Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy ezeket hallom?

Normális, hogy ezeket hallom?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez teljesen természetes, és normális, még sosem beszéltem erről senkivel.

Amiket hallani szoktam, az egy nagyon magas sipoló hang, a másikat pedig egy áramláshoz hasonlítanám. És ezeket 024ben hallom, ha figyelek (ha csend van és nem csinálok semmit akkor figyelés nélkül is). Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 28. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fülzúgásnak hívják ugye, sok oka lehet, menj el szakrendelésre.

[link]

2018. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Tinnitusz. Jó eséllyel örök ajándék, dd ha mákod van, gyógyítható. Irány a fül orr gégészet.
2018. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor teljesen csend van én is hallok alapsípolást. Hasonló mint az erős hang után a fülzúgás, csak halkabb. Most ki fog derülni, hogy ez nem mindenkinek van???
2018. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:

@3: Természetesen nem mindenkinek van. Ez egy betegség, aminek jó sok kiváltó oka lehet. Van, amelyik gyógyítható, van, amelyik nem.

Ha szerencséd van, nem romlik tovább, ha nincs, akkor viszont igen-igen szép hangerőre emelkedhet az évek során. Én egy 6-7 éve tartottam ott, mint te, most már rosszabb napjaimon lazán túlharsogja az utcazajt, és egy jóféle erős beszédhangerőn szól. Nem valami kellemes és nem is igazán élhető...

2018. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát... velem olyan is szokott lenni, hogy arra ébredek, mintha a fülemben lenne egy hangszóró és abból szólalna meg amit álmomban hallok. Mivel elég hangos, csak egy pillanatig tart és felébredek. Nem fáj, olvastam róla, hogy van ilyen fejrobbanásos dolog is, de szerintem nem olyan.

Egyszer volt egy 10 percig tartó kettős hallásom, még a régi alkatel telefonos időkben. Letettem a telefont, ami rendesen szólt, de pont azután hogy befejeztem rajta a beszélgetést mindent kettőzve hallottam. Azt hittem nem fog elmúlni, de aztán magától abbamaradt.

Az "áramlás" az tuti vérnyomás probléma, azt is szoktam hallani. Ha figyelsz érzed is, hogy a szívdobogás ritmusára lüktet, azt hallod ahogy a véred áramlik.

Eddig ezekről azt gondoltam az emberi létforma velejárói. Szép kilátások a jövőre nézve...

2018. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@5: Ezt az áramlásos tünetet gyógyszer (betarevin) esélyes, hogy megszünteti. Keress fel te is egy fül-orr-gégészt.
2018. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy rész, mikor kiderült, hogy Al Bundynak szemüveg kell. Felvette, és meglátta a tükörben, hogy milyen öreg ő is, meg a felesége is. Én meg néha úgy hallom, hogy majdnem hasonlít az eredeti dalra amit játszok... Mi van, ha ez gyógyítható? :D

Nekem ezek mindig voltak, a sípolás meg az áramlás is gyerekkoromtól emlékszem rá, azt hiszem nem változott sokat azóta, de legalábbis még nem zavar. Zenészként mondjuk biztos nehezebben fogadnám a helyzetet. Egy biztos, nem a koncerteken szerzett halláskárosodás okozza, mert jóval előtte is ilyen volt, rontani csak átmenetileg tudott rajta, de az mindenkin működött.

2018. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!