Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez sértő és ha...

Szerintetek ez sértő és ha igen, elmagyaráznátok, miért?

Figyelt kérdés

Pár hete Tiktokon láttam egy videót, amiben egy transznemű lány szerepelt (azaz fiúként született, de nővé alakíttatta át magát). A videó lényege annyi volt, hogy mindig nyomulnak rá a férfiak és amint megtudják, hogy transz, menekülnek tőle, vagy legalábbis a nagy részük.

A komment szekcióban mindenki dicsérte, hogy milyen gyönyörű, meg hogy nem csodálják, hogy nőnek nézik, mert tényleg olyan nőies. Én azt írtam, hogy "Én nőként is születtem, de még nálam is sokkal szebb és nőiesebb vagy *sírós emoji*"

A videót felrakó csaj "Beszivezte", azaz tetszikelte a kommentem, de kaptam egy csomó választ, amiben írták, hogy jó bunkó vagyok, ilyet nem illik mondani egy transznemű embernek, meg hogy még sosem hallottak ilyen "backhanded"(=hátsó szándékú) "bókot". Az első ember kommentjét, aki lebunkózott, szintén Beszivezte az alkotó, szóval az enyémet szerintem azért lájkolta, hogy fentebb legyen a többi kommentnél és mások is lássák, milyen tapló vagyok vagy nem tudom.

De amúgy nem értem, mi ebben a bunkóság, szó szerint azt mondtam, szép és nőies, elvégre ez volt a célja az átalakítással, nem? Akkor miért bunkóság, hogy megdicsértem? Még csak nem is azt írtam, hogy én "igazi" nő vagyok, nehogy ezt ilyen utalásnak vegye, hogy szerintem ő nem igazi nő vagy ilyesmi, hanem direkt úgy fogalmaztam, hogy én nőként születtem...



2022. máj. 20. 22:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

ez már csak az emberek túlzott érzékenysége. sajnos ez szokott lenni, hogy ők a legjobbak, mert elfogadóak, meg mindenkit támogatnak, és közbe ők szedik szét a legjobban a másikat :)

én is láttam a videót (szerintem), és én is azon a véleményen vagyok, hogy ezt illene elmondani előre. nem azért mert "fúj transz", hanem mert, nem mindenki olyan beállítottságú.

nem voltál bunkó, csak itt már mindenki túlérzékeny...

2022. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, nem volt semmi bunkó, vagy sértő abban, amit írtál.

Manapság tényleg nagyon gyakori a túlérzékenység, de nem lehet mindig tojáshéjon járkálni körülöttük.. illetve, esetenként, mások mondanivalójának (szándékos) kicsavarása is elég elterjedt.


Az itteni szívecskézés pedig, legrosszabb esetben, egyfajta taktika is lehet, hogy több interakciót kapjon a videója, szóval nem feltétlenül a véleményét tükrözheti a videó feltöltőjének.

2022. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Persze, majd minden hülyére külön figyelni kelljen, hogy mit mondhatunk.
2022. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó.
2022. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem voltál bunkó. Kedves ember vagy!.
2022. máj. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet csak azért szívezte a másik kommentet,mert nem akart konfliktust
2022. máj. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Szintén transznemű lány vagyok, de én nem érzem bunkónak, amit írtál. Sőt, kifejezetten örülnék neki. Viszont azt is értem, hogy miért írhatta a kommentelő, amit írt. Még ha te neked nem is volt olyan szándékod, lehet, hogy hasonló kommentekben érezhető, hogy "kevesebb nőnek" tituálják a transzneműeket, és aki ezekkel a kommentekkel leáll harcolni, az egyre inkább a legpolkorrektebb, pro-transzabb véleményeket szeretné látni, ha meg nem egyezik ezzel, akkor ezt megjegyzi. Szerintem ez inkább jellemző transznemű emberek támogatóira, vagy a tranny chaserekre. De ez csak szerintem van, a valóságot nem feltétlenül fedi le. Viszont én továbbra sem sértődnék meg azon, amit írtál.
2022. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"transznemű lány ... (azaz fiúként született, de nővé alakíttatta át magát)"

Egy átlagos transznemű lány nem gondolja azt, hogy ne lányként született volna. Van akinek ezért a kommented, bár jószándékú volt, bántóvá válik. Vannak olyanok is, mint a 7-es hozzászóló, aki ebben nem lár semmit, sőt kifejezetten örülne neki. Mindenki másképpen érez.

Ha valóban figyelmes akarsz lenni, vedd ezt figyelembe. A kérdésedből nekem az jött le, hogy őszintén és jószándékkal közelítettél. Nem a te hibád a félreértés, pusztán nem ismerted a szubkultúrát, amibe belekerültél.

Problémát látok ugyanakkor abban, hogy egyszerűen lebunkóztak, anélkül, hogy elmagyarázták volna a helyzetet. Mert ezzel pont hogy tovább fokozhatják az emberek közti értelmetlen feszültségeket.

2022. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kérdeztem is egyébként az első nekem támadótól, hogy ez hol volt bunkó, de nem is válaszolt se ő, se a többiek semmit. De akkor örülök neki, hogy ezek szerint valószínűleg csak nem velem van a baj.
2022. máj. 21. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
El kell előre ezt mondani. Heteró nem randizik ilyennel.
2022. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!