Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akarsz gyereket?

Akarsz gyereket?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 11:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

16 évesen úgy voltam vele

, legkésőbb 26 éves koromra , szeretnék családot . Nah . Itt vagyok 26 éves . Szerintem lesz egy macskám . Talán. Reménytelen helyzet . Talán 40 éves koromra lesz saját lakásom . A fizetésem közepesnek mondható , de nem sok marad hónap végére . Egy megbízható társat is nehéz találni . Akivel lehetne gyereket vállalni . Folyamatosan szállnak el az árak . Szomorú .


Sajnos az ismerősök közül is egyre többen vannak így .

2022. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
71%
Régen a bányákba sok gyereket kerestek mert csak ők fértek be a kicsi járatokba.
2022. máj. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe fajfentartási ösztönt érzek, addig a pillanatig amíg nem hallok visítozó gyerekeket, ott az úgy hirtelen elillan. Illetve nem lenne ésszerű döntés részemről. Anyagilag fene tudja, még fiatal vagyok, ahhoz, hogy tudjam mi lesz akkorra, csak most kerülök egyetemre. Mondjuk nem fűzök nagy reményeket afelé, hogy mire végzek addigra normalizálódnak a tanári fizetések, szóval cseszhetem. Másrészt a 6-8 éven aluliakat nehezen viselem, a kisbabáktól pedig egyenesen elfog a szorongás. Illetve nem láttam jó szülői mintát, szóval fingom nincs, hogyan kell jó szülőnek lenni, csak a sötétben tapogatózok, és nem akarom sem ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint a szüleim, és attól is tartok, hogy ha próbálom azokat a súlyos hibákat kerülni, akkor túltolom, és teljesen máshogy bszom el.

Illetve ott van az is, hogy szerintem engem nem lehet könnyű elviselni hosszútavon, és azért párkapcsolat nélkül nehéz gyereket bevállalni.

Abba meg már bele sem megyek, hogy bizonyos egészségügyi okok miatt nagyjából lehetetlen teherbeesnem.

Persze, ha legalább az anyagiak, és a hibáktól való szorongás megoldódik, akkor talán szóba jöhet az örökbefogadás valami olyan korosztályból, amitől nem ráz ki a hideg, de akkor akár egyedül is.

2022. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
32%
Ma már nem kívánok gyereket, mert rögtön a nagyapja lehetnék, az pedíg felelötlenség lenne.
2022. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a gyerekem az unokaöcsém is egyben. hogy van ez?
2022. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem. Se kedvem , se időm, se energiám, se türelmem nincs hozzá, nem szeretem a gyerekeket, a babasírást, gyerekhisztit nincs idegrendszerem elviselni, a , nem vágyom rá, és ez az érzés már nagyon fiatalon megvolt bennem, 14-15 évesen is. A terhesség/ szülés gondolata is taszító számomra, nem bírom az éjszakázást, alváshianyt sem, és pénzünk sem lenne rá, hogy felneveljük, túl drága, és a vele járó élet túl stresszes és kötött. Mi a férjemmel szabadabb, kötetlenebb életre vágyunk, a munkán kívül azt csináljuk amihez épp kedvünk van, gyerek mellett ez lehetetlen, és hogy legyen minőségi időnk egymásra. Munka mellett így sem vagyunk túl sokat együtt, hát még ha egy gyerek is útban van....
dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A gyerekekkel csak a baj van. össze kakilnak mindent meg folyatják a nyálukat és visítoznak nonstop. Ha meg véletlenül leesnek valahonnan, lehet bele is halnak. Hát kiniek kell ez?
dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!