Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért száguldanak az öregek...

Miért száguldanak az öregek az elektromos kerékpárral? Nagyon idegesítő nektek is?

Figyelt kérdés

Nincs olyan nap hogy ne legyen ilyen, hogy nagy sebességgel mennek. Egy példa:

Anyáért mentem kocsival, majd hazafelé egyszer nagy sebességgel elhaladt egy öreg férfi. Haverom meg úgy járt, hogy amikor sétált valahova akkor majdnem elütötte egy öreg nő, szintén elektromos kerékpárral. Miért kell száguldaniuk? Hova száguldanak? Nagyon idegesítő.



2022. máj. 23. 12:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt hozzá teszem hogy előttem száguldott el, majdnem az autó orrának ütközve
2022. máj. 23. 13:01
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Engem az idegesít mikor a tizenéves taknyok száguldanak a BMW-vel, meg versenyeznek városon belül (is).
2022. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az is idegesítő.... Tudom 😔
2022. máj. 23. 13:14
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

"Anyáért mentem kocsival, majd hazafelé egyszer nagy sebességgel elhaladt egy öreg férfi."


Na ezt most nem értem. Elhaladt nagy sebességgel. És??? Mi történt??? Semmi??? Akkor meg???

2022. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Mert ők, egyedül ők építették fel a fél-, ha nem is az egész országot, és ezért tisztelt kell őket, és ezért cserébe a felelőtlenséget simán hordodzhatják...
2022. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert gyalog már nem tudnak száguldani.
2022. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a fiatalok száguldoznak, elektromos rollerral, az autók között. Az sem jobb :)
2022. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Értem a kérdést, és egyet is értek a felháborodásoddal, kérdező!

70 és a halál közötti mamikák (érdekes, férfit alig látok ezeken az elektromos bicikliken) robognak mint a szélvész árkon-bokron át. Amivel az a fő gond, hogy az ő reflexeik, figyelmük már sokkal rosszabb annál, semhogy ilyen sebességnél át tudnák látni az előttük adódó forgalmi helyzeteket, és megfelelően tudnának rá reagálni. A normál bicikliben az volt a jó, hogy az idősebbek szükségképpen lassabban mentek, hisz nem volt erejük gyorsabban tekerni. Amennyivel lassabban tudtak reagálni a helyzetekre, annyival lassabban is tudtak tekerni.

Igen, engem is idegesítenek, veszélyesnek tartom őket. Nem a normál közutakon, hanem bicikliutakon, vagy ahol a gyalogosokkal közös területen közlekednek, vagy kereszteződéseknél, ahol a gyalogos útját keresztezik.

2022. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Ezek a robogók nincsenek lekorlátozva 25Km/h-ra?

Vagy mit néztem be?

2022. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez a kérdés nem általánosítható csak ez öregebb korosztályra, mert a fiatalok is száguldoznak az elektromos kerékpárral és rollerekkel.

Tetézi a bajt az is, hogy az esetek többségében nem tartják be kresz szabályzatot.

Engem sokkal jobban aggaszt, hogy az autósok 60-70%-ka nem tartja be a kresz szabályzatot, és ebből nagyobb balesetek szoktak lenni.

Amikor az 50-es táblánál, el hajt 80-nal vagy többel, vagy amikor a zebrán nem adja meg az elsőbbséget a gyalogosoknak.

Pont egy hete, a házunktól van egy zebra, és egy autós nem törődve kb... 50km/h sebeséggel át akart menni úgy a zebrán, hogy azon már ott volt egy anyuka aki tolta át a babakocsit, előtte kb... 50 cm fékezett le.

Sokkal jobban büntetném azokat az autósokat, akik nem tartják be a kreszt.

A kerékpárosoknak és rollerezőknek egy jogosítványt vezetnék be, és egy bizonyos kor alatt nem is engedném használni, legalábbis fő utakon biztos hogy nem.

2022. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!