Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért éreznek egyes emberek...

Miért éreznek egyes emberek inger erre?

Figyelt kérdés

Amikor megnézem az emberek többségének a profilját, akkor a profilképeiknél a LOVE IS LOVE melegpropaganda vagy egyéb propagandamatricákat (főleg most az Ukrajnai helyzet miatt) mindig látom.

Ha egy átlag ember posztolja, szíve joga, de szakemberek, orvosok is nyíltan vállalják a politikai véleményüket, ami szerintem szakmaiatlan.

Viszont a kérdés most inkább arra irányul, hogy az emberek miért éreznek kényszert arra, hogy kiposztoljanak ilyesmiket? Miért nem elég az, ha saját maguk vagy a közeli ismerőseik tudnak arról, hogy milyen nézetekkel azonosulnak?


2022. máj. 9. 12:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
83%
Én magát azt a jelenséget nem értem, hogy az emberek egyáltalán miért pakolják ki az életüket a face-re...
2022. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%
Befolyásolásról még sose hallottál? Ha valakit több százezren, vagy több millióan követnek, ők képesek hatalmukkal befolyásolni a többieket.
2022. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

1: igen, én nem tudom komolyan venni az ilyen embereket. Ha orvost keresek, akkor előtte megnézem a fb profilját és az alapján döntöm el, hogy foglalok-e hozzá időpontot. Bár legalább annyi pozitívum van a jelenségben, hogy ilyen módon is szűrni lehet a szakembereket.


2: ezeket akikről én beszélek, nem követi több százezer ember, mert van nagyjából 400 ismerősük, de sokat is mondok.

2022. máj. 9. 12:40
 4/42 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy miért kellene nekem bárkit is befolyásolnom. Mindenki azt csinál, amit akar, politikai véleményt pedig még véletlenül sem fogok kinyilvánítani.
2022. máj. 9. 12:42
 5/42 anonim ***** válasza:
80%
A szakemberek és orvosok is ugyanolyan átlagemberek.
2022. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
75%

A szakemberek, orvosok is ugyanolyan emberek, mint bárki más.

Közöttük is van mindenféle. Olyan is, aki kényszert érez, hogy a fb-on ezt-azt megmutasson.

Ezzel nem is lenne baj. Engem az zavar, ha x megmutatja a véleményét, hovatartozását, az tök normális. Ha y, akkor azt meg elítélik.

Ha lehet, akkor lehessen mindenkinek közzétenni az ideológiai nézeteit, mindenféle ítélet nélkül.

2022. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Neoprimitív 2.0
2022. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
65%

"Azt sem értem, hogy miért kellene nekem bárkit is befolyásolnom."


De te nem is vagy sztár, menő celeb, akit követni is lehet, pl a ruhastílusa, véleménye, életstílusa miatt..stb.

2022. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%
Azért éreznek bizonyos emberek késztetést erre, mert a Fidesz hozott egy melegellenes törvényt, és utána tarolt a választásokon. Ez azt a látszatot keltheti, hogy az országban mindenki melegellenes. Ezzel szeretnék kimutatni, hogy ők támogatják őket. Az ukránokkal kapcsolatos dolgokat pedig empátiából raknak ki a legtöbben, nem azért mert "k*rva Putyin", vagy mit tudom én. Ilyenkor sokan nem a politikai hátteret nézik, hanem maguk az embereket, akiket a történések érintenek, értük "állnak ki"/mutatják ki együttérzésüket.
2022. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
8: én sem celebekről beszélek...
2022. máj. 9. 12:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!