Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzéketlen vagyok?

Érzéketlen vagyok?

Figyelt kérdés

Volt egy kolléganőm, akit utáltam az első perctől kezdve. Meghalt pár hete. Én nem érzem ettől rosszul magam. Egyszerűen nem érdekel. Nem kívántam a halálát, de nekem megkönnyebbülés, hogy már nem kell minden nap elviselnem. A másik kolléganőm (akivel szintén nem jött ki) teljesen le van törve meg a főnökünk is.

Nem sajnálom, nem érdekel, az élet megy tovább. Velem van a baj?



2022. máj. 16. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem, hogy baj lenne veled. Mondjuk azért adhatál volna neki esélyt és nem kellett volna rögtön elítélned őt úgy, hogy nem is ismered.
2022. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel akkor mindenkit sajnálni kéne ha meghal? Semmi baj nincs veled, közömbös emberek felé se érzünk gyászt, most akkor akit kifejezetten nem kedveltünk, miért kéne...
2022. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj veled, ha így érzel, nem muszáj követni a konvenciókat, így a közös érzéseket sem.
2022. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, sőt engem pont az irritál nagyon, amikor meghal valaki, valahogy mindig azok “gyászolnak” a leglátványosabban, akiknek közük se volt az elhunythoz, vagy kifejezetten nem is bírták az illetőt.

Szerintem az lenne a fura és a gáz, ha most hirtelen elkezdenél sírni-ríni egy olyan kolléganőd halálán, akit még csak nem is kedveltél.

2022. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

1-nek írom. Azért persze adtam neki esélyt. Túlzás volt részemről az "első perctől". Úgy helyes, hogy kb. az első pár hétben kiderült, hogy nem fogjuk egymást megkedvelni és pont. Van ilyen, én nem is gyötörtem magam. És egyébként nem feltétlen én nem adtam neki esélyt, hanem így alakult, de szerintem ehhez mindig két ember kell.

Sokszor azt éreztem hogy fenyegetve vagyok és állandóan lesben kellett lennem a munkámban mert sosem tudhattam mikor tesz alám. Most meg mindenféle gyomorideg nélkül megyek be és örülök, hogy nincs. Nyilván ugyanilyen érzés lenne ha csak máshol dolgozna de most ez a tény, hogy ő halott a helyzeten nem változtat. Nincs ott és ennyi. Nekem ez jó.

2022. máj. 17. 00:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem vagy az. Ez az ember csak nehézségeket okozott neked és nem kötődtél hozzá.
2022. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az, én sem sajnálkozok kolléganő vagy random ember halálán. Szomorú, de gyászolja a családja.
2022. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!