Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire baj lenne, hogy nem...

Ennyire baj lenne, hogy nem tipikus férfi szakmában dolgozom?

Figyelt kérdés
Tanítóként vagyok gyakorlaton általános iskolában, és egyetemen is ezt tanulom, illetve mindenképpen ebben szeretnék elkezdeni dolgozni, aztán, hogy hogyan alakul, majd meglátjuk. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy egy jó pár éve a nő-férfi arány a szakmában kb 80-20. Én ugyanakkor szeretem ezt csinálni, de mégis azt kapom meg, hogy ez "női szakma", meg "nem hogy inkább férfi szakmát választottál volna". Én mindenki álláspontját megértem, de ettől nem fogok "elnőiesedni", ugyanúgy minden más férfi munkát megcsinálok a ház körül és minden máshol is. Nem értem, hogy miért baj, ha tanítónak tanulok és ezt is tervezem. Semmi rossz nincs ebben szerintem.

2022. máj. 7. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ezzel semmi baj
2022. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem baj, ne foglalkozz ezekkel. Én lányként tanulok mérnöknek, ugyanez pepitában. Meg kell tanulni elengedni, régen rossz, ha ettől függ, hogy valaki mennyire férfi (vagy nő).
2022. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a prolik között számít rossznak. Nincs azzal semmi baj, hogy férfiként tanító vagy.
2022. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek és szülők szeretik a férfi tanítókat! - anyaként írom.

Nem kell, hogy bárki-bármi megingasson, ha úgy érzed, a helyeden vagy.

2022. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem pedagógusként dolgozom, de pedagógusok között minden nap, és több férfi is dolgozik a szakmában, nyugdíjasok is.
2022. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok férfi tanárom volt, egyikkel se volt gond.
2022. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már te akarod kinevelni a jövő nemzedékét, akkor szerintem több energiát kellene fordítani arra, hogy minőségi emberekkel vedd körül magad. Észre sem veszed és ott találod magad az ő szintjükön
2022. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!