Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a budapesti...

Miért van az, hogy a budapestiek sokkal hisztisebbek, mint a vidékiek?

Figyelt kérdés
Például ha egy játékban valami nem úgy történik, mint ahogy az adott játékos szeretné, a budapesti nagyobb eséllyel és durvább hisztit letol, mint egy vidéki – eddigi tapasztaltaim szerint.

2022. máj. 9. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nem voltak még ilyen tapasztalataim.

Biztos, hogy a felmérésed reprezentatív?

2022. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Én ezt nem osztanám fel Budapesti/vidékire, mert ismerek ilyet is olyat is. Ami tény, hogy a zsidó lipótvárosi bennszülöttek ritkán tapaszták meg a tényleges munkát. Persze, lehet egész nap könyveket olvasni, hitel vagy egyéb egzisztenciális problémák nélkül, de a büdös életben nem lesznek az ilyenek talpraesettek, kreatívak. Ezt azért mondom, mert akiket ismerek, azok mind ilyenek. A vidéki vagy a külvárosi ember tudja, mi az a munka és hogy nem kell minden kisebb nehézség miatt hisztizni.
2022. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van egy olyan teóriám, hogy a tömegnyomor miatt. Nem természetes, hogy folyamatosan vadidegen emberek vesznek körül, látnak, hallanak és vannak centinyi távolságra tőlünk.

Ezen kívül a zaj, a sűrű beépítettség, a nagyon kevés zöld és az állandóan zárt térben lét sem tesz jót a léleknek, idegrendszernek.


Nekem ez a teóriám, van, aki osztja az ismerőseim közül.

2022. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Budapestnek az atmoszférája annyira feszítő. Mindig elkap a szorongás, ha oda kell mennem. Lehangolt emberek, koszos utcák, sok helyen vizeletszag, a hajléktalanok látványa, rengeteg kisebbségi. Boldogtalan emberek tömege, mindenki szigorú, sietnek, pedig bárhova könnyen eljutnak, nem úgy, mint itt. Mintha mindenki ideges lenne ott. Ha valamiért leállok beszélgetni ott egy emberrel, nekem mindig olyan érzésem van, hogy először meg kell nyugtatnom.
2022. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: hol az az itt pontosan? Melyik város?
2022. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy Szolnok megyei kisvárosban élek, Martfűn.
2022. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy hol kényelmesebb élni korosztály és munkafüggő. Az idősebb korosztálynál már érthető, hogy vidékre szeretnének menni, megpihenni, a fiatalok többnyire nem érzik jól magukat az ingerszegényebb környezetben.
2022. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert nem szokta a paraszt a szántást...szerintem nincs ilyen különbség.
2022. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elsős egyetemistaként a 2. héten elküldtek ottalvós gyakorlatra. Vidékiként akkor volt először, hogy "elköltöztem" otthonról hosszabb időre. Tehát már vagy 7-10 napja nem voltam otthon, amikor ez a gyakorlat elkezdődött. A budapestiek folyamatosan hisztiztek, hogy ők inkább hazamennek és visszajönnek hajnalban, de haza szeretnének menni otthon aludni. (Nem engedték, de így is volt, aki "hazaszökött") Napközben folyamatosan ment a haza akarok menni, mit fogok csinálni, ha hazamegyek, mivel várjon anya, stb. Én pedig kényszeredetten mosolyogtam rájuk, mert fogalmam sem volt, hogy én mikor fogok legközelebb hazamenni.
2022. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!