Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gazdagokról kik és miért...

Gazdagokról kik és miért találják ki hogy nem boldogok?

Figyelt kérdés

"Ül otthon a pénzével és nem tud mit kezdeni vele, gyanakvó, senkiben nem bízik."


Nem csak kifejezetten gazdagokról, akár csak nem átlagos keresetű, jobb módú emberekről.



2022. máj. 27. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
irigyek :)
2022. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Megeshet a személyes negatív tapasztalat is.


Ismernek egy-két embert, akinek van valamilyen negatív tulajdonsága. Olvas mellé egy bulvár hírt, ahol mondjuk egy hírességnek hasonló negatív tulajdonsága van és máris általánosít.

2022. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Biztosan van, akire ez igaz, mint ahogy az is, hogy a szegények sokszor boldogok akkor is, ha nincs semmijük. Sok esetben meg nyilván nem, ezek sztereotípiák.
2022. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem hinném hogy mindenki irigy lenne rájuk, viszont a boldogság tényleg nem csak a pénzről szól, nem is értem miért elég valakinek ennyi az élethez.


Akkor látnám magamat boldognak, ha végre egy jó családom, barátnőm/feleségem lenne meg egy normális ház egy jobb kocsival. Aztán nem kell 100 milliós ház...60 milliós kocsi hogy boldog legyek.


Néha elszivok egy jointot ez mellett vagy valami aztán ugyan ott vagyok kb :d

2022. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Gazdag vagyok, boldog életem van. Nem igaz amit mondanak, irigységből mondják csak. Szomszéd is "megszól", hogy milyen jó dolgom van hogy reggel 10kor még csak kávézok, meg laptopozok.
2022. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
A szegények.
2022. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
A szegény emberek irigységből
2022. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

A gazdagok. "mi sem vagyunk ám boldogok :( minél több a pénz, annál több a probléma :( nekem sem jobb ám mint neked, a pénz nem boldogít :("


A szegények inkább azt szokták mondani hogy akinek mindene megvan, annak baja sem lehet. Nem kell ám mindig felfelé nyalni, és lefelé ütni, van, amikor a gazdagok az önsajnálatók, vagy kretének.

Pláne hogy még ezen az oldalon is feljön néha ez a kérdés, hogy boldogít-e a pénz, aztán jönnek az önkéntes szívfájdalmasok hogy "nem, mert van egy csomó pénzem de így is magányos és kanos vagyok :(("

2022. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak boldogtalan gazdagok és vannak boldog szegények. Persze vannak boldog gazdagok és boldogtalan szegények is, de ennyire nem lehet két kategóriába sorolni az embereket.
2022. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kit nézünk gazdagnak. Pl. a főnököm illetve a cégtulajdonos elég gazdag. Ingatlanjaik vannak, stb. De este 11-kor még e-maileket küldözgetnek, hajnalban szintén, vasárnap is dolgoznak. Tulajdonképpen ki se tudják élvezni a pénzük. És ebből az egyik simán nyugdíjba is mehetne. Nem hiszem hogy annyira hű be boldogok. Aki pl. alkalmazott programozó és bőven tud félretenni, 40 órát dolgozik maximum és mellette tud valami hobbinak is élni na róla már elhinném hogy boldog.
2022. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!