Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jó genetikájú emberek a...

A jó genetikájú emberek a társadalom privilegizáltjai?

Figyelt kérdés

Akiknek minden elnéznek, akiknek mindent szabad, akiket a semmiért körülrajongnak, befogadnak, támogatnak, bíztatnak?


Értelemszerűen akkor a rossz genetikájúak ennek ellentettje. Emlékszem, olvastam, hogy volt egy évszázad amikor a csúnya embereknek nem szabadott kimenni az utcára. Nem tudom ha ez igaz történet.


Ha a fentiekben van igazság, akkor ez etikai, morális és filozófiai kérdés?


2022. máj. 23. 10:17
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%

#8 nem xd nem is értem mi köze a kettőnek egymáshoz.


És a #10-re: senki nem fogja megmondani, mert a legtöbb ember ezt fel sem fogja. Egyszerűen csak nem tetszel a Juliskának, most hogy ennek mi az oka azt ő sem tudja.

2022. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 MDaniel98 ***** válasza:
88%
11# Na látod abban egyetértünk, hogy az incelek fogyatékosok. Végre egy közös pont. A különbség az, hogy a fogyatékosok nagy része nem tehet róla, hogy olyan amilyen, az incelek pedig mindent elkövetnek, hogy a szerintük nem túl jó genetikai adottságaikat még véletlenül se tudják majd tovább örökíteni.
2022. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
#11: ez most is így van, a fogyatékosok kapnak támogatast meg kezeléseket. Sőt vannak kifejezetten nekik való iskolák.
2022. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
62%

Én pl bírom,hogy a lelkem anno könyörgött,hogy normális testet kapjon.

(Nem hiszek ilyesmibe,csak így fogalmaztam meg.)

Nem mindennel vagyok megelégedve,sztem mások között is van ilyen.

Milyen jó érzés,hogy egy életre meg vagy pecsételve.

Milyen jó érzés,hogy más alanyi jogon a szép fejéért megkap mindenféle pozitív előítéletet.

Ó de helyes,tuti kedves is,beszéljünk vele!

Neked pedig a legkisebb hiba sem megbocsájtható,elfelejthető.

2022. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

12


És a #10-re: senki nem fogja megmondani, mert a legtöbb ember ezt fel sem fogja. Egyszerűen csak nem tetszel a Juliskának, most hogy ennek mi az oka azt ő sem tudja.“


Igen de ezen lehetne segíteni oktatással és új szabályokkal, törvényekkel amelyek védik a hátrányos helyzetűeket.


A mentális szenvedés és megalázás amin átmennek ezek az emberek egyszerűen nem férnek bele egy civilizált társadalomba. A mentális szenvedés sokkal rosszabb mint a fizikai mégsem foglalkoznak vele eleget. Nem is büntetik azokat akik ilyesmit okoznak másoknak. Ez szerintem nem helyénvaló.

2022. máj. 23. 11:46
 16/38 A kérdező kommentje:

“11: ez most is így van, a fogyatékosok kapnak támogatast meg kezeléseket. Sőt vannak kifejezetten nekik való iskolák.“


De nem érted? A simán csak rossz genetikájúakat is fogyatékosként kellene nyilvántartani. Hisz nem tudnak beilleszkedni a társadalomba. Lehetetlen. És mentálisan szenvednek. Külön terápiára lenne szükségük, államilag támogatott terapeutikus csoportos tevékenységekre stb.

2022. máj. 23. 11:48
 17/38 anonim ***** válasza:
87%

Az emberek nem egyformák.

Van, aki kétszer olyan erős, mint te.

Akkor most hozzanak erre törvényt, hogy ő vigye a csomagodat?

Meg kísérjen haza, nehogy rablók támadjanak meg?

Persze ingyen, nem?

2022. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
84%

#16: Ha a te oldaladról nézve mindenki hülye, akkor lehet hogy megsem vagy helikopter.

Nekem is vannak fogyatékosságaim, ezeket elsősorban nekem kellett elfogadni, nem volt egyszerű.

És pl. nem hisztizek, hogy nem lehetek vadászpilóta szemüvegesen.

2022. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

18


Nem erről van szó.


Én fogyatékosságról beszélek. Egy gyengébb embert nem érnek olyan súlyos hátrányok ha normálisan néz ki. A rossz külső sokkal de sokkal nagyobb nehézségeket és problémát okoz az életben.

2022. máj. 23. 11:51
 20/38 A kérdező kommentje:

13


11# Na látod abban egyetértünk, hogy az incelek fogyatékosok. Végre egy közös pont. A különbség az, hogy a fogyatékosok nagy része nem tehet róla, hogy olyan amilyen, az incelek pedig mindent elkövetnek, hogy a szerintük nem túl jó genetikai adottságaikat még véletlenül se tudják majd tovább örökíteni.“


Miért, a rossz külsejűek tehetnek a külsejükről? Akkor miben térnek el a fogyatékosoktól. Jó, dolgozni tudnak. De azt is csak úgy ha emberek közé mennek ahol sok megaláztatás éri őket, visszautasítás, rossz tapasztalatok.


Ezt kellene elismerni először, hogy nagyon nehéz nekik a sors. És nem csak párkapcsolati téren hanem mert ellenséges fogadtatásban részesülnek.

2022. máj. 23. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!