Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van összefüggés aközött, hogy...

Van összefüggés aközött, hogy ki mennyire kitartó a munkahelyén és a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy vajon csapodárabbak-e az emberek a karrierjükben, ha a magánéletben azok? Ha valaki hajlamos bennemaradni egy hosszú kapcsolatban, házasságban, akkor vajon jobban kitart egy munkahely mellett is? Megosztanátok az ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat?
2022. máj. 16. 19:06
A kérdező szavazást indított:
Kitartó vagyok a munkahelyem és a kapcsolatom tekintetében is
Sem a munkában, sem a szerelemben nem vagyok kitartó
A szerelemben kitartó vagyok, de a munkahelyemet gyakran cserélem
A munkában kitartó vagyok, de a magánéletben nem maradok benne sokáig egy kapcsolatban
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2022. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Párszor már mondtam magamban, hogy bár a magánéletben is olyan határozott lennék, mint egyes munkahelyváltásoknál.

Nem jó a házasságom mégsem tudok/akarok kilépni belőle. Nem, nem a férjem tart el, van amikor több a fizetésem is, hitel sincs, gyerek sincs, a megszokás, kényelem talán.

2022. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem éppen ellentétben van a kettő egymással inkább. Meg hát pont más kompetenciák kellenek egyikhez, mint másikhoz. Más szempontrendszerek és szintek utána mondod azt, hogy elég volt.
2022. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam már rajta. Kapcsolatomban kitartó vagyok (kamasz korunk óta - pedig volt lehetőség), munkahelyet viszont gyakran váltottam, ha jelentősen jobb lehetőséget kaptam. Így jutottam el a világ egyik legmenőbb IT cégéhez.
2022. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a két dolog.

A párkapcsolat az a családot jelenti hosszú távon, ami elvileg egy biztos pont az életben, amiben mindkét fél teljes jogú tag. A munkahely meg (hacsak nem saját vállalkozás) egy tőlünk független dolog, amibe annyi beleszólásunk van, amennyit a munkaszerződésünk előír. A munkahelyen nem mi vagyunk lényegesek, hanem az, hogy el legyen végezve a pozíciónk szerinti munka. A párkapcsolatban viszont, mi vagyunk a lényegesek, hiszen az rólunk és a párunkról szól.

2022. máj. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!