Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tegyek, hogy jobban érezzem...

Mi tegyek, hogy jobban érezzem magam a bőrömben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a súlyom alapján mennyire van rossz alakom(161 cm, 54-55 kg, még növésben vagyok(remélem)), de a tükörbe nézve elsírom magam. Nagyon nem érzem jól magam, undorító a testem, a lábam rövid és tömzsi, a hasam mint egy téglatest, a melleim elfele állnak, a combom és a mellem tele van striákkal, a vállam széles, néha látzsik a tokám, az arcomon két hatalmas sötét anyajegy van, a legrosszabb helyen, szempillám és szemöldököm szinte nincs, a hajam hosszú, de a fejbőröm 2 nap alatt bekorpásodik/bezsírososik, a babahajaim az égnek állnak, folyton behullámosodik, amitől úgy nézek ki, mint egy pulikutya. + amit a legjobban utálok, hogy úgy izzadok, mint egy 50 éves férfi. Kipróbáltam egy csomó természetes, alumíniummentes, elvileg szuperjó dezodort, de azok csak a szagot mulasztják el, attól még két undorító vízfolt van a hónaljamnál. Mutál a hangom, ha idegen társaságban meg kell szólalnom, két mondat után berekedek, ami egyáltalán nem nőies. Plusz beszédhibám is van, de járok logopésushoz, hogy elmúljon, ez is tök ciki l3 évesen)

Pár napja próbálok egészségesen enni(YAZIO-val számolok kalóriát, de azt is egy csomószor túllépem), reggel már nincs is étvágyam, a suliban is próbálok egészségesen enni, de amikor hazaérek, rámtör egy falásroham, csokis müzlit eszem kilószámra, meg nutellás kenyeret.

Járok akrobatika és légtorna edzésre heti kétszer, összesen két és fél órát, amit tökre szeretek, de az is zavar, hogy valószínűleg azok, akik heti 5 vízilabda/kosár/kajak edzésre járnak, azok szerint ez csak ugrabugra(vagy lehet, hogy ezt csak én képzelem bele)

Az anyukám szerint szép nőies alakom van, és jó, hogy nem vagyok egy csontváz, az apukám csak akkor dicsér meg, ha valami seggre feszülős dolgot veszek fel, a 2 öcsém folyton azt mondogatja nekem, hogy milyen dagadt vagyok, és nyilván tudom, hogy csak azért mondják, hogy idegesítsenek, meg nem 7-10 éves kis hülyékre kéne hallgatnom, de azért nyilván rosszul esik ezt nap mint nap hallani, és néha jobban hallgatok mások véleményére, akkor is, ha nem kellene. A legjobb barátnőm szerint is teltebb vagyok, vastagabb csontozatú, ezt nyilván rosszul esik hallani, de tudom, hogy csak őszinte. Ráadásul ha ő 167 cm-vel, 49 kilósan fogyni akar, akkor én mit gondoljak?

Egyszerűen körülöttem(az osztályomban) kis túlzással mindenkinek jó alakja van. Vagy ha nincs, azt kompenzálja a személyiségével, és a népszerűségével. Én nem vagyok népszerű, de úgy általában senkinek sincs baja velem. Megvannak az emberek, akikkel beszélgetni szoktam/barátok vagyunk, de úgy általában a elég jelentéktelen vagyok, egy csomószor senki sem figyel rám. A baráti társaságomon kívül más (főleg a fiúk) önszántukból nem beszélgetnének velem, nem írnának rám, max ha át kell küldeni a vázlatot/le akarják másolni rólam a házit.

Bocsánat, ha ez így elolvasva nagyon zavaros vagy szánalmas, csak jól esett leírni, mert ezt a családom nem értené meg/lehülyézne, a barátnőmnek meg nem akarok folyton magamról panaszkodni. Köszönöm, ha válaszolsz.



2022. máj. 15. 11:46
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! 😊


Hasonló testem volt, annyi kulonbseggel hogy a szememnél egy jol lathato heg van. Mivel nemtudok ellene mit tenni, elfogadtam. Ez vagyok en.

Nos, az egeszseges eletmod nehogy atforduljon eveszavarba szoval erre figyelj. Mellesleg kaloria deficitben legyel inkabb 24/7 salata zabalas helyett.

En sokaig abban a hitben eltem 20 kg fogyas utan is, hogy duci vagyok pedig nem. Gondolkodas modon is kell valtoztatni. Na de hogy?

1. Eddig a tukorben mindig azokat vetted eszre amik nem tetszenek, most probald ugy, hogy azokra pontositassz amik tetszenek

2. De sok modszer van azon dolgok megvaltoztatasara amik nem tetszenek. Pl. Szemoldok + szempillara a ricinus olaj eleg szepen megnovesztette nekem, hatha neked is bevalik. Ha nem, egy szep szolid kis sminkkel helyre rakhatod.

Ha megtalalod melyik ruhak alnak szuperul a testalkatodhoz maris megvan oldva az alak problemad. "Teglalap" csipodhoz probald a bo szaru gatyakat. Bumm egybol homokora alak


Mellesleg miert torodnel masok velemenyevel? A te eletedben te vagy a foszereplo. Miert hallgatnal olyanra aki aligha sem csak mellekszereplonek mondhato? Szomoru kimondani, de csak magadra szamithatsz majd az eletben. Ha nem szereted magad ki lesz melletted? Pedig biztosan egy csodalatos szemelyiseged lehet, csak nem veszed eszre. Hagyj idot magadnak, ismerd meg onmagad, hogy miket szeretsz es ki is vagy, mik a celjaid vagy ki szeretnel lenni.


2. BU dezodorok nagyon jók, hosszan tartanak.


Ha van valami egyeb kerdesed vagy meg valamire akarsz tippet, irj privatban.

2022. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

“ez is tök ciki l3 évesen“


Ez 13 éves akar lenni? Mert akkor abban a hitben válaszolok. Figyelj, 13 évesen az ég egy adta világon semmi nincsen a kinézetben, ami miatt aggódni kellene. Ennyi idősen én is ki voltam akadva, hogy jaj hogy néz ki a MELLEM :DD meg nem jó a magasságom, se a súlyom :D Visszagondolok erre az időszakra és csak fogom a fejemet. Én tudom, hogy azt gondolod, hogy ha olyan alakod lenne, amilyet elképzeltél magadnak, akkor minden a helyén lenne és máris lenne önbizalmad. Ez nem így lenne, ugyanis a probléma nem a kinézetedben keresendő, hanem a mentalitásodban, illetve a környezetedben. Egy 13 évesnek nem kell “nőies” alak. Nagyon király, hogy jársz sportolni!!! Nem gondolkodtál még azon, hogy most, hogy jön a nyári szünet eljárhatnál minden nap? Ha nem is ezekre, amikre most jársz, hanem csak simán kimennél biciklizni/görkorizni/megtenni egy nagy sétát vagy bármi, ami tetszene. Nem azért írom, mert fogynod kell (nem kell), hanem mert jobban fogod érezni magad tőle.


Nem tudom, mi van, de én is mostanában nagyon izzadós lettem, én hónalj tapaszt használok és működik. Ezt ajánlom mindenképpen. Drogériákban (dm, rossmann…) be tudod szerezni.


Kép:

[link]


Ezt az időszakot túl kell élni. Felnőttek szokták mondani, hogy egy gyereknek semmi stressz, probléma nincsen az életében. Pár hónapja pont beszélgettünk erről egy társasággal, szinte kivétel nélkül mindenki azt mesélte, hogy a 11-15 éves kor volt a legrosszabb, tele voltak komplexusokkal és az otthonuk se volt éppen egy mentsvár stb.

2022. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!