék, akkor is még általában van másfél, két órám mire kéne menjek aludni..., amikor 10 órázom. Amikor 8ozok.., arról ne is beszéljünk..


Sajnos nem tudom elképzelni, hogy 10 óra meló mellett, hogy ne lenne időd ezekre.

Ha mondjuk nagyon jó gazdi vagy és sok órát foglalkozol a kutyáddal, oké.., de a kérdés alapján egyértelmű a valóság.

2022. máj. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy csinálod, de néhány tanács.

Ne törekedj tökéletességre, az úgyse lesz. A 80% hatékonyság 20% idő alatt megvan, a többi pedig pont fordítva.


Nem kell minden nap mindent csinálni, egyik nap a konyhát rakod rendbe, a másik nap a szobát, a harmadik nap mosol...

2022. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából nem tudom , hol csúszik el az egész. Én azzal is küzdök, hogy mentàlisan lefáraszt a munkám és ha végeztem kb Fél órát csak bambulni tudok magam elé, ha belekezdek rögtön valamibe hülyeségeket csinálok, annyira leszívja az agyam.

Haza jövök, kaját csinálok eszek, kis játszás a kutyával és fürdés. Utána már csak az ágyat làtom, néha belefér egy rész a sorozatból vagy bele alszom és ennyi. Nekem legalább a 8-9 óra alvás kell másképp zombi vagyok.

Jobb időbeosztás kéne, két dolog közötti időt hajlamos vagyok elhúzni. Utána nézek a könyvnek is amit ajánlottatok.

2022. máj. 5. 09:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Sport is kéne, az jót tesz a mentális fáradtság ellen, feltölt, és hatékonyabb, boldogabb leszel.


Fontos az, hogy megszervezd a napod, írd meg a feladatokat, órarend, határidő... és legyen rendszeresség. Akkor kevésbé lesz fejkibámulás. Az sok időt el tud venni, ott veszik el az időd maradéka valószínűleg.


Ha energikusabb vagy, akkor gyorsabban is végzel feladatokkal.

2022. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Na meg nálam az előre tervezést nehezen lehet megoldani . A munkaidőm sosem tudom előre, mármint csak 2-4 nappal előtte tudom meg , mivel emberekkel dolgozom, szolgáltatást nyújtok és hozzajuk kell igazodnom, akkor dolgozok amikor tudnak jönni. Van hogy napi 6 órát de van hogy 12-t a sűrűbb időszakokban … es így teljesen szét vagyok csúszva.

De megpróbálok legalább este egy más napi tervet készíteni

2022. máj. 6. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!