Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék változtatni, hogy...

Hogy tudnék változtatni, hogy ne legyek ennyire gátlásos?

Figyelt kérdés

Tudom, hosszú lesz, de kérlek, olvassátok el az egészet, mert nagyon fontos lenne nekem, ha kapnék rá választ.


Az elején fogom kezdeni a storyt hogy minél jobban értsétek. Régen kezdődött asszem kb. 3-4 évesen, amikor (már én sem tudom miért) hírtelen úgy döntöttem hogy soha többet nem fogok beszélni az életben. És néma életet éltem, azaz egy árva mondatot sem nyögtem ki a számon. Ez tartott egészen 4. osztályos koromig amikor a tanár engem rávett (konkrétan ráerőszakolt) hogy szólaljak meg. Majdnem sírtam, de nagy nehezen megszólaltam (és ezt a mai napig köszönöm neki). Ezt követően még nem szólaltam meg mindenkinek, szépen lassan kezdtem megszólalni a többieknek is. Az oké, hogy megszólaltam, deviszont nem beszéltem rendesen. Azaz csak akkor beszéltem, ha kérdeztek pl. igen, nem szavakat alkalmaztam legtöbbször. És úgy vélem hogy csak azért nem beszéltem rendesen mert megszoktam hogy eddig csak bólogattam és nem hülyéskedtem a többiekkel vagy ilyesmi. Aztán ugyanúgy szinte máig ez megy, bár azt vettem észre hogy már kicsit felszabadultabb vagyok és a gátlásaimból pár darabka az csak így eltünt amikor átmentem egy másik iskolába (közép iskolába) vagyis egy teljesen új közösségbe. Az hogy itt már megszólaltam jobban is az annak köszönhető valszeg hogy tudom hogy a többiek nem tudják hogy milyen voltam, hogy nagyon féltem másokkal beszélni, és csak válaszolni mertem, semmi több. Továbbá amit eddig nem mertem, azt most megmerem csinálni. Gondolok itt pl. arra hogy ha muszáj, akkor szólok a többieknek hogy menjünk órára mert a tanár mondta (mert eddig ezt sem mertem). Meg még azt sem mertem amúgy hogy köszönjek embereknek, annak ellenére hogy tisztában volram vele, hogy illem lenne, meg muszáj és bunkónak fognak tartank ha nem köszönök de egyszerűen féltem köszönni az embereknek. Attól paráztam hogy valamit majd be fognak szólni ha köszönök, vagy beszélgetést kezdeményezek amit nem szerettem volna hisz mint mondtam, féltem emberekkel beszélni, nagyon. És ezzel szeretnék valamit kezdeni, hogy eltünjön az ÖSSZES gátlásom, mert tudom, hogy nem mehet tovább ez egész életemben. És hát végül csak tanácsot szeretnék kérni e témában. Mit csináljak, hogy minél hamarabb vagy minél jobban eltünjön minden gátlásom és egy határozottabb ember lehessek?


16/f



2021. szept. 12. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a válasz. Konkrétan meg is válaszoltad. Ki kell lépni a komfort zónádból. keress egy barátot és beszélgessetek. Ne görcsölj rá. Egy trauma érhetett téged kiskorodban. Ezt kellene kigyomlálni. Ha kell (ajánlott) akkor pszichológushoz menj el. Ez sem szégyen. Ha nem beszélsz, fura vagy. Aki fura az figurázható és távolságot tartanak. Ne legyél célpont. Normális vagy te, csak kezd el a kommunikációt.
2021. szept. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1esnek igaza van. Számomra is nehezemre esik megnyílni, másokkal beszélgetni. Bár ezt nem érzem feltétlenül rossznak. Sokféle ember van. Azért persze nem ennyire durván, mint ami nálad volt. De én is legtöbbször a lehető legkevesebb beszéddel elintézem a dolgokat. Vagyis igyekszem elintézni. Sajna ez miatt én is célpont lettem, főleg középsuliban. Az új iskola jó újrakezdés lehet, de legtöbbször az emberek ott is megismétlik a hibáikat. Mert ez nem olyan, mint egy filmben, hogy most én leszek a nagymenő, stb. A jellemedtől függ, hogy hogyan fogsz viselkedni, beilleszkedni. Ha alapból visszafogott vagy, akkor nem te leszel a suli legmenőbb tagja.

Persze én már 10 éve magam mögött hagytam a középsulit.

2021. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!