Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rasszizmus vagy sem ?

Rasszizmus vagy sem ?

Figyelt kérdés

Szóval.

Az embereket egyenlően gondolom és kezelem a mindennapokban. Fizikailag és verbálisan is.

Mégis, van valami bennem, amit nem tudok kiirtani magamból....

Pedig nagyon szeretném !

Erről lenne szó....

Nyugtassatok meg légyszi. Ugye nem vagyok rasszista ??


2022. máj. 7. 15:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Olvasd el, gondold át. [link]


Szerintem általában semmi sem fekete-fehér. Ha odáig eljutottál, hogy valakit egyenlőként kezelj, mégha a zsigereidben van is irányában valami félelem vagy ellenszenv... amit tudsz uralni, akkor minden oké.


A gondolat, érzés még nem bűn, ami igen, az a döntés, és a tett.


Másik példa: a pedofília betegség, nem bűn. A bűn az, ha a pedofil személy enged a vágyának, és tiltott dolgot művel. Azért úgy írom, hogy tiltott dolgot, mert pl. van olyan pedofiltípus, amelyik csak játszani (szó szerint, tehát pl. lego) szeret a gyerekkel, és nem közeledne szexuálisan hozzájuk, mert nincs erre vágya, gyerekkel legozni meg nyilván nem bűn.

2022. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Nem tudom. A pedokat ne keverjük ide utálom őket.
2022. máj. 7. 16:08
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem tudod elképzelni, hogy intim kapcsolatban legyél, nem probléma. Én se tudom elképzelni, hogy egy 90 éves nénivel lefeküdjek, de ettől még nem utálom az öregeket. Nem mindegyikkel értek szót, lehet konfliktus, de összességében nem utálom őket, vannak köztük is aranyosak és valószínűleg én is leszek majd idős.

Vannak dolgok, amik irritálnak, pl. zsörtölődés, stb. de ez bárkiben irritálna.

2022. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi ! Talán nem vagyok az.
2022. máj. 7. 16:11
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:02 vagyok, és pontosítom magam:

"A bűn az, ha a pedofil személy enged a vágyának, és tiltott dolgot művel."

Ezt nem csak pedofil személy teheti. Simán van olyan, hogy gyermeket molesztál valaki annak ellenére, hogy nem pedofil. Pl. részegen, mert viccesnek gondolja magát, vagy mert pénzt akar vele keresni...


Nagyjából azért érthető voltam, de pontos akartam lenni.

2022. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

Az idegenektől való idegenkedés szerintem természetes, és valószínűleg evolúciós és kulturális háttere egyaránt van. Ezt nem is nevezném rasszizmusnak.


Sőt: ha valaki a saját rossz tapaszatalatai miatt előítéletes, azt is természetesnek tartom. Nem tartjuk problémának azt sem, ha valaki egy kutyatámadás után általánosságban (!) tart a kutyáktól, kerüli vagy akár utálja őket. A más etnikummal kapcsolatos rossz tapasztalat ugyanez a kategória.


Ott válhat ez az érzés rasszizmussá, hogy mások rossz tapasztalatai vagy propaganda hatására valaki gyűlölködni kezd, aktívan uszít.


És a határ elég képlékeny, elég csak pár tesztkérdést feltenni magunknak. "Elköltöznél Dél-Afrikába?" "És egy borsodi cigányfaluba?" "És Harlembe?" "Mumbaiba, Pekingbe, Ankarába, Dubajba stb stb stb?"


És ha nem, miért nem?

2022. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azért mert nem bírom a feketéket 16-os. Nem tehetek róla
2022. máj. 7. 16:36
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem rasszizmus hanem előítélet, ami valamilyen szinten mindenkibe benne van. Nekem vannak roma barátaim. Valamilyen szinten sajnos én is előítéletes vagyok az olyan romákkal akiket nem ismerek, mert sokan olyanok akik kötekednek, elkérik a pénzed stb. Sajnos ezek miatt alapból valamennyire én is tartok tőlük, de ha valakit megismerek és látom róla hogy rendes ember nem érdekel a származása.
2022. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rasszizmus. Külföldön tanulok, vannak fekete barátaim, de nem tudnék párkapcsolatra elképzelni magam mellett egy nem-európait.


A cigányoknál ugyanez. Ha tapasztalat alapján ítélsz, az utóítélet, nem elő.


Az lmbtq-t mint "ideológiát" pedig ki nem állhatom, de van meleg ismerősöm, vele meg semmi bajom, hiszen nem azért szeretem/nem szeretem mert az, hanem a személyisége miatt. (Szerencsére neki van is személyisége, és nem csak a szexualitásából áll.)

2022. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 16:02-es válaszomban sikerült a leglényegtelenebb szálat megtalálnod, és arra reagálnod. Talán ha újraovasnád, akkor megértenéd, hogy mit írtam, de a szövegértéssel gondod lehet, és túl gyorsan ítélkezel, túlságosan el vagy foglalva azzal, hogy kit utálsz ahelyett, hogy gondolkozz.


A te feketékről beszélsz, nem romákról, akikkel még lehet gond, nem tudom, hogy hány feketével találkoztál, és milyen konkrét negatív élményeid voltak velük kapcsolatosan, és milyen mély az utálatod, mert kb. mindenre azt írod, hogy "utálod". Szerintem érdemes egy kicsit jobban megismerni az érzéseidet, annak mélységét és azt, hogy miért alakult ki, miről szól pontosan, stb.

Ha azt írod, hogy annyira utálod őket, hogyha az utca túloldalán meglátsz egyet, legszívesebben fejbe dobnád egy kővel, vagy az, hogy elképzelhetetlennek tartod, hogy szerelmes legyél egy feketébe, hát nem ugyanaz.

2022. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!