Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jó genetikájú emberek a...

A jó genetikájú emberek a társadalom privilegizáltjai?

Figyelt kérdés

Akiknek minden elnéznek, akiknek mindent szabad, akiket a semmiért körülrajongnak, befogadnak, támogatnak, bíztatnak?


Értelemszerűen akkor a rossz genetikájúak ennek ellentettje. Emlékszem, olvastam, hogy volt egy évszázad amikor a csúnya embereknek nem szabadott kimenni az utcára. Nem tudom ha ez igaz történet.


Ha a fentiekben van igazság, akkor ez etikai, morális és filozófiai kérdés?


2022. máj. 23. 10:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
Vannak ezek a modern vívmányok, mint egyenjogúság, egyenlő bánásmód, erre most jössz a náci eszméiddel, még esetleg táborba is zárnád meg sterilizálnád az egészségeseket, nehogy rontsák a fogyatéksook szaporodási esélyeit?
2022. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%

Csak egy kérdés: mi az, ami adottság és mit tekinthetünk érdemnek?

Ha okos vagyok, az az én érdemem?

Ja jófej vagyok, jó a humorom, mert jó közegben szocializálódtam az az én érdemem?

Ha jó vagyok valamiben, pl jó a nyelvérzékem, tehetséges zenész vagyok, vagy ügyes sportoló, akkor ezek mennyire az én érdemeim és mennyire függnek az adottságoktól?


Igen, ha valaki nagyon buta (pl 60 alatti IQ-ja van) elkönyveljük szellemi fogyatékosnak, és sokmindent elnézünk neki. Viszont ha valaki kicsit buta, akkor szidjuk és felelőssé tesszük érte, hiszen nem szellemi fogyatékos, a határ felett van.


A külsővel is lehet pont annyit foglalkozni mint a belsővel. Lehet tenni azért hogy jobb legyen. Igen, vannak adottságaink, de nem csak külső adottságaink.

2022. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
91%

Nem: neked az igazi problémákat nem a rossz külső, hanem a rossz belső okozza.

Ma láttam a metrón egy csúnya fiút egy csúnya lánnyal.

Mindkettő VALÓBAN csúnya volt.

Teljesen jól kijöttek egymással.

2022. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Az tény hogy a kevésbé előnyös kinézetű emberek tényleg találkoznak megaláztatással, de én személy szerint ezt egy kicsit túldramatizáltnak tartom hogy mindig mindenhol lenézik őket, nem veszik őket emberszámban. És ezt úgy mondom mint egy szintén csúnya ember - A legtöbb megaláztatást iskolában szenvedtem el gyerekként és kamaszként. Felnőttként is találkozok hátrányos megkülönböztetéssel, az emberek távolságtartóbbak és közönyösebben bánnak velem mint egy szép emberrel, de nagyon ritkán találkoztam még olyannal hogy nyíltan legyenek extrém parasztok. Maximum a fiatalabbak azok akik bevállalják, és utcán kezdenek el beszólogatni egy teljesen idegennek. Ilyen eset is évente ha egyszer megesik.

Elönytelen a külsőm, de elfogadtam és nem csinálok belőle problémát. Amin tudtam azon változtattam, mint öltözködés vagy hajszín/stílus.

Meg egyébként a másik oldalnak is megvannak a hátulütői, sok előnnyel jár de vannak hátrányai is, amit sokan nem ismernek fel. Édesanyám és nővérem is nagyon előnyösen néznek ki, de például mindkettőjüknek nehéz a párkeresés mert mindenki a külsőségekből indul ki, és nem akar komoly kapcsolatot. A nővéremet annó bántották iskolában, mert az emberek nagy része ha meglát egy szép lányt akaratlanul is azt gondolja hogy "Szép, de biztosan a fél város átment rajta, biztos egy ribi, biztosan egoista és nagyképű a szépsége miatt". Szegény meg csak szerette volna élni a mindennapi életét anélkül hogy az emberek valótlan dolgokat feltételeznének róla. Az emberek jobban bánnak vele mint velem, kivételeznek vele néha, kedvesek vele, fizetik az italait is ha kell. De mindegyik csak azért teszi mert reménykedik benne hogy talán a kedvességért cserébe kap valamit. Nem azért mert ténylegesen érdekelné őket, mint ember. Gondolom hogy nem olyan jó érzés az hogy ha körül vagy véve emberekkel, akikről tudod hogy csak érdekből vannak ott, vagy csak azért mert dugni akarnak. Meg a negatív feltételezések sem túl jók, a "Szép nő, de egy ostoba és egoista ribi" sztereotípia meg nagyon nem segít senkinek.

2022. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
84%
Gyurd ki magad
2022. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

25


Megtörtént és nem lett változás.


Véleményem szerint nem az izom mérete hanem a testarányok számítanak, az izom növekedési potenciált nézik és nem azt, hogy pillanatnyilag mennyi izom van rajtad.


Egy ektomorf vékony alkatún akkor is röhögni fognak ha kigyúrja magát amennyire csak tudja. Ezzel szemben egy széles vállú mezomorf ha semmit nem edz egy életen át is hatalmas mennyiségű tiszteletet kap a semmire.

2022. máj. 23. 13:27
 27/38 anonim ***** válasza:
78%
Ez hulyeseg en ekto vagyok. Ekto is lehet szelasvallu ha eleg izmot pakol fel es vekony a dereka. Igaz volt vagy 10ev 😃 De be is koxolhatsz ha az eleted szerinted ugyis szar igy
2022. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
64%
Figyelj, szerintem menj elmegyógyba, ott megkapod a neked szükséges figyelmet, és ott nem fog senki megkülömböztetni.
2022. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

28


Ez társadalmi szintű probléma

2022. máj. 23. 14:20
 30/38 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ez az idióták problémája.
2022. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!