Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ilyen,...

Hogy lehet valaki ilyen, mégis mi a gondja?

Figyelt kérdés

Egy békés, kompromisszumra képes, korrekt ember vagyok. Ezt kedvelik bennem az emberek. Egyetlen egy van, aki szándékosan szabotál, 3 éves szinten besértődik, csenddel büntet, és mindig akkor, amikor valamit meg kellene beszélnünk, egyezségre jutnunk. A kérdéseimre nem válaszol napokig, majd közli van pár perce (de ezt írásban) és annyi. Ezt leirja hogy van pár perce, és semmi többet.

Olyan ember, aki elvárja,hogy mások mindenben hozzá alkalmazkodjanak, és minden feltételt ő szab meg. Ő az egyetlen, akit ismerek hogy konkrétan kompromisszumra minimális szinten is képtelen. Ha felelősségre akarja valaki vonni, ha szembesítve van azzal, hogy szabotál, akkor tetteti a hülyét, és úgy csavarja a dolgot, hogy a másik érezze azt, hogy túl sokat vár el tőle. Plusz átmegy 3 évesbe: én ezt nem tudom,nekem ez nem megy stb. Nem fiatal emberről van szó,hanem magas beosztásban dolgozóról. Engem nagyon kevés ember tud kihozni a sodromból, de ő az egyetlen aki igazán fel tud idegesíteni a gyerekes hozzáállásával. Mi a baja az ilyennek? Találkoztatok már ilyennel?


2022. máj. 20. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem emberünk megrekedt egy bizonyos érettségi/fejlettségi szinten. Bár az iskolákat elvégezte és papírforma szerint lehet jó beosztása, de itt meg is áll a történet. Lehetségesnek tartom, hogy ilyen anyuci pici fia kategória. Sose akarták, hogy felnőtt legyen és úgy is gondolkodjon, mindíg gyerkként volt kezelve. Ilyenkor a szülő képtelen elfogadni, hogy a gyereke felnőtt, nem tudja elengedni, ezért megrekednek hozzáállásban egy szinten és tádám...
2022. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bitony tádám. Passzív-agresszív de kritikán aluli módon.
2022. máj. 20. 11:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert agyilag gyerek. A kisgyerekek durciznak be, ők nem tudják még, hogy hogyan fejezzék ki magukat felnőtt módjára.
2022. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyszer kétszer ki kéne hagyni a fontos dolgok meghozásából ... ennyi aztán megtanulja , hogy működik egy közösség
2022. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyeneknél csak az ultimátum működik, hogy megtanulják, hogy nem manipulálhatnak másokat kényük-kedvük szerint. Ha az illető nem kompromisszumképes, akkor a te döntésed fog érvényesülni és kész, ha pedig nem tetszik neki, akkor elmehet a jó büdös francba. Az ilyen egyénekkel úgy kell bánni, mint a raplis gyerekekkel.

Sajnos vannak agresszívabbak is, akik teljesen képtelenek a felnőtt viselkedésre, az ilyeneket viszont jó messziről el kell kerülni.

2022. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!