Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te szüleid hogyan fogadták...

A te szüleid hogyan fogadták azt, hogy nem akarsz gyereket, mit szóltak hozzá? Beletőrödtek ebbe? Mikor és milyen körülmények között közölted ezt velük?

Figyelt kérdés
Barátoktól, munkatársaktól, más rokonoktól, ismerősöktől kaptatok ezzel kapcsolatosan negatív, rosszalló megjegyzéseket? Ha igen, pontosan miket hogyan viseltétek ezeket?

2022. jan. 24. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
96%
Nem nagyon téma ez, rokonság, ismerősök meg nem si foglalkoznak vele, szerencsére.
2022. jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
96%
Felénk azért a családtagok, rokonok is tiszteletben tartják egymás magánéletét.
2022. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
83%
Egész jól fogadták. Külön élnek már, így nem egyszere jött fel a téma. Anyám csak annyit mondott, hogy "elég önző dolog, hogy csak magaddal akarsz foglalkozni". Apám meg valami olyasmit, hogy "Gondolj bele, hogy milyen életed volt, hogyan érezted magad eddig. Most képzeld el, hogy egy csettintésre eltűnik minden, mert meg sem születtél. Ez lenne, ha mi sem akartunk volna gyereket.". Nem próbáltak meg áttéríteni, ennyivel letudták az egészet. Szóval könnyen megúsztam. Ha később fel is jött a téma, nem kommentelték semmivel. Elfogadták, hogy nem akarok másért élni, nem leszek én béranya.
2022. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
96%
nekem mindig azt mondja hogy "majd meggondolod magad"
2022. jan. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
84%

Gyerek nélkül nem teljes az élet - szerinte.


Azonban nem azért adta az anyagot, hogy születésem után x évvel később unokát szüljek. Nem vág eret rajta, hogy nem álmom a gyerekszülés, és nem is győzköd, csak megvan a saját véleménye, ami szerint én nem tudom miről beszélek, és ha nem lesz, lemaradok valamiről.

2022. jan. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
89%

Anyám azt mondta, igazam van. Ha most lenne fiatal, ö sem akarna gyereket.

Most már 47 vagyok, úgyhogy már nem is lesz.

2022. jan. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
84%

Mióta az eszemet tudom, mindig fintorogtam a gyerekekre. Irritáltak, gusztustalannak tartottam őket, gyerekként is menekültem a fiatalabbaktól/éretlenebbektől, mert szerettem a csendet és nem szerettem, ha szétbaszkodták a szép kis dolgaimat a nyálas ujjaikkal.


Egy ideig mondogatták, hogy majd ha nagy leszek, másképp fogom gondolni. A csókkal kapcsolatban ez bejött, a gyerekkel kapcsolatban nem.


Mikor aztán gimnázium vége felé olyan ambíciókkal álltam eléjük, amiből egyértelműen le lehetett szűrni, hogy nem tervezek szülni a későbbiekben sem, akkor úgy voltak vele, hogy rendben, ezek szerint tényleg ez a terv, a lányunk kutatni akar, érdekli az orvostudomány meg egyébként is tele van csodálatos tervekkel, amiből lehet látni, hogy nem egy elveszett lélek és csillog a szeme tőle, akkor hangolódjunk mi is ezekre a dolgokra, örüljünk, hogy azt csinálja, amiben a legjobb tud lenni.


Néha visszajön a téma, mióta eljegyeztek, a párom kérdezik inkább, hogy neki nem hiányzik-e ez a gyerek dolog, aztán mikor szinkronban csóváljuk a fejünk, akkor anyukám megjegyzi, hogy nem baj, egy baba hatalmas feladat, főleg ilyen mocsok világban.


Sosem bántottak azért, mert nem akarok gyereket. A legkisebb vagyok az egész családban, természetes számukra, hogy mindig is a felnőttek érdekeltek.

2022. jan. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem ha nem szülsz attól még átélheted a gyereknevelés jó és rossz odalát. Még 50+ évesen is örökbe fogadhatsz egy kis bantu négert vagy bármi más kisembert még csak élettársadnak, férj/ feleség, ...-nek sem kell lennie.


Ne bánkódj azon ha nem szülsz valamilyen oknál fogva, csak a génjeid vesznek el az éterbe a szellemiséged tovább örökítheted az örökbe fogadott kisemberben, minél fiatalabbat fogadj örökbe ha erre vállalkoznál, hogy minél kevesebb szocializáción menjen keresztül mielőtt hozzád kerülne.

2022. jan. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
90%

Szüleim mindig azt hajtogatták, hogy legyen gyerekem különben nem lesz aki eltartson öreg koromban.

Amikor tudtukra adtam, hogy nem akarok kitagadtak.

Nem jött be a számításuk mert nem tartom el őket.


Barátok teljes mértékben elfogadták még azok is akik máshogy döntöttek.

2022. jan. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
95%

"Ne bánkódj azon ha nem szülsz valamilyen oknál fogva"


Ne aggódj, mi inkább pezsgőt bontunk emiatt, nem bánkódunk. Nem kell sajnálni azt, hogy valami úgy alakult, ahogy tervezte az ember.

2022. jan. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!