Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem idegesit, ha...

Titeket nem idegesit, ha valakin azt látjátok, hogy feleslegesen költekezik és pazarol?

Figyelt kérdés
Kolis szobatársam borzasztó pazarló életmódot folytat. Nem dolgozik, nincs ösztöndíja, a szülei havonta egyszer kocsival rengeteg mindent felhoznak neki a koliba, annyi mindent, hogy már férni sem lehet tőle. A múlt héten például 3 csomag 24 tekercses wc papírt hoztak neki, legalább 3 féle lekvárt, több zsugorral üdítőből, vízből, rengeteg csokoládét, cukrot, egy láda gyümölcsöt, 4 liter citromlevet, és még sorolhatnám... Úgy, hogy az előző havi dolgok még mindig a szekrényben állnak, és többször is előfordult, hogy ki kellett valami kaját dobni, mert lejárt a szavatossága, vagy megpenészedett. Persze nem az én dolgom, hogy ki mit dob ki a kukába, vagy mire költi a pénzét, de amikor azt látom, hogy a 40 literes szemeteszsák 2-3 nap alatt megtelik mindenféle papírral meg kajamaradékkal, ideges leszek tőle. Vannak akiknek rendes étel sem kerül az asztalra, másokra meg rárohad a kaja a hűtőben. Szerintetek szóljak neki valmait ezzel kapcsolatban, vagy hülyeség ezen rugózni és valahogy engedjem el?

2022. máj. 15. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg minek neki ennyi minden ha csak a kukában landol. Ezen kívül mást nagyon nem tehetsz.
2022. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem itt a szülőkkel van a baj...
2022. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Az 1# jól mondja, de ezt többször kérdezd meg az esetei kapcsán, hátha észbe kap.
2022. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem hülyeség ezen rugózni és engedd el minél hamarabb. Emberek milliói csinálnak számunkra elfogadhatatlan dolgokat, ilyennel nem szabad foglalkozni időt, energiát pocsékolni rá.
2022. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a szülei annak idején éheztek
2022. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy pazarolja a sajátját nem érdekelne. Ha a cuccaitól nem férnék a szobában az viszont zavarna, mert nekem kellene teret hagynia.

Ha idegenek pazarolnak az sem érdekel, viszont ha hó végén panaszkodik, hogy nincs pénze, mert elköltötte hülyeségekre, az viszont zavarna.

2022. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Az egy dolog, hogy akkor anyagilag nem szorulnak rá a kolira, de nem égő a szülőket beengedni oda?

Ennyit változott a világ?

Szerintem a gyerek nincs azon a szinten, hogy bármit megértsen, de a szülőkkel is van baj ...

2022. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Tegyük hozzá, mások ugyanúgy éhezni fognak függetlenül attól, hogy ő pazarol vagy sem.
2022. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
8-as, az lehet, de legalább megbecsülherné, amilye van. Tudom az alázat, hála és szerénység három kihalóban lévő jelleg, de azért jó volna, ha nem veszne el teljesen.
2022. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, milyen attitűd kapcsolódik hozzá, legalábbis engem nem feltétlenül zavar annyira minden esetben, hogy szóvá is tegyem. Nekem is volt ilyen szobatársam, kétszer is.

Az első nem volt zavaró, mert igényesen kordában tartotta a cuccait attól még, hogy sok volt.

De a második magyon zavart... Ha érettségi miatt nem költöztünk volna már ki, akkor már rég pofáncsaptam volna.(Mondjuk nem csak emiatt, de az más sztori) Pazarol, hetekig rohasztja a maradékot, a mostatlant, ráadásul soha nem takarít, aztán úgy tesz, mintha azért lenne büdös a szobába, mert te beléptél. Konkrétan percekkel később, hogy belépész, nagy drámaian elkezd öklendezni, meg nyivákolni, hogy nyissunk ablakot, akár télen, és lecarja, hogy van, aki most jött vissza fürdésből, vizes a haja. De bezzeg fordított esetbe, ha szerinte van hideg, akkor csukni kell az ablakot... Ja az meg a személyes kedvencem, hogy a szeptemberi mosatlant bolyhosan hazavitte téli szünetkor, aztán szünet után hallgathattuk, hogy ő nem érti miért haragszik rá az anyja... :D

2022. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!