Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet, hogy nagyon...

Mitől lehet, hogy nagyon erősek a megérzéseim?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran beigazolódnak a megérzéseim, helyzetekkel és emberekkel kapcsolatban is. Nagyon hamar átlátom a dolgokat, jó emberismerő vagyok. Azt hiszem az intuícióm is megfelelően működik. Ez tulajdonképpen minek köszönhető?

2022. máj. 28. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem akarlak megsérteni, de a nagymamám ugyanezt mondogatta magáról mindig, és a világ leggyengébb emberismerője volt, egy kis hízelgéssel bárki bármit elért nála. Szóval ha valaki rendkívül jókat vél saját magáról, azt érdemes mások nézőpontjából is lecsekkolni.
2022. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Minden 4.ember ilyen.
2022. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem az egóm mondatja ezt velem, hanem mások is megállapították, hogy rendkívül jól átlátom a helyzeteket. A megérzéseim pedig beigazolódtak.

#2 Milyen képlettel számoltad ki?

2022. máj. 28. 20:52
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Az hogy a szemedbe mit mondanak, meg mit gondolnak, kettő. Az aki kijelenti magáról hogy ő hú de jó emberismerő, az esetek kilencven százalékában -tévedés. Általában játszva manipulálható emberek képzelik ezt magukról.
2022. máj. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

"Ez tulajdonképpen minek köszönhető?" - Nehéz gyerekkornak, és kiváló intelligenciának, ebből alakul ki a túlélési ösztön :)


Én egy ránézésből, 2 másodperc alatt meg tudom állapítani, hogy az illető jó vagy rossz (persze ez bonyolultabb, mondjuk úgy, hogy az alapvető szándékot), és innentől tudok is róla sokmindent, hogy mennyire megbízható lehet-e rá számítani, fogunk-e egyáltalán beszélni.

Csak 1 hozzám hasonló embert ismertem - mindketten rossz körülmények között nőttünk fel (nekem a szomszédaim, neki a családja volt zűrös), de mindkettőnknek volt esze, hogy már gyerekként ne kerüljön rossz társaságba, megérezze mikor próbálják átverni, hazudni neki, illetve hogy megtanuljon meggyőzően hazudni.

2022. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Ebben nincs semmi különös szerintem, így működünk
2022. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelsz ezerke a jelekre, és ha jól cselekszel, akkor elkerülnek negatív dolgok, erre tudod használni.
2022. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legtöbb emberben kialakul egy idő után, aztán hogy mennyire figyel oda a megérzésekre, az egy másik kérdés. Ennek az az oka, hogy a legtöbb agyi folyamat nem tudatos. Ha valaki ellenszenves, az rendszerint amiatt van, hogy a hasonló emberekkel korábban rossz tapasztalatot szereztél, és az agyad azonnal jelez. Mivel ez, mint mondtam, nem mindig tudatos, gyakran nem szavak szintjén fogalmazódik meg, hanem furcsa rossz érzésként, amit nem mindenki tud hova tenni, és sokan igyekeznek nem tudomásul venni őket.

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a legelső benyomás, amit még beszélgetés előtt tett rám az illető, MINDIG igazolódik. Van, hogy egy darabig nem hallgatok rá, mert utána más kép alakul ki róla, vagy éppen én nem akarok az esetleges rossz érzésekről tudomást venni, de hosszabb távon mindig beigazolódnak.

Furcsa és nagyon izgalmas dolgok ezek.

2022. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#5 Nem volt nehéz gyerekkorom.

#7, #8 Köszi, hasznosak voltak! Ment a 👍🏻!

2022. máj. 28. 22:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Veled van az Erő!
2022. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!