Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a nárcizmus biztos jelei...

Mik a nárcizmus biztos jelei egy majdnem tökéletes embernél?

Figyelt kérdés
Tehát, amikor találsz egy embert aki majdnem tökéletes... Esetemben, látszik, úgy tűnik szeret, törődik velem, a gyerekemmel, felvállal, segít ahol csak tud, a családom is számíthat rá bármiben, a tenyerén hordoz. Én csóró, ő pénzes, már csak ezért is találhatna jobbat nálam, sőt jól is néz ki. Tisztelettel bánik velem... De én mégis félek, van amikor egy egy szava után azonnal arra következtetek, hogy nárcisztikus. Nem tudok most konkrét példát mondani, csak vannak olyan szavai amivel annyira félmagasztalja magát. Nagyon szeretem őt, és lassan arra készülünk, hogy össze kötjük az életünket, de nagyon félek. Annyira más ez a kapcsolatom mint a korábbi házasságom, ott bántalmazva voltam. Nagyon szeretnék neki gyereket szülni, de félek. Mi van, ha eltűnik a rózsaszín felhő? Sokszor azt kérdezem magamtól, hogy lehet, hogy egy közel 40es jóképű, sikeres férfinak nincs még családja. Amúgy mindenki szereti őt, ott segít ahol csak tud. Szerintetek velem van baj? Azért mert egy toxik kapcsolat után nem tudom elfogadni a jót? Egyszerűen mindenben a hibát keresem, pedig imádom őt, elveszíteni nem akarom, soha senki nem törődött így velem, én meg mégis félek, és egyszerűen kétségbe vagyok esve, hogy miért történik ez velem... miért nem tudom élvezni a boldogságot?

2022. máj. 23. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisztikus embert hamar le lehet leplezni. Csak próbálj meg vele vitatkozni. Ne veszekedni, csak vitatkozni! Nem fogja hagyni, hogy te "nyerj", még akkor sem, ha neked van igazad. Mindent jobban tud. Egyébként valóban ismertek arról, hogy rengeteget segítenek, de mindezt csak azért, hogy később ezt jól a fejedhez vághassák, ha véletlenül hibázol...mert azt is nagyon lesik, hogy mikor bakizol, és ha az megtörténik, bumm, lecsapnak rá. Azonnal rá tudnak tapintani a gyenge pontokra.
2022. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon kiáll az igazáért,és erősít, de amikor beigazolódik hogy téved akkor azt belátja.
2022. máj. 23. 21:15
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
#2: Nem ismerem őt, az a baj, így nyilván én sem tudok 100%-os választ adni. De ha úgy érzed, hogy érzelmileg zsarolva vagy és függővé tesz magától, akkor szinte borítékolható a nárcizmus.
2022. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Azt még hozzá kell tennem, hogy sajnos a nők hajlamosak beleesni a nárcisztikus férfiak csapdájába. Megnyerőnek és határozottnak tűnhetnek az elején, holott az csak a bennük lévő nárcizmus. Rájuk még a féltékenység, az önbizalomhiány is nagyon jellemző, de ezt nem mondják ki soha, csak egy idő után észreveszed, hogy valójában "hisztis kisgyerekek" odabent.
2022. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Féltékenynek nem tűnik, bárhová mehetek szabadon, sőt még ő küld, hogy menjek a barátnőimmel, mozduljak ki. Amit a gyerekemért tesz, aki nem az övé, annyit a legtöbb édesapa sem tesz meg. Rengeteget foglalkozik vele, és nem csak úgy, hogy szerettesse magát, hanem pont, hogy szigorú is, ha szükséges. Múltkor például beteg volt a fiam, este késő volt, megálltunk a patikánál de mivel nonstop így hosszú sor volt és nagyon késő, mondtam inkább jönnünk haza, haza hozott minket és elindult ő is haza, és rá egy órára vissza jött, nézem miert jött vissza, hát sorba állt a hidegben, hogy vegyen gyógyszert a fiamnak. Csak épp folyt az orra. Volt hogy eljött a munkából, hogy tudjunk a fiamért menni az oviba mert hívtak, hogy lázas. Szóval tényleg minden tőle telhetőt megtesz, engem mégis az ilyen apró dolgok aggasztanak. Sokszor egyenesen hálátlannak érzem magam.
2022. máj. 23. 21:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, ezt így tényleg nehéz megmondani. Látnom kéne ahhoz, napokat, heteket eltölteni vele egy háztartásban (ott ismerszik meg igazán a valódi én).
2022. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Kritizál,bírál,féltékeny.A külsőd,a munkád,a barátaidat.Ha megbánt a végén még ő sértődik meg.Viccnek álcázza a bántást. Ha ezek nincsenek,akkor nem valószínű hogy nárcisztikus. Szeretik magukat dicsérni ez igaz,de bántani is másokat.
2022. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát kritizálni nem szokott, max ha valamit az ő szemszögéből rosszul csinálok, akkor elmondja mit kellett volna tennem. Az egyetlen amiben kritizált, az az, hogy nem állok ki magamért, hogy mindig mindenki előtt hallgatok és túl alázatos vagyok. Ezt építő kritikának vettem, bár rosszul is esett. Nem bírál és nem féltékeny, szabadon eljárok bárhová, még bulizni is néha napján a barátnőimmel, és ezzel sincs baja, sőt küld, hogy menjek kapcsolodjak ki egy kicsit, mert jár nekem stb. Sértegetni direkt nem sért, inkább az van hogy én sértődöm meg valamin de azt sem álcázza viccnek, hanem újra és újra elmagyarázza ugyanazt, hogy hogy értette de nem változtatja meg, hogy másképp mondta volna. Szerinte sokat konspirálok.
2022. máj. 25. 22:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kapcsolat kimenetelét a következő dolgok határozzák meg leginkább:


1. Kommunikáció, főleg veszekedés közben: tud-e bocsánatot kérni, ha neked van igazad, és nem bosszúálló-e, nem háytorgat-e fel régi dolgokat? A veszekedések után vissza tudtok-e térni normálisan a hétköznapokhoz?


2. Pénzügyek: Van-e eltérés abban, ahogy kezelitek a pénzt? Tehát egyikőtök spórolós, a másik szórja a pénzt? Nincs-e pénzügyi bántalmazás, hogyha aránytalan eltérés van a jövedelmek között?


3. Világnézet: Politikai, vallási nézetek, hasonlók egyeznek-e? Szoktatok-e ezen veszekedni? Gyereknevelési elvek egyeznek-e? Szereted-e, ahogy a gyerekeddel bánik?


4: Szex: Passzol-e? Ez sztem egyértelmű.


5. Jövőkép: Egyezik-e a jövőképetek? Ha te akarsz még gyereket, ő is akar-e? Ha ő városban akar élni, lakásban, akkor te is ott akarsz-e élni? Van-e ebben nézeteltérés? Beszéltetek-e erről?


Ha a fentiek egyeznek, akkor nem valószínű, hogy nagyobb baj lesz, szerintem.

2022. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezek nagyjából rendben vannak
2022. máj. 26. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!