Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van összefüggés...

Szerintetek van összefüggés abban, ha valaki nem akar párkapcsolatot, mert a szülei rossz kapcsolatban éltek?

Figyelt kérdés
Ez mennyire lehet általános?Vagy ez inkább a gyerek személyiségén múlik?
2018. szept. 8. 02:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos ok és okozat,de ki lehet ebből jönni,csak elobb magad mögött kell hagyni a mérgező közeget,sajnos a mozaik elterjedt dolog és a gyerekeknek nem jo,de a rossz házasság se,elsősorban a baj h sokan otthonrol menekülnek az első házasságba,függők stb,a felnővő gyerek meg azt látja h egy pokol a házasság párksapcsolat v épp h az anyák képtelenek az életcél fiaikrol leszakadni is szinte helyetesitőként funkcionálnak a lányakra meg irigyik és azt szeretnék ha ők is vmi boldogtalanságban élnének,közben meg bekattanak egyesek és tininek hiszik magukat 50 felett és 10 20 vvel fiatalabb pasik után loholnak,a férfiak meg 16 éves lányokat hülyitenek akik vkihez tartozni akarnak mert leszarják őket a szülők. Igy generáciokon át folytatodik a diszfunkcionális család kép.. Se hogy jo
2018. szept. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
A kettőnek semmi köze egymáshoz. Én se akarok párkapcsolatot, a szüleim házasságában viszont semmi probléma nincs. Egyszerűen azért nem akarok, mert a) több mint 10 évet szartam el az életemből rá és nulla eredmény hozott, b) akit szeretek, annak nem kellek, és semmi értelme csak a birtoklás kedvéért összejönnöm valakivel akit mégcsak nem is tisztelek, és c) van annak a sok időnek és energiának máshol is helye.
2018. szept. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a többségnek van egy csipetnyi agya ahhoz, hogy kilogikázza, nem minden párkapcsolat szükségszerűen szar, csak mert a szüleié az (volt). Tehát a java úgy indul neki, hogy ad esélyt a dolognak. Általában az első próbálkozásoknál adják fel, amikor akaratlanul másolják a szüleik viselkedését és emiatt hasonló helyzetet teremtenek, mint az övék. Bármilyen rossz is a kapcsolat, az érzelmi közeg túl meghitt és ismerős, mondhatnánk úgy is, hogy szar, de legalább kiigazodik benne, mert ezt ismeri.
2018. szept. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezzel nincs gond.Nyilván tudom,hogy nem csak ilyen párkapcsolatok léteznek.


De a gyerekkorban bevésődött dolgok,szerintem elrakódnak,akár még nem is tudatosan.


Én már 10-en évesen is azt láttam,hogy a párkapcsolat=problémák,veszekedés,egoizmus,hatalmi harc,amiben mindig van egy vesztes és egy nyertes vagy két vesztes,de kettő egyszerre sosem nyer.


Legalábbis ezt láttam mindenhol.


Olyan megfelelési kényszernek érezném,szorongást vált ki belőlem,ha bele gondolok,hogy nekem valakivel együtt kellene élnem párkapcsolatban,és folyton olyan dolgokat csinálni,amihez nincs kedvem.

A párkapcsolat viszont az állandó alkalmazkodásról szól,ami nekem nyűg.


Nem tudom,hogy a személyiségem ilyen e,vagy a rossz gyerekkori tapasztalatok tettek ilyenné.

2018. szept. 8. 06:29
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sajnos lehet összefüggés. Sokakkal találkoztam, akik pontosan arra hivatkoznak, azért nem akarnak párkapcsolatot, mert egyetlen stabil, jól működőt se láttak gyerekkoruk óta (szüleikét hozták első példaként).

Lazán ide kapcsolódik, amikor valaki a fentebbi okok miatt nem akar párkapcsolatot, valamint azért, mert egyszer megpróbálta, olyannal jött össze, aki csak a testét használta, nyilvánosan megalázta éveken keresztül. Többet nem akarja átélni a fájdalmat és nem szeretne az ellenkező nemből senkivel párkapcsolatot.

Szerintem ez nagyon fájdalmas.

2018. szept. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

"A párkapcsolat viszont az állandó alkalmazkodásról szól,ami nekem nyűg." - kihagytál innen egy fontos szót, nevezetesen, hogy KÖLCSÖNÖS alkalmazkodásról. A másik, hogy az embernek a rokonait a sors dobja, a párját (és a barátait) meg önmaga választja, és nyilván nem olyant fog választani, akinek teljesen különböző az életmódja, gondolkodása.

A fő kérdésedre meg az a véleményem, hogy IS-IS, a személyiség is fontos, meg a szülői családból hozott

tapasztalat is.

(nekem a párkapcsolattal semmi gondom, viszont elvi házasság-ellenes vagyok - így nyilván nem olyan társat választottam, akinek a házasság mindennél fontosabb.)

2018. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már hallottam olyat, hogy valaki ezért nem akar gyereket, vagy ezért keres csak szexkapcsolatot, szóval sanszos.
2018. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

"Ezzel nincs gond.Nyilván tudom,hogy nem csak ilyen párkapcsolatok léteznek."



"Én már 10-en évesen is azt láttam,hogy a párkapcsolat=problémák,veszekedés,egoizmus,hatalmi harc,amiben mindig van egy vesztes és egy nyertes vagy két vesztes,de kettő egyszerre sosem nyer."


Lepontozhatsz, de közben azért feltűnhetne, hogy egyik szavad üti a másikat.

Ha tudod, hogy létezik normális párkapcsolat, akkor tehetsz érte, hogy neked is legyen olyan. Például felülírhatod a családi mintákat. Ez nem egyszerű. Egyszerűbb azt mondani, hogy nincs szükséged párkapcsolatra.

2018. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8, és szerinted a párkapcsolatok hány százaléka lesz olyan idilli és stabil, mint a romantikus filmekben vagy a lányregényekben? Úgy durván az 5%-uk. Csodaszép arány ahhoz képest, ahánynak lennie kellene.

Ja, mellesleg rohamosan csökken a párkapcsolatok,együttélések száma kishazánkban. Valószínűleg nem véletlenül.

Teljesen jogos, ha valaki ezek után nem akar kapcsolatot.

2018. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy én ez ellen,ami itthon volt úgy védekeztem,hogy "teljesen behódoltam",a nyugalom kedvéért.


Eleve már a szülő-gyerek kapcsolat is egy alá-fölé rendeltség,amivel elég volt megbirkózni.

Na,meg ezek az ellentmondások "állj ki magadért",közben a "gyereknek azt kell tennie,amit a szülő mond".


Ezen gyerekként nehéz eligazodni.


Persze felnőttként értem,hogy hogyan kellene működnie egy kapcsolatnak,de sajnos ehhez még hozzájön az is,hogy ha jönnek a gondok,akkor mutatkozik meg igazán ki milyen ember,na meg az együttélés.

"Lakva ismered meg a másikat"


Én meg túlzottan toleráns vagyok,alárendelem magam másoknak,ami idővel csak az egészségem rovására menne,így jobb egyedül.


Másrészt sajnos egész gyerekkoromban egy közvetítő voltam a szüleim kapcsolatában,mert annyira nem tudtak egymással kommunikálni,hogy nekem kellett.

És,belefáradtam...


Már leginkább csak arra vágyom,hogy egyedül élhessek valahol békében.

2018. szept. 8. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!