Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg "spúr" lennék?

Tényleg "spúr" lennék?

Figyelt kérdés

A cég ahol dolgozok 25 km-re van a lakóhelyemtől. Sokáig kocsival jártam, de néhány hónapja elromlott, úgyhogy pár napra átálltam a tömegközlekedésre. Ezt a munkáltatónak nem jeleztem, így továbbra is megkaptam autóra az utazási költségtérítést, nettó 15 Ft/km (50 km, azaz 750 Ft naponta, 20 munkanap esetén 15.000 Ft). Kb 1 hét alatt meg is lett javítva a kocsi, de végül folytattam a tömegközlekedve bejárást.

Mivel busszal járok, van egy városi bérletem (ezt akkor is megvettem, amikor kocsival jártam, mivel gyakran tömegközlekedek városon belül kis távolságon, így ennek nem számolom a költségekbe az árát). A buszpályaudvartól már csak a 20 km-es jegyet kell megvenni, ami 370 Ft. Ez 20 nap alatt (oda-vissza út) 14.800 Ft vagy meg tudom venni a bérletet, ami közel azonos árban van (14.200 Ft, de bérletet még nem vettem).

Ha kocsival járnék ez 1.000 km lenne havonta és a kocsim 8 literes átlagfogyasztásával számolva, a jelenlegi üzemanyagárakat nézve ~38.500 Ft lenne.


Jelenleg pontosan kb. 0-ra jön ki az utazásom, míg kocsi esetén kb 23.500 Ft-ot fizetnék azért, hogy bejárjak dolgozni (amortizációval és járulékos költségekkel nem számolva). Ezen felül utazási időben nagyjából 10 perc a különbség.

Ezt mondtam az egyik ismerősömnek, aki szerint spúr vagyok és mondta, hogy ő biztos nem buszozna 20 ezer forintért.

Mivel az oldal anonim, fel merem tenni a kérdést: valóban spúr lennék?

Egyedül autóval környezetszennyezőbb is lenne bejárni, költségesebb is és időben se sokkal gyorsabb. Egyetlen előnye, hogy jóval rugalmasabb (buszok 20 percenként mennek, így ahhoz kell igazítani a munka végét, kocsival nincs ilyen probléma) és kényelmesebb.

Az nem opció, hogy másokkal összebeszélve jöjjek dolgozni, mert nem lakik itt kolléga, ahol én. Még csak útba se esik, hogy felvegyem.


2022. máj. 19. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem spúrság, de én sem buszoznék havi 20ezerért, ahol nincs klíma, beázik, teli van büdös emberekkel, kényelmetlen, késik, kimarad, stb.

Két évig toltam így, soha többet.

De ha neked jó, szrd le ki mit mond.

2022. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat, igy havi szinten nem sok a 20as...

De ha ezt minden honapban felreteszed, eves szinten mar 240ezret sporolsz, azon mar el lehet menni mondjuk nyaralni, vagy legalabbis kipotolni.

Azt, h megeri-e tomegkozlekedni, neked kell tudni. Mindkettoben van pro es kontra.


Ne foglalkozz masok velemenyevel! Ha neked igy jo, senkinek semmi koze hozza.

2022. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát van akinek sok, van akinek kevés ez a 20.000 Ft.


Ha időben nem több, én buszoznek.

2022. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is azért nem vezetek, mert tömegközlekedni olcsóbb és időmilliomosnak érzem magam, ezért nem zavar annyira, hogy több időt elvesz az életemből, mint az autózás.

Majd, ha függetlenedem a családomtól, talán nekiállok a jogsinak, de jelenleg nincs rá szükségem és az idegzetem se a legjobb hozzá szerintem.

Én nem gondollak spúrnak, ennél sokkal furább dolgokon spórolnak azok, akik valóban fukarok.

2022. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem spúr vagy, hanem csaló, ha olyasmire fogadod el a költségtérítést, amit nem veszel igénybe.
2022. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az autónak vannak fenntartási költségei is. Biztosítás, súlyadó, műszaki, olajcsere, télen/nyáron gumicsere, új gumik, sérülések, kavicsfelverődés javítása, fékbetétek cseréje, plusz ezer más műszaki gond lehet.

Ha ezeket leosztod havi szintre és hozzáadod a fogyasztáshoz, az a valódi ára annak, hogy autód van. Ha megvan még az autód, akkor van pár tétel, amit nem tudsz kispórolni, de jópárat igen.

Szóval a valóságban többet spórolsz a benzinpénzél, de annak is ára van, hogy készenlétben tartasz egy autót.

2022. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Én is inkább abban látom a problémát, hogy átvered a munkáktatód. Tömegközlekedésre nem ez a költségtérítés járna.

Ebből egyszer még bajod lehet.

2022. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez önmagában se nem spúrság, se semmi más.


Én megértem azt is aki azt mondja, hogy jobban megéri neki +20 ezer havonta, mert az egy év alatt már egy nyaralás, vagy egy új bútor ára.


És megértem azt is aki azt mondja, hogy ő fel nem ülne tömegközlekedésre, mert gyorsabb, kényelmesebb az autó.


Vagy lehet is-is alapja a dolognak. Én például volt, hogy hétköznap tömegközlekedéssel mentem, elsősorban azért, mert belvárosi munka ahol idegbajt kapni autósként. Cserébe hétvégén lementem valahova kirándulni autóval.

2022. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 perc a különbség miért ne?
2022. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 10p a különbség, akkor megérheti a buszozás. A mai világban nem olyan nagy összeg a 20.000 ft, de nem tudhatod mikor jön jól, ha félreteszed akkor legalább gyűlik egy kis tartalékod.

Ha fél óránál nagyobb lenne a különbség az utazási időnél, akkor én is inkább a kocsit választanám, de nekem ebben a szituban megfelelne a busz is.

2022. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!