Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok tippeket adni a...

Tudnátok tippeket adni a komfortzónámból való kilépésre? 24/L

Figyelt kérdés
2022. máj. 28. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

milyen területen kéne kilépned...?

Munka? Ismerkedés? Egyéb?

2022. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Erre nem lehet így válaszolni. Tudni kéne mi számít neked komfortzónának.

Valakinek pl. ejtőernyős ugrás normális tök normális kikapcsolódás; míg egy tériszonyosnak az elég nagy kihívás.


+ahogy az első válaszoló is írta, egyáltalán milyen területen?

2022. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Szervezd meg előre a dolgot erősebb lelkiállapotban olyan módon, hogy ne tudj helyben visszatáncolni már. Kezdj apró lépésekkel, ne ugorj egyből a mélyvízbe. Mindig eszembe jut erről egy pszichológus, aki egy betegéről mesélt, aki halálosan rettegett a liftektől. Úgy kezdték legyőzni a fóbiát, hogy először csak messziről nézték.
2022. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Légyszíves adj konkrétumot, hogy mi is releváns választ adjunk. Köszönöm.
2022. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
2022. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Semmit nem írtál, hogy értelmesen lehessen válaszolni. Általánosan annyit lehet, hogy olyan dolgokba veted magad, amik nem tartoznak a szokásaid közé, az eddigi életedbe. Pl. ha nem mentél eddig eseményekre, nem mozdultál ki sokat, akkor elmész. Vagy nem beszéltél idegenekkel, akkor beszélsz.


Mindennek az az alapja, hogy csinálod, gyakorolsz. Általában szép apránként érdemes, fokozatosan, türelmesen, nem egyből a közepébe, hogy egy negatív élmény vagy a félelmeid szétzúzzanak.


Ha szorongás is társul mellé, akkor még óvatosabban.

2022. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nincs olyan, hogy komfortzóna. Ha így használjuk, hát akkor én nem is akarnék kilépni belőle. Belül jó nekem, kívül meg nem, hát akkor?


Inkább úgy gondolnék erre az egészre, hogy vannak ismerős dolgok, meg ismeretlenek. Vannak helyzetek, amik mindennaposak, és helyzetek, amikben még nem voltam. És minél több ismeretlen dolgot tapasztalok, minél több helyzetben találom magam, amilyenekben még nem voltam, annál többet tudok meg magamról, annál kevésbé kell félnem egy következő ismeretlentől, mert tudom, hogy az eddigieket is túléltem.


Tényleg elég kevés konkrétumot adtál, nem tudjuk, hogy x helyett y boltba okoz-e kellemetlenséget elmenni, vagy egy első randira, vagy egy idegen országba költözésről van szó, de először nyugodtan kezdd a legapróbb dolgokkal. Játssz a helyzetekkel. Menj olyan útvonalon haza, amerre nem szoktál, kérdezz meg egy ismeretlent, mennyi az idő, kérd meg a pénztárost, hogy úgy adjon vissza, hogy legyen benne százas. Játék az egész. Ha változtatsz azon, amit csinálsz, megváltozik az is, ahogyan érzed magad. Felejtsd el a komfortzónásdit. Ha elégedetlen vagy azzal, ami most van, csinálj olyan dolgokat, amiket nem szoktál. Ha nem vagy, akkor meg fogadd el, és ne változtass semmin, majd ha elviselhetetlen lesz, úgyis fogsz.

2022. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Egy jó kis gang bang tökéletes erre a célra
2022. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
A legjobb az, ha kötelezed magad programokra. Vegyél meg előre jegyet/bérletet, és akkor már csak elmegy az ember... járj el edzőterembe, tanfolyamra, táncolni, stb akármi...
2022. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!