Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki érzékeny az időjárás...

Aki érzékeny az időjárás változásra, annál hány éves korában kezdődött? Esetleg gyerekkorában is ilyen volt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 9. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán 22 lehettem. Ha nagyon akarok találni az azelőtti időszakból is erre utaló jeleket, akkor talán azt mondanám, hogy 10 éves korom óta előfordult, hogy néha kicsit rosszul voltam és otthon maradtam, de szerintem semmi köze nem volt az időjáráshoz. Szerintem a kimerültségtől lehetett, meg hát nem ettem túl egészségesen sem.


10 éves koromból kétszer emlékszem olyanra, hogy nem voltam jól órán, ezért felvittek a titkárságra, hőemelkedésem sem volt, de azért hívták a szüleimet, elmentünk a dokihoz, aki mondta, hogy semmi bajom. A második után úgy lebaxott az apám, hogy utána csínján bántam a hazakéredzkedéssel addig amíg egyedül nem mehettem.


Viszont 22 éves koromban elkezdődött a tavaszi szemeszter az egyetemen és én szó szerint meghibbantam.

F.szságok miatt sírtam, depresszív gondolataim voltak, alig volt energiám egyetem mellett másra. Aztán május végére teljesen rendbejöttem.

Majd jött a szeptember vége és megint meghibbantam,

Eltelt 2 hónap, utána rendben éreztem magam, de áprilisra ez megint kijött rajtam.


Aztán nyomtalanul elmúlt, de 2 év után így ahogy volt visszatért.


Már az egész család úgy állt hozzám, hogy "Már megint depressziós vagy?!" és én is hasonlóképpen éreztem.


A bucim televolt az egésszel, de apránként beletörődtem, hogy fura vagyok.


Aztán 26 éves koromtól a fejem is fájni kezdett, szédültem, stb. Szóval teljesen be voltam otthon punnyadva ezekben az időszakokban, ez mégjobban frusztrált.


Aztán egyszerre csak rájöttem, hogy ez mindig ugyanakkor jön ki rajtam. Nem júniusban. Nem decemberben, nem augusztusban. Hanem október körül és március-április körül.


Akkor döbbentem rá, hogy dehogy vagyok hibbant, csak a szervezetem így reagál az átmenetekre.


Most legutóbb ilyen lelki gondjaim októberben voltak, kb magamra se ismerek ha visszagondolok.


Utána jöttem rá, hogy miért van ez nálam.


Szóval most tavasszal, ha éreztem hogy valami nem oké, mindig tudatosítottam magamban, hogy ezt ki kell bírni, csak front van, nemsokára el fog múlni.


Ma pl nincs front, de a fejem szét akar menni meg kb egész nap aludtam volna, de a tavasz már csak ilyen és legalább lelkileg okés vagyok.

2022. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 20-as éveim közepéig semmi nem volt, el se hittem, hogy van ilyen. Aztán kialakult. Hétvégén jött egy hirtelen lehűlés, jégeső. Előtte már felkelni alig bírtam, egész nap fájt a fejem, és teljesen kába voltam, majd végig aludtam a délutánt. Úgy éreztem, meg tudnék dögleni.
2022. máj. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorban, kisiskolás koromban kezdődött és a legkisebb fiam is örökölte, a többi nem. Nála is kb abban az időben kezdődött, mint nálam.
2022. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 12 éves koromban kezdődött, azóta, ha front változás van, nagyon tud fájni a fejem. Anyámtól örököltem.
2022. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!